Gitar çalan bir erkek mi daha hoştur gözünüzde yoksa bağlama çalan bir erkek mi?

Ben hem gitar çalıyorum hem de bağlama çalıyorum profosyonel olarak. Merak ettim açıkçası görüşleriniz neler

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Fark etmez

0|0
    0|0
  • Profosyonel olarak gitar bağlama değil de profesyonel ney üfleyenler daha oturaklı oluyorlar.

0|0
    0|0
    • Ney çalanlar genelde tasavvuf ile ilgileniyorlar. Ben pop müzik çaldığımdan enstrumanlarım arasında ney olması şu an için mümkün değil.

• Çalmak mecazen kullanılır müzik dünyasında. Enstruman üflüyorum denmez mesela, enstruman çalıyorum denilir. Ney de bir enstruman olduğu için ney çalmak olarak kullanıyorum ki ney dersi alan kişilerden de ney çalıyorum sözünü çok duydum.

• Mecaz olduğunu biliyorum ama biz mecaz olarak da kullanmıyoruz. Arkadaşlarınız yeni üflemeye başladılarsa söylerler tabii.

• Akordiyon

0|0
    0|0
  • Ney üfleyen...

0|0
    0|0
  • Baglamaaaaaa calsin dursun

0|0
    0|0
  • Bateri ikisini de sallar.

0|0
    0|0
  • Ne caldigi farketmez. Insanlari caldigi enstrumana gore degerlendirmek ahmakca

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum. Çaldığı enstrumanlar karşıdaki kişiyi etkileyibilir. Mesela bir kızın çello çalması çok hoştur ya da keman çalması.

• Bencede uzatma cunku herkes senin gibi dusunuyordiye yanlis bir fikre kapilmissin. Senin kadar emin konusmam cunku hicbiseyden emin olamazsin sende ozguven patlamasi var hic tarzim degil. Iyi geceler

• Keman ya da çello çalmadığın için herhalde fazla sinirlendin. :) Hadi bye.

Erkekler Ne Diyor 5

• Böyle çalabilir misin gitarı?

https://www.youtube.com/watch?v=U3xcAzB9x9s

0|0
    0|0
    • Evet, çalabilirim.

• Müzik çok nankördür, ara verildiğinde çok çabuk gider eski kabiliyet. Bence ara vermeden çalmaya çabala.

• Askerden önce zirve dönemini yaşıyordum. Hatta en son Megadeth - Dread And Fugitive Minds parçasının sondaki Al Pitrelli'nin bitim solosuna kadar çalıyordum. Sonra askerlik girdi. Askerden geldiğimde de Y. Lisanstı şuydu buydu derken biraz geriledim tabi. Şu sıralar Ave Maria falan dinliyorum. :D

• Gitar kanka. Çalıyorun o yuzden dedim.

0|0
    0|0
  • Gitar calan kiz anlaranin baglarini calsin bakem

0|0
    0|0
  • kız olsam gitar derdim :D

0|0
    0|0
  • Herkea gitar caliyor bence baglama

0|0
    0|0
    • Aslında herkes gitar çalamıyor, gitar çaldığını zannediyor. Çünkü gitar çalmak iki akor basmak, akdeniz akşamları çalmak değil.

• Ama bağlamayı da çok seviyorum tabii ki.

Yükleniyor...