INCEPTION filminin sonunu anlayan var mı ?

En alt katman da mı kaldı yoksa rüyadan uyandı mı anlamadım ben?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• ben filmi anlamamıştım bütün haliyle :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Nolan izleyiciyi merak içinde bırakmak istemiş filmin sonunda. Yabancı kaynaklardan bakmıştım, film içerisindeki topaç hareketlerine göre, sonunda düşmeden dönüyor oluşu rüyada olmadığının kanıtı. Eğer dönerken durursa rüyada demekti. Yani onu orada Araftan çıkabildim mi acaba? diye atıyor ve çıktığı anlaşılıyor Araftan, dikkatli izleyici farkediyor zaten. Dediğim gibi Nolan sinemada izleyicilerin çıkışta tartışmaları ve hafızalarını zorlamaları için güzel bir sahne eklemiş.

0|0
    0|0
    • Christopher Nolan, son bir yılda belki de binlerce kez karşılaştığı soruyu toptan yanıtladı: “Ben de bilmiyorum”
      Ailesi de dahil hayatındaki herkesin, karşılaştığı her insanın Inception’ın sonu ile ilgili kendisine soru sorduğunu belirten Nolan “Ben de bilmiyorum yanıtıyla da tatmin olmuyorlar ve spekülasyonlar ortaya atarak tartışmaya başlıyorlar. Durumun ne kadar sıkıcı olduğunu tahmin edebilirsiniz” sözleriyle içinde bulunduğu durumu anlattı.
      Nolan “Filmin sonunun açık olması, zaten filmin en önemli özelliklerinden biri… Bunu bilinçli olarak yaptık ve “Sonunda ne olacak?” diye düşünmedik. Bu yüzden kimseye verebilecek bir yanıtım yok. Aslında sorulardan sıkıldığım anlarda bir son uydurup söylemeyi düşünüyorum ama bu da filmin yara almasına neden olacak” cümleleriyle sorununu paylaştı.

• Uyandı, döndü gerçek hayata.

0|0
    0|0
  • valla en son o topaç gibi olan şey dönmeye devam ediyordu ama duruyor gibide oluyordu belirsiz yani oyüzden :D

0|0
    0|0
  • Sonu için net bir şey yok zaten çeşitli yorumlar var ucu açık bırakılmış san kalmış yani :)

0|0
    0|0
  • Ee cevirdigi zimbirti surekli donmedigine gore uyandi :)

0|0
    0|0
  • Film bitti onu anladım bir tek :/ Hatta emin olmak için çimdik attım kendime.

0|0
    0|0
  • Totemi düşmeden film bitmişti bizde ne olduğunu bilmiyoruz.

0|0
    0|0
  • Hayatım da izlediğim en Saçma filmlerden biriydi

0|0
    0|0
  • Yok hayir uyandi anahtar o cinli adamdi

0|0
    0|0
    • O cinli adam son katmana gcis ve cikisicin kullanilcakti her ktmandan assagiya inerken hafizada aksaklik olyordu falan o adama uyudugunu ispatliyodu

• bir sonunu getiremedim o filmin.

0|0
    0|0
  • Topaç düşüyodu işte uyandı yani.

0|0
    0|0
  • La yine mi sensin korku filmi kaçkını :D :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Uyanmadi. Rüyanın içinde kalmış. Yani öyle hatırlıyorum çünkü o masanın üstündeki şey adını unuttum küçük bir parçası vardı ya rüyada olup olmadığını anlıyordu, o dönüyordu durmadan.

0|0
    0|0
  • totem düştü ve gerçek hayata döndü. Zaten düşmeseydi çok saçma olurdu o kadar şeyden sonra yine mi uzayacak

0|0
    0|0
  • sonunun ucunu ozellikle acik birakmislar

0|0
    0|0
  • Unuttum sonunu ya baya oldu izledigim

0|0
    0|0
Yükleniyor...