Arkadaşlar sorum kola¥?

Canlar sorum çok kolay renk nedir? Ve renk nasıl oluşur? Sanat ile arası iyi olan bu soruya kolaylıkla doğru cevap vereceğine eminim.
Güzel cevaplara +1

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Güneş ışınlarının ultroviyole etkileri bir yana, boya olarak elde edilen ve nesnelere eklenen boyalar doğal ve yapay pigmentlerden elde edilir.
    Madenlerden bitkilerden renklerin %80 i elde edilebilir.
    Bazı renkler hayvan kemiklerinden elde edilir.

Renk ışığın gözümüzün odak noktasında içeri girerek kırılması olayıdır, tıpkı güneş ışınlarının atmosferden geçerken kırılması ve renk olarak algıladığımız ışık dalgalarını oluşturması gibi. aslında renkler soyut kavramlardır. Kimse sana kırmızı rengin kendisini veremez, en fazla kırmızı bir elma verebilirler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Renk hayatı ahenklendiren oluşumlardır

1|0
    0|0
  • ışık nesneye düşer nesne belli kısmını absorbe eder yansıyan kısım göze gelir gözde korneadan karanlık noktaya ters düşer beyin bunu alır yorumlar aaaa kırmızı der.

1|0
    0|0
  • renk benim

0|0
    0|0
  • sanat ile ne alahakası varki bu fizik ile alahakalı bir olay degil mi?

0|0
    0|0
    • Burada soruları ben soruyorum sen değil :) ayrıca soruna karsilik soru sormayınız.

• sanırım yanlış anladın sanat ile ilgilendigim için merakımdan bilgi edinmek için sordum acaba sen renklerin oluşumunu hangi yönden soruyosun yoksa burada patron sensin :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...