Kapat

GİTAR İLE İLGİLİ SORUM VAR ! CEVAP VEREN HERKESE +1'?

Arkadaşlar gitar çalmaya yeni başlıyorum. Kendi kendime şarkı yazma veya bir şarkıyı çıkarma Tellerin seslerini öğrenerek mi olur? Tab okumayı biliyorum. Tab okuya okuya şarkı yazabilirmiyim lütfen yardımcı olun...

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Şarkı sözü yazmayı dusunuyorsan yaparsın ama ona beste çıkarmak istersen yıllarını vereceksin ben 11senedir çalıyorum daha yeni yeni beste yapmaya başladım o kadar kolay degil bu arada yeni basliyorsan tab ı unut gelismeni engeller nota okumayı ogrenceksin ben ogtencilerime ilk 1 yil tabi yasakliyorum...

0|1
    0|0
    • Nasıl engellesinki? Notanın aynısı diolar?

• Gitardan anlıyosun belli. Bana bir ritmi açıklasana :) tekrar diyorum amatör olmak istiyorum nota şart mı?

• Ister amatör ister profesyonel nota şart yaptığın işin bir anlamı olsun nota zor bir is degil ne kadar ilgi o kadar bilgidir. Ritim derken vuruşlardan bahsediyorsan zaten nota dilini öğrenince isin basit 1v 2v 3v 4v vb. Sekilde calarsın ama ritim gitar diyosan birb sürü akor var istedigin sarkıyı net e yaz akorları çıkar zaten vuruşlara görede tellere sıralı bir sekilde vurursun...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Şarkı yazmaya başlaman için çeşitli şarkılar bilmen gerekiyor bilgi birikimin arttığında yazmaya başla kulağın gelişir, sesler oturur. Tellerin ve perdelerin seslerini öğren perdelerin seslerini tek tek ezberlemene gerek yok onun bir mantığı var yarım ses tam ses olayı onu bilirsen ezber yapmadan notaların yerini bulabilirsin. Dediğim şekilde gelişirsen şarkı yazabilecek duruma gelirsin :)

0|1
    0|0
    • Yani şarkı ezberleyerek kendimi geliştirebilirmiyim?

• sana birşey diyim mi müzik kulağın iyiyse hiçbir şeyi dert etme gitar kolay bir enstürman hele kulagın çok iyiyse çok rahat öğrenirsin :) başarılar

• Çok saol :)

• Yazabilirsin. Denemelisin. Ama ben kurs alman taraftarıyım. Her zaman iyi ve sağlam bir altyapı oluşturmalısın :)

0|1
    0|0
    • Yurtdışındayım ve ihtimal %1 :/

• Tıngırdat o zaman :D netten bile öğrenen var kendi kendine öğrenenlerin dışında. Ama çok istemen azmetmen lazım zordur.

• Şimdilik Blki bilirsn An - Ka - Ra çalıyorum. Akor geçişi yapmaya çalışıyorum. La minörden Mi Majöre. Yalnız ritm atarken nasıl atmamız gerekiyor? Amatör olmak istiyorum nota şart mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Her perdeden hangi sesin çıktığını ezberlersen işin müthiş olur şahsen ben öyle yaptım. Tabları kullanarak da şarkı yazabilirsin.

0|1
    0|0
Yükleniyor...