Sorunsal kelimesi sorunsalı?

Arkadaşlar Türkçe'de sorunsal diye bir kelime yok. Neden bu kelimeyi kullanıyosunuz

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• 1- Bu soruyu neden gizli sorma ihtiyacı duydun?
    2- Daha önce 'sorunsal' kelimesini kullandığımı hatırlamıyorum
    3- Kullanmam gerekirse yerine hangi kelimeyi kullanmamı önerirsin?

0|0
    0|0
    • 1) elim butona gitti, alışkanlık
      2) ne mutlu sana
      3) cümlesine göre değişir

• teşekkür ederim deseydin rica ederim derdim ama teşekkürler in cevabı rica ederim olmaz

• :) Hadi öyle olsun :)

• Türkçede 10,000 yıl önce hiç bir kelime yoktu ama şimdi binlerce kelime var kelimeler zamanla çıkar ortaya ve kullanıldıkça dile yerleşir bu bir dilin oluşumunun doğal sürecidir bu kadar takıntılı ve kuralcı olmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • Çok sorunsal bir soru sormuşsun :D

0|0
    0|0
    • bence bu sorunsal sorum sitede çok büyük bir sorunsala sebebiyet vericek :D

• Sen neden kullandin?

0|0
    0|0
  • Ben kullanmıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Başlık çok hoş olmuş. :)
    Evet kesinlikle çok itici bir şey. Hayır yani "sorun" yazmaktan mı acizler anlam veremiyorum.
    Kullandığımız kelimeler kendimizi ifade etmemizde çok önemlidir.
    Burada bir soru soruyorsak sorumuzun daha okunaklı olması için ve dikkate alınması için yazım kurallarına da dikkat etmemiz gerekiyor.

0|0
    0|0
    • tabi ki çok haklısın. bazıları öyle bir yazıyor ki anlamak için 4 kez okuyorum

• Yani. O yüzden yazım kuralları önemlidir.

• Sorun yerine sorunsal diyince daha entel daha bilgili kültürlü gorunduklerini saniyorlardir

0|0
    0|0
  • hımm mesela kelimeside yoktu bir zamanlar mesela

0|0
    0|0
  • sorunsal; Doğru olma ihtimali bulunmakla birlikte, şüphe uyandıran, kesin olmayan, problematik

Sorun; Sıkıntı, dert.

Anlamları tam olarak aynı değil ve sorunsal diye bir kelime var. Yani havalı olmak için aa hadi sorunsal diyelim demiyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...