Zamanda yolculuk iddaaları ve Einstein.

Deha kişiler sayesinde teknoloji tıp ilerliyor. Bu kişilerden Einstein, newton. Curie ve yüzlerce deha Mevcut zekasından iki kat zeki olsalardı sizce zamanda yolculuk için daha temel bulgular var olur muydu? Cidden de Işık hızını geçersek bu mümkün mü?

0|0
318

En İyi Erkek Görüşü

• Paralel evrenlerin varlığı kanıtlanırsa ancak zamanda yolculuk mümkün olur ki imkansız eğer mümkün olsaydı bundan belki milyonlarca yıl sonra insanlar bulmuş olsaalardı geçmişe gelip bir çok şeyi değiştirebilirlerdi öte yandan sayısız paradox var zamanda yolculukla ilgili en bilineni:

Bir adam zamanda yolculuk yapıp babasını annesiyle tanışmadan önce öldürse ne olur sorusu.

Adam babasını öldüreceği için doğmamış olacaktır, doğmayacağı için gelecekte de var olmayacağından zamanda yolculuk yapamayacak ve babasını öldüremeyecektir, ozaman babasını öldüremeyeceğinden ötürü babası annesiyle yine evlenecek ve yine doğacaktır... =)

Sayısoız kuantum fiziği ve zamanda yolculuk ve zaman üzerine kitap okudum ve sana çok net bir şekilde söylüyorum ki mümkün değil

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• bu icinde einsteinde olduğu efsaneden bahsediyorsun sanırım gemi olayı?

0|0
    0|0
    • efsane değil. Gerçeklik payı var. 2000yıl önce kamera tv internet bunlarda imkansızdı?

• görüntü=ışık hızı c. Eğer 1,00...1 c hızla giden parçacık bulunursa bu uzayın sonsuz boşluğuna gönderilir. Ve yıllar sonra aldığı yolla kamera günler öncesini yaşamış gibi algılar. Ama o görüntü geri bize gelemez. Yoksa zaman tamamen anlaşıldı

• ben buna değin bisey söylemedim ama neyse :) ben ayrıca bunun imkansız olduğunu zaten düsünmüyorum şu anda belkide bulunmustur bile de biz bilmiyoruzdur meteoroloji bakanlığımızın bile galeyana gelmeylim diye 4 5 derece düsük yayınladığı hava durumlarını göz önüne alırsak uzaylılar devre mülk kiralamıstır cesmede haberimiz yoktur :)

• melekler şeytanlar ve cinler yapabilio :D insanlar için zaman ve mekan olduğu için öyle bi durumun mümkün olduğunu düşünemiyorum.ne zaman ışık hızına çıkabiliriz o zaman olcak :D

0|0
    0|0
  • onu bunu geç bana ışınlanma lazım...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bugün zamanda yolculuk münkündür ama teoride.ispatlanan bir toriye göre zamanda yolculuk için muhazzam miktarda karşıt maddeye ihtiyaç var ve karadeliğin gücüne.Teoride ispatlanmıştır.ama uzmanlara göre bu teorinin uygulanması için 150 veya 200 yıl gerekmekdir.Işınlanma ispatlanmış bir teoridir.Ama pratik için 75 yıl gerekmekdedir.Yani hayal gücünün imkansızlıkları aslında halen emekleme döneminde olan günümüz teknolojisinin yetersizliğidir.

0|0
    0|0
  • İmkansız zamanda belki ileri gidelebilir ama geriye gidilmez ayrıca insan parçalara ayrılıp tekrar birleşemez bir madde bunu yapar ama organizma yapamaz bu 1. iddam geriye gidememe sebebi ise geri bitmiştir belli bir kütle üzerine konmuştur artık anal düzlemde kütle y eksenenine eklendiği için eğer geriye gidecek olursak ki olamayız bu ölüm demektir ama geleceğe gitmek mümkündür uzaya çıkıp 1 gün geçirip dönersek belkide burada 1000 yıl gececektir

0|1
    0|0
  • Işık hızını geçemeyiz. Einstein baba öyle diyor. Sonrası enerji falan diyordu galiba. Teorik olarak ışık hızına yakın hareket eden bir araç yapabilirsek dünya çevresinde dolaşan tren gibi mesela mümkündür. Bir diğer yolu da zamanı bükmek diye biliyorum. Ama bunların hepsi teorik. Bir de kütlesi ağır olan maddelerin yanında zaman yavaşlıyor. Piramitler gibi.

0|0
    0|0
  • Nicola Tesla desteklense, Edison şerefsizi tarafından kandırılıp dolandırılmasaydı ve bir otel odasında yoksulluktan ölmeseydi, dünya bugünkü halinden en az 10 bin yıl daha ileride olurdu...

0|1
    0|0
  • Zamanda geçmişe yolculuk yapılabilmesi için paralel evren teorisinin doğru olması ve zaman kavramının ''anlar'' dan oluşması gerekir. Her an için 1 evren oluşursa geçmişe gidilebilir diye düşünüyorum. Başka türlü mümkünatı yok gibi. Geleceğe zaten gidilebiliyor. Ispatlanmış.

Not: Geçmişe gidilemesede ışık hızı aşıldığı takdirde geçmişimizi izleyebiliriz.

0|0
    0|0
    • geçmişi izlemek zaten amaç. ışık hızı geçilirse görüntünün önüne geçebiliriz? fakat bunu gözlemleyebilir mi insan.

• evet biliyorum :D hep İstanbulun Fethi örnek verilir zaten :) biz görebilirz umarım :)

• Bizim insanımızın dikkati başka türlü çekilmez :)

• Işık hızını geçtiğinde teorik olarak mümkün.) Ama atom altı maddler zaten ışık hızını geçmiş standart model bunu açıklamada müşkül. Modern fizik bu olayı paradokx olarak açıklar. Malum uzaya giden 2 kapsül bla bla... Ama metafizik olarak senin dediğin mümkün ve gerçekleştirilmiştir. Eğer fiziksel formüllerden yola çıkarak zaman yolculuk yapmak istersen sixteen hundred sene beklersin. Metafizik tecrübesi olanları zorla, ordan iş çıkar.

0|0
    0|0
  • Zamanda yolculuğun sırrı ışıktan daha hızlı giden takyonlarda gizlidir, kimbilir. :)

0|0
    0|0
  • bunun mumkun olmadıgı ıkı yıl once cern de bı deneyde kanıtlandı ısık hızını gecen atom altı parcacıklar var daha fazla bılgı ıcın googleit

0|0
    0|0
    • biliyorum. Ama mesela ışık hızının 0.8 katı hızla giden bir uzay gemisiyle ömrümüzün 1/4yılı fazla yaşarız diyor

• bu bence gorecelı bı durum dusunursen kac yıl yasıcagını bılmıyorsun yasam dedıgımız bı olasılıktır ve nekadar yasıcagınıda bu yuzden kestıremezsın bı arabanın saate 100 yerıne 60 km ıle gıtmesı ve sana carpması senı oldurmesı 1/4 oranını o anda bıtırır

• İstersen ışık hızının bin katını geç bunun zamanla alakası mı var. Hem zamanda yolculuk falan yok öyle bişi şimdi 1 milyon yıl önce yaşayan insanlar şuan başka boyutta yaşıyor mu sanki, veya dünyanın 1 milyon yıl önceki hali belki insanlar gelişir bu zamana geri gelir diye kenarda bekletiliyormu sanıyorsunuz nasılk saçmalık bu :S

0|0
    0|1
  • Zaman kavramı yok ki, zamanda yolculuk olsun.

0|1
    0|0
  • herşey mümkündür. imkansız diyenlere şu sözüm var. 300 yıl öncesine kadar cep telefonunu anlatsan inanırlar mı? hayır. ama şimdi çin malı bile var :D

0|1
    0|0
  • teknoloji ileriye değil geriye gidiyor.

ışınlanma denilen şey Süleyman Peygamber zamanında vardı. (Bkz. Neml Suresi 38-40)

zamanda yolculuk ta Allah'ın ilmiyle mümkündür, ancak biz ona Allah izin vermeden eremeyiz.

0|1
    0|0
  • Işik hızını geçmek ilerde mümkün olsa bile o hızla oluşan merkez kaç kuvveti adamı dağıtır:-Dyani imkansız:)

0|0
    0|0
  • ışık hızını gecersen zamanda yolculuk yaparsın ama GEÇEMEZSİN

0|0
    0|1
  • mantığa aykırı bir durum, imkansız

0|0
    0|0
  • bence olacak az kaldı

0|0
    0|0
  • Şuan dünyadan yayılan ışık ve sesler uzun yıllar sonra dünyadan çok uzaktaki gök cisimlerine ulaşıyor. Yani buna göre, dünyadan yüz ışık yılı uzaktaki bir cisme bizim yaydığımız bir ışık, yüz yıl sonra ulaşıyor. Işık hızını aşıp, bizim yaydığımız ışık oraya ulaşmadan önce o yüz ışık yılı uzaktaki cisme varıp dünyayı çok güçlü bir teleskop ile gözlemler isen yüzyıl geçmişi görebilirsin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...