Lozan'da kaybettik 2023'te anlaşma sona eriyor sonrası ne getirecek?

Uzun zaman tartışılan bu konu Lozan hezimetmi lozanda kesinlikle kazandığımız birşey yok diyenlerin tarafındayım elimize geçen tek şey kapütülasyonlardan onlardan da kısmen kurtulmak oldu dahası ne kazandık hiç birşey. Peki hedef 2023'te ne olacak başımız göğemi erecek ne kazanacaz?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• evet Lozan'da kaybettik hemde çok şey kaybettik İsmet Paşa ve oraya gitmiş olan heyetteki karaktersizler yüzünden. adamlar oteldeki kızlara asılmış , pavyonlarda eğlenmiş milletin parasıyla . Keşke Rıza Nur yönetseydi tüm heyeti böyle olmazdı. Musul'u geçtim oniki adalar ve batum bizim olurdu . bilinçli bir arkadaşımız olarak seni kutluyorum.

2023 te biteceğini sanmıyorum öyle bir madde yok . fakat güneydoğu'yu bile koruyamazken Musul'u nasıl geri alacağız. işimiz zor ülke olarak .

0|1
    0|0
    • Durumları zamanın şartlarına göre değerlendir. İsmet Paşa ve heyetin başarılı olduğunu iddia etmiyorum. Ama o masadan rest ile kalkıldığında tek başına bir Türkiye nasıl kalkınacaktı? Batum'u çok önce verdik zaten Lozan'la alakası yok.

• Rıza Nur dediğin pek çok yabancı dil bilen tercüman değil miydi? Evet İnönüden daha iyiydi

Erkekler Ne Diyor 11

• bilemeyiz ne olacağını su savaşları olabilir mesela belki uzaylalılarla kanka olacağız veya uzaylılar bizi dürtüp yeni bir ırk meydana getirecek herşey olabilir.bahsetmiş olduğun anlaşmadan ziyade zaten bizim bilmediğimiz bir sürü perde arkasında yapılan anlaşmalar var dünya üzerinde yapılan gizli zirveler bilderberg toplantıları lozan ne ki...

0|0
    1|0
  • Sence ne olacak,cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında tekrar saltanat ve hilafet gelmesin tekrar,

0|0
    0|0
  • Cumhuriyet dönemine bok atmak için sayısız efsane dolaşıyor, hatta anıları diye kitaplaştıranlar bile var. Hep kuyruk acısı bunlar.

Açın bir Nutuk okuyun da neyin ne olduğunu görün.

1|1
    0|0
    • keşke öyle olsa ama yeminle değil . Sakız adası bile yunanın elinde kanına dokunmuyor mu ? ya İskeçe .. batum ? İngiliz bizimle kafa buldu

• Lozan anlaşmasıyla Osmanlı yani Türkiye laik bir yönetime geçmiştir. Fakat 2023'de bitecek olan lozan anlaşmasından sonra ayağımıza dolanan bir çok kuralın yanında zorunlu laiklik de kalkacak ve belki de hilafet geri gelecek!.. Belki de başka bir ülkeye hilafet gelecek. Bunu zaman gösterecek.

0|0
    0|0
  • Antlaşmanın 2023'de bitmediğini nerden duydun bilmiyorum
    Birazcik araştırma yaparsan Lozan Barış antlaşması ne icin
    Yapıldığını ve nezaman biteceğini öğrenebilirsin.
    Not: Lozan barış antlaşması fransız dilinde yazılmış ve paris de
    korunmaktadır. Geçerlilik süresi 100 yıldır...(2023)

0|0
    0|0
  • Öyle bir şey yok.

Bunlar internette dolaşan efsaneler.

link

1|0
    0|1
  • Lozan da herkesin ah bilmemkaç kıta fatihi cihan devleti aşkım Osmanlım dediği devletin hediye ettiği toprakları çatır çatır geri aldık ülke kurduk.Yine kurarız ama bu seferkiler millet değil Cihad savaşı peşinde.Ben yokum savaş bitince haber verin.

2|0
    1|0
  • sonunda gördük seni ! :)))

0|0
    1|0
  • bu soruyu burda gormek benı nekadar cok sasırttıysa cevap vermekde burdan okadar zor

1|0
    0|0
  • 2023 e kadar kim öyle kim kala? sultan süleymasna kalmadı bu dünya ... !

0|0
    0|0
  • olur öyle şeyler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• sınırlarla ilgilenmiyorum.tarihten nefret ediyorum.

0|1
    2|1
  • anlaşma 2023te bitiyor diye bir şey yok 100 yıllık antlaşma diye belirtilmemiş böyle şeylere inananılmaz

0|0
    0|1
Yükleniyor...