İslam'da Felsefe Var mıdır?

21. yy. En çok sorulan sorularından birisi. Buyrun...

Güncellemeler:
Yoktur. Çünkü Felsefe herşeyden şüphe duyar ve bişeyin doğruluğunun kanıtlanamaz olduğunu savunur. Doğru olduğunu söylediği şeyi bile sorgular. Varlıkları mutlak kabul etmez. ALLAH'ın varlığına böyle yaklaşmak küfürdür. İslam'da Felsefe yoktur...

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• İslamda felsefe yoktur ama felsefecilere cevap vermek için Kelam ilmi öğrenilir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet vardir, bakiniz süleyman hayri bolay'ın kitabı kısmen okudum ben tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Iyisimi bir Caner Taslaman ile tanış, 21. yy. daki sorulara en iyi cevabi verir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Felsefe şüphecilik değil, sorgulamaktır. Sorgulamak da Kur'an'da nice ayetlerde vurgulanır. Atadan gördük diye dini kabul etmemek gerekir. Herşeyi sorur-sorgular, doğru olarak aktarılan şeylerin felsefe ve hikmetini öğrenirsiniz, imanınız daha kuvvetlenir, yakine ulaşırsınız. Din adına yanlış olarak anlatılan şeylerden de uzak durmuş, din-i İslam'ı batıllardan arıklamış-temizlemiş olursunuz. Yani, felsefe vardır. Ve en önemlisi İslam felsefesi vardır ki, Üstad Mutahhari'nin kitapları ile çalışılabilir. Örneğin: "Felsefe Dersleri I-II", "Hicab: Örtünmenin Felsefesi", "Ahlak Felsefesi", "10 Konuşma", "Materyalizme Eğilim Nedenleri", "Hatemiyyet: Peygamberliğin Sona Erişinin Felsefesi" gibi kitapları harikadır..

www.kevseryayincilik.com/.../listgroup.asp

0|0
    0|0
  • Bilimde vardır felsefede

0|1
    0|0
  • felsefe kafa karıştrmaktan başka bişey değildir..

0|0
    0|1
  • İslam basittir beni sorgulama da ne b*k yersen ye diyor :(

1|0
    0|1
  • Felsefe yapma sen bidaha adsgbs

0|0
    0|0
  • Vardir bakiniz en çok bilinen temsilcileri mevlana ve farabidir

0|0
    0|0
    • Mevlana (k. s) Mutasavvıftır. Filozof değil. Karıştırmayalım lütfen...

• Hayır :) Ben bir Sufi'yim. Mevlana (k. s)'nın Filozof olmadığını çook iyi biliyorum :)

• Tamam aga madem sen oyle diyosun ;) sorgulamayalim :) :) :)

Yükleniyor...