Okuduğunuz kitaplardan beğendiğiniz bir kaç sözü yazar mısınız?

Okuduğunuz kitaplardan beğendiğiniz bir kaç sözü yazar mısınız? Kitabın ismini de yazarsanız sevinirim.

-Acizleri layık olmadıkları mevkiye getiren bir devlet batar.

-Şüphe, güvenin sıcak ve davetkar kıvrımları arasına sızan bir yılandır. Bunu ne zaman yapmaya başlayacağı bilinmez. En küçük çatlağa baskı yapmaya başlar. Varlığını hissettiğinizde artık çok geçtir, yılanın boğumları çok derinlere nüfuz etmiştir. Sıkıca üstüne binip seni hapseder; amansız , yavaşça artan ve nefesini kesen bir sıkmadır bu.

1|0
21|37

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç uykum yok. Hiç uyuyamıyorum. Domuz gibi içiyorum. Ama gözlerimi kapalı bile tutamıyorum. Sabaha beş saat var. Annemi düşünüyorum. Nerededir şimdi? Aynada kendime bakıyorum bazen. Ve tek kelime etmesem bile vücudum yaşadıklarımı, hayattan ne anladığımı anlatmaya yetiyor. Sağ omzuma kendi çizdiğim kelebek, beğenmediğim için üzerine attığım çarpı işareti ve altında aynı kelebeğin bir Japon tarafından çok daha iyi işlenmişi. Sol dirseğimin iki parmak yukarısındaki kurşun yarası. Bileklerimdeki otuz dört dikiş. Medeniyeti bir aralar, herkes gibi yaladığımı kanıtlayan apandist ameliyatımın izi. Ve sırtımı çok, hızlı yaşlandım! Ancak hayattayım. Kayra, bir gün bana 'Mutsutluğuna hiçbir çare aramıyorsun' demişti."

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Ayagin gurbete düştü de alistin mi, birak. Her zaman gidersin. Gurbet cagirir, duramaz, mümkünü yok duramaz gidersin. Gitmesen köy yeri batar, bunalirsin. Kendir kement tutamaz seni, gidersin. Gidince de durabilir misin? Ne mümkün? Bu kez siladir içinde yaf yaf eder, burcu burcu kokar, düşlerine girer. Ah bir gitsem diye can atarsin, iple çekersin silayi. Gidersin de, gitmeye gidersin. Bir gün, beş gün.. Kardasima deyim, bu kez gurbettir el eder, çagirir seni. Köydür batar, yüreğindir daralir daralir, ceviz kabuğu gibi daralir. Buraya ne demeye geldim dersin, kahredersin. Bir kez yolun gurbete düştü mü, yu elini kendi kendinden!"
    Orhan kemal

0|0
    0|0
  • "tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasında ki farkı anlayabilme sağduyusu ver."

marlo morgan - bir çift yürek

0|0
    0|0
  • Fark etmez ki gözlerinin rengi.
    İster denizi hatırlatsın,
    İster geceyi.
    Bir sevgi dolu bakmayı bilmeli insanın gözleri.
    Bir de hep gülmeli gözbebekleri...

Şimdi tek istediğim nefes alabilmek, ötesinde yok gözüm. Kaçmak da mümkün buradan elbette ama benim istediğim kaçmak değil ki. Ne varmayı arzuladığım bir öte diyar, ne de bir yerlerde bıraktığım kayıp bir cennetim var. Sadece çıkmak istiyorum. Çıkmak da değil, çıkabilmek. Ben o ihtimali seviyorum. Seçeneğim olmasını, kapının aralık kalmasını.

0|0
    0|0
  • Gözlerini, kulaklarını ve zihni faaliyetlerini manevi / metafizik aleme kapatanlar, eşyayı sadece tek pencereden görür ve asıl müesbbib göremezler. Onlar, düşünmedikleri için dünyanın sadece zahirini bilirler, öte yüzünü idrak edemezler. Dolayısıyla bunlar, kuşatıcı bir basiretten yoksundurlar. Zaman zaman yüz yüze geldikleri tabii felaketleri, yalnızca tabiat olayları olarak değerlendirirler. Felaketlerin Cenab-ı Allah'ın iradesi ve izniyle gerçekleştiğini (En'am'59);aynı zamanda onunla dilediği kimseleri cezalan

M. Zeki Duman

Beyanu'l-Hak

0|0
    0|0
  • Haramsiz bakabilmekti gözerine tek dileğim.

Elif gibi sevmek
    Hikmet Anıl Öztekin

0|0
    0|0
  • Eğer birşeye sahip olmak istiyorsan, insanların onun hakkında ne dediklerini umursama ve git al. Hayat çok acımasız, yere düşebilirsin ve kimse sana yardım etmek için gelmeyecektir aksine üstüne basıp ilerleyeceklerdir. Yere düşüp kalkmak seni güçlü kılar ve güçlü olmak için asla vazgeçme istediğin neyse sadece git ve al.

0|0
    0|0
  • "... Sonra öldü; ama ne gömüldü ne de bir mezartaşı oldu, çünkü ruhu öylesine ateş kesilmişti ki ayrılırken
    bedenini küle çevirdi ve duman halinde uzaklara taşındı; bunun benzeri bir daha ne Arda'da gö-
    ründü ne de ruhu Mandos'un salonlarını terk etti. Böylece Noldor'un en kudretlisinin sonu geldi,
    ki yaptığı işler Noldor'un yaptıklarının hem en görkemlileri ve hem de en derin kederleri
    doğuranlarıydı..." J. R. R Tolkien Silmarillion

0|0
    0|0
  • "Verilen bir sözde haklı bir sebep olmaksızın durmamak, insanın kıymetini ayaklar altına alacak kadar büyük bir alçaklıktır.."

0|0
    0|0
  • ''Bir daha hiç incinmemenin yolunu bulmuştum:

-Eğer kimsenin benim için önemli olmasına izin vermezsem bir daha asla böyle bir kayıp yaşamazdım.''

0|1
    0|0
  • Okuduğum kitaplardan değil ama beğendiğim sözler. :D
    Bir inancın doğru veya yanlışlığını tartışmayın. İnananların neyi ne kadar göze aldığına bakın.
    Umberto Eco
    Duygularınıza dikkat edin
    davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin
    alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin
    değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin
    karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin
    kaderinize dönüşür... "
    ( GHANDI)

0|0
    0|0
  • Hayatım altüst olacak diye korkma.. Nerden biliyorsun hayatının altının üstünden güzel olmadığını
    Elif ŞAFAK AŞK

0|0
    0|0
  • Başkalarının zavallılığına bakıp kendi haline şükredenlerden tiksiniyorum

0|0
    0|0
  • Ve artık...

0|0
    0|0
  • Ökkeş bugün lunaparka gidecek kitabın adı Ökkeş lunaparkta bir bu var aklımda

0|0
    0|0
    • Hatırlamıyorum sayfasını 300lerdeydi galiba ama ikinci dediğimi oku.

• İsmi güzelmiş

• Yarına yolcu bir aşk bu
    gözlerinle değil
    kalbinle görebilirsen eğer
    belki de mutlu sonla biten
    bir aşk hikayesi oluruz kim bilir
    ve sende istersen eğer
    gerçek olacak
    sen izin verirsen
    işte yaşanacak...
    Ozan AĞRI

0|0
    0|0
  • Bir mih bir nal , bir nal bir at, bir at bir asker, bir asker bir vatan kurtarir!

0|0
    0|0
  • "Hayatın anlamı insandır Nevzat'çım insan..."

0|0
    0|0
  • "Tehlike son derece gerçektir ama korku sadece bir seçimdir."

0|0
    0|0
  • "... Bazen yazarım sana. Sevdamı böyle bastırırım, oyalarım. Bunlarla özlerim, severim seni. Kağıt-kalem sırdaşım olur."

Mehmet Güler - Ayrılıktan Çok Aşktan Fazla

0|0
    0|0
    • Ya da kendi kitabım olan Mart ve Eylül'den;

""Yaptığın işe, alış-verişte bulunduğun insanlara ne kadar saygılı olursan, onlar da sana o kadar saygılı olur; başarılı olursun. Bu meslekte uzun yıllar uğraş veriyorum. En gerçekçi ve en etkileyici şeyler insanın yaşadığı ve tecrübe edindiği şeylerdir. Önceden pek önem vermezdim düzene ve nezakete, artık önem veriyorum ve karşılığını alıyorum. Sen de bunu unutma; sevmek, önem vermek ve karşılığını almak... Dünyanın doğasına has bir şey."

"Doğa bizden bunu istiyor... Çok doğru söylüyorsun...""

• Kaç yalnızlığına, havanın sert, sağlam estiği yere.
    Sinekleri kovmak değil ki senin kaderin...
    Ve böyle buyurdu Zerdüşt

0|0
    0|0
  • Ya İslam'la yücelir
    Ya inkârla çürürsün
    Bu yol mezarda bitmiyor
    Gittiğinde görürsün
    NFK

0|0
    0|0
  • kitap okumuyorum ki :S

0|0
    0|0
  • Danabaşköyü

0|0
    0|0
  • ''Ön Söz ''

0|0
    0|0
  • Ali topu at.
    Ayşe ip atla.

0|0
    0|0
  • Bu dünya iki şeyden yıkılacak bir bina iki zina. Yalnız bu filmdi

0|0
    0|0
  • Suçun en iyi gizlenmiş hali göz önünde olan dir (biyerde yazmiyor ben uydurdum ama tam kitaplik :) )

0|0
    0|0
  • "all i do is dream of you" aşk köpekliktir ;)

0|0
    0|0
  • Cahil kral taç giydirilmiş eşektir, sevdiğim bir sözdür.

0|0
    0|0
  • kitap okumuyorum

0|0
    4|1
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 21

• SEVMEK; yanmakmış, buzların arasında.. sıcak yatağında yalnızlığına sarılarak donmakmış.. SEVMEK; bazen söyleyecek sözün varken bile konuşamamakmış...

0|0
    0|0
  • "... Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir."

"Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."
    -Uçurtma Avcısı

0|0
    0|0
    • ... ama geçmiş için söyleneler yanlış. Ben onun nasıl gömüleceğini öğrendim. Her ne kadar geçmiş pençeleriyle kendine bir çıkış yolu açmayı becerse de.

‘Yeniden iyi biri olmak mümkün.’

• Uçurtma avcısı evet çok güzel.

• Öyle saçma şeyleri hatırlıyorum ki. Anayurt otelinde otele gelen bir çift vardı kadın sevişirken "nasıl da seninim " diyordu sanırım. Bizim zeberceti çok etkilemişti okurken beni de etkilemişti. Hatta son zamanlarda yine aklıma geliyor bu iki kelime. Anlamsız anlamsız kendi kendime söyluyorum nasıl seninim.

0|0
    0|0
  • Elimde kitabın İngilizce'si var, paylaşmak istediğim kısmın Türkçe'sini aradım bulamadım ama ararken gözüme bu çarptı:

Ben, benim ve kendi beğenilerimi insanların bağlaşık yargılarına tabi kılmayacağım. İnsanların çoğunluğu bir şeyden hoşlanıyor ya da hoşlandığına inandırılıyor diye, benim de o şeyden hoşlanıyor taklidi yapmam için dünyada hiçbir neden yok.

Martin Eden

0|0
    0|0
  • "Sensiz olmuyor" diyen kalbe güvenilmez. Sensizliği denemiştir, bugün değilse yarın, mutlaka başaracaktır.

0|0
    0|0
  • "Bana yalan söylemeni isterdim aslında. Çünkü insan ancak kaybetmekten çok korktuğu bir şey için yalan söyler."
    masumiyet müzesi orhan pamuk içinden bir çokçıkardığım cümleler var ama en seviğim tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Niçin seninle bir pencere kenarında oturup konuşamıyoruz? Niçin rüzgarlı sonbahar akşamlarında sessizce yan yana yürüyerek ruhlarımızın konuştuğunu dinleyemiyoruz? Niçin yanımda değilsin? (Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna) -Neden gidiyorsun öyleyse? +Seni unutmak için. -Unutabilecek misin? Bu mümkün mü? +Deneyeceğim. -Oysa ben, seni asla unutamayacağımı denemeden biliyorum. (Ayşe Kulin-Sevdalinka)

0|0
    0|0
  • çayı açık severim ama seni koyu sevdim :)

0|0
    0|0
  • Yüreğim seni çok sevdi. O yürek talan , o yürek yangın yeri , o yürek seni istiyor bir tek seni..

CANAN TAN

0|0
    0|0
  • Benim çöllerime göre değil senin engin iyiliğine göre paha biç bana.

İçimden kötülüğü attım onunla dost olur giderim.

0|0
    0|0
  • Ellerin başkasına benim kadar yakışmaz bilirim.

Aklıma ilk bu geldi :) kitap elimde olsa yazardım en güzel kısımlari ama..

0|0
    0|0
    • Güzelmiş ne ismi?

• Kitap genel olarak sıkıcı ilerliyor ama arada yazan küçük küçük notlar çok hoş bu yüzden ikisini de okudum :)

• Evet öyle oluyor. Ama ben daha okumadım.

• Alçaklık hiç bu kadar yükselmemişti / Bukre

0|0
    0|0
  • Ve kim öldü kim kaldı sadece aşkımız kaldı yaşayacağımız olan aşkımız ama biz de öldük me kaldı yaşayacağımız şimdi değerini anladık demi ikimiz de yapma bunu bize aşk yapma

0|0
    0|0
  • Akrep gibisin kardeşim. ..

0|0
    0|0
  • bakabiliyorsan gör, görebiliyorsan gözle.(körlük)

0|0
    0|0
  • g*t lalesi.. Çok iyiydi ahahah

0|0
    0|0
  • Senin bu kadar mutlu olmana, ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler.
    -Uçurma Avcısı-

0|0
    0|0
  • güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim
    bukre :)

0|0
    0|0
  • "Kadınlar ikiye ayrılır;bir şey yapanlar ve kendisine bir şey yapılanlar.."

0|0
    0|0
  • " O okurken uykuya dalar gibi aşık oldum, önce yavaş yavaş sonra birden"

0|0
    0|0
  • Benimki geldi içeriye arkadaşlarıyla, kaşı, gözü, dudakları, duruşu, omuzları, bacakları Allah'ım ne güzel yaratmışsın sen bu çocuğu. O kadar vakit harcamış ki onu yaratırken, biz yamuk yumuk olmuşuz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Güzel :)

• Bence terk edecek kadar bir düşüncesi varsa kendince haklıdır.

• Buna katılmıyorum ya her neyse

Yükleniyor...