Türkiyede, Islam artik sadece bir "Moda" mi?

Müslüman olmak sadece mir "Özentilik" mi? Cool mu olmak istiyorlar.

Gercekler bunu gösteriyor... Sizin fikriniz ne?

http://i.hizliresim.com/XY64v0.jpg

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bu nedir ya. Bunlar gençse benim içim geçmiş.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu nedir ya...

0|1
    0|0
    • Bu Türkiyedeki Müslüman genclik panpa :D

• Genellemeyelim, lütfen, bu mesajınızdan rahatsız olabilecek bir sürü düzgün insan tanıyorum.

Özü yanlış anlayan, gereksiz ve israf insanlar her yerde vardır.

• evet insanlar islamı modaya cevirdi tesettür modesiıymış ardüsü modesıymış ne bileyim daracık giyinip üstüne esarp takak aksesuar yerine kullanıyor artık insanlar moda olarak görünüyor islam dini cok kötü yönlere cekilip kullanılmaya başladı mesela işid de islam için savasıyor görünüyor ama katliam yapıyor buda bir örnek yani

1|0
    0|0
  • hiç zannetmiyorum. Genelleme yapmaya gerek yok. Ellerinde olsa saklayacaklar bile müslüman olduklarını yani benim gördüğüm kadarı bu şekilde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Merhaba.

Yapılan genellemeler yanlıştır tabii ki. Fakat bir iki gerçek olduğu gün gibi ortada. Şöyle;

Türkiye'de önceden hiç olmadığı kadar siyasal islam oluşmaya başladı. Peki nedir bu siyasal islam denilen şey?
    Siyasal islam, temelde islamiyeti siyasal yollarla yaymaya çalışmakla başlatılmış bugünkü hükümetin ve seçmenlerinin yaptığı şeydir efenim. Mesela oy toplamak mı gerekiyor? Çözüm kolay, hemen Gezi Parkı eylemlerinde Kabataş iskelesinde birine "kapalı bir kardeşimize 100 kişi taciz etmişler" diye reklamını çıkar. Sonra neymiş efendim kapalı bayanlara zülum var islam elden gidiyor X partisine verin. İşte bu bir siyasal islam örneğidir.

Peki aslında İslam siyasetin neresindedir?

İslam siyasetin hiçbir yerinde değildir. Hakiki müslüman olarak siyasetle ilgilenmezler. Çünkü herkes iki yüzlü, herkes yalancı. Ha herkesin bir oyu var verir ama mesuliyeti üzerinden kaldırır.
    Yani bugün otoriteye tam destek verenler yapılan günahlara da imza attıklarının farkında değiller. İşte bu Tükiye'de müslümanlığın artık kültür müslümanlığı olarak yaygınlaştığının bir kanıtı.

Giderek islam noktasında sorgulamadan itaat etmişiz. Hal böyle olunca dine hurafeler girmiş. Türbelere bez bağlar olmuşuz, üfürükçü hocalara söz edenlerle aramızı bozmuşuz.

Önlemi ne?

Şu anki mevcut koşullarda dini eğitim vermek çok zor. Özellikle imam hatip dediğimiz dini tam olarak yaymak, din alanında önemli insanlar yetiştirme amacıyla açılmış okulların kitaplarında hak dinle alakası olmayan "Şii" mezhebini kitaplarda yaygınlaştıran bir hükümet modeliyle karşı karşıyayız. "Sonra vay efendim İran şirketleri Türkiye'de neden sayısı artıyor" dememek lazım. Adamlar İslam'a bile el atıyorlar hala uyuyan insanlar var. Yakında dışarı çıkma yasağı geldiğinde "evet biz pişmanız" diyecekler treni çoktan karçırdığını fark edemeyecekler.

Yani anlayacağınız İslam siyasette girdiği zaman Türkler kültür müslümanlığı olarak yaşamaya başladı. Temeli buraya dayanıyor.

0|0
    0|0
  • oha :D dedeyide alsın fotoğraf diye ölmüş adamla resim :D düştük mü bu kadar caps çıkar bundan baya:D

0|1
    0|0
  • Moda olsaydı herkes müslüman olurdu. Sadece gençler olarak şaşırdık. Kapanmayı, oturmayı, kalkmayı bilemiyoruz. Hoşlandığımız, beğendiğimiz şeyler bile kendimizin beğendiği şeyler değil. Sürekli içimizde beğenilme arzusu kamçılanıyor. Filmler, diziler, reklamlar... Beynimizin cinsel bölümler idari ofisi kas yapmış artık. Bunların sonucunda kapalısı da açığı da alıyor payını...

0|1
    0|0
  • Fotoğrafı çektiklerinde dedesi yaşıyordu, daha sonra o fotoğrafı paylaşıp altına başsağlığı dilediler. İnsanların günahını almayın, başka mecradan provakasyona devam edin boş insanlar...

0|0
    1|1
  • Aynen cool olmak istiyorlar :D

0|0
    0|0
  • bu resimin aslini astarini arastir sonradan aciklama yapildi resim yuzunden

0|0
    0|0
  • Bunlar gercek turbanli değil bu 1 2. si dedesi olmus bunlar gulumseyip foto cekiyo bune amkk

0|0
    0|0
  • Bu foto mu kaldı artık mk. Çok eskilerden geliyorsun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...