Enstrüman kendi kendine çalışarak öğrenilebilir mi?

Bağlama için soruyorum aslında. Kursa gitme imkanım yok ama çok hevesliyim, her gün alırım elime 2-3 saat uğraşırım. internetten bakarım. sizce öğrenilebilir mi nota bilgisi olmadan? kulağım da iyidir.

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• ben bateri öğrendim kendi kendime... bağlamayıda amcam calar oda hiç kursa gitmedi bağlamada önemli olan sesi yakalayabilmek nota melodi değil. örneğin amcam 5 dakkika tellerle oynar sonra biryerden birsesi yakalar devamını geirir. ve türkü yü ordan çıkartır. öğrenirsin devam et.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Zaten bağlama çalıyorum diye gezenlerin çoğu kendi kendilerine öğrnemiş, müzik eğitimi almamış kişiler. Kulağın iyiyse kendin uğraşarak, izleyerek öğrenebilirsin ancak bir şeyler eksik kalır ve kendin yanlış olarak öğrendiklerini daha sonra düzeltmekte güçlük çekersin.

0|0
    0|0
  • esasında aynı durumda sayılırım seninle, geçtiğimiz sene kısa süreli de olsa bağlama kursuna gittim, ama vakitsizlikten devam edemedim.. internetten çok araştırdım bunu, Virtual Bağlama diye bir program var o olsa bu işi hallederim diye düşünüyorum amatörce... ama o programın lisanslısını bırak bulmayı kendi sitesinden bile satın alamıyorum...

0|0
    0|0
  • Öğrenebilirsin ancak sadece bir kademeye kadar. Bir kafede çalmaya gitsen ya da bir enstrumanla çalmaya gitsen adam sana şu notadan çalalım parçayı dediğinde kalakalırsın. Bunun için bir uzman eli değmesi gerekebilir. Ama insan istediği zaman yapamayacağı hiçbir şey yok.

0|0
    0|0
  • Şahsen ben öyle öğreniyorum yani hiç ders almadan mesela elime bir çalgı aleti ver kendi kendime öğreniyorum sonrada bir müziği duydugumda 2-3 denemede çalıyorum ama nota bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Temeli en azından bir hoca ile alın.

0|0
    0|0
  • Ben 12 senedir bateri caliyorum ve koltukta yastiklara vura vura basladim yogurt kabi sonra tencere kapagi v. s sonradan kendime bateri aldim anlicagin ogrenebilirsin ama enstrumanin zorluk derecesinede bagli

0|0
    0|0
  • Ben notasız ona buna bakarak öğrendim şimdi iyi çalıyorum. Sen de çalabilirsin

0|0
    0|0
  • Ben denedim yemiyor illa bir hoca şart.

0|0
    0|0
  • hic mrak etme notasiz ogrenirsen daha iyi dogaclama calarsn.

0|0
    0|0
  • neden olmasın, imkansız değil ya.

0|0
    0|0
  • önemli olan cok çalman değil düzenli calman. ben öyle öğrendim gitarı

0|0
    0|0
  • Özel bir yeteneğin yoksa kolay kolay öğrenemezsin

0|0
    0|0
  • sanırım evet

0|0
    0|0
  • Gerçekten istersen evet öğrenilebilir kanki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çok sevdiğim bir gitaristin röportajında okuduğum bir şey vardı, ünlendikten sonra bazı teknikler için ders alıyor ve geçmişte oturttuğu tekniğe dair bir çok hatayı da o anda fark ediyor, onları düzeltmesi ise yaklaşık 2 yılını falan alıyor. Bir de bir şeyi yanlış yapar isen zamanla o bölgede bazı aksaklıklara, sakatlıklara sebep olabilirsin.

Bir de işe şu yandan bakalım, piyasadaki bir çok öğretmen acemi ve enstrüman ile 2-3 yıl geçirip, ders verebilir duruma gelmiş insanlar. Yani profesyonel bir eğitim imkanın var ise onu tercih etmelisin, yoksa şu kurslar falan hiç bir işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • zor olur bence ama yapamazsın diyemem bilgim yok

0|0
    0|0
  • Bu konuda yetenekliysen neden olmasin. Nota bilgin olsa, daha iyi olur tabi.

0|0
    0|0
  • notaları biliyorsan biraz öğrenebilirsin

0|0
    0|0
  • Bende kendim öğrenmiştim gitarı ogrenilir :D

0|0
    0|0
  • Bende aynı merakla darbukaya başladım.. Gayette başarılıyım

0|0
    0|0
Yükleniyor...