Bu anlattığım çizgi filmi hatırlayabilen var mı?

1.90'larda kanal d de gösterilen bir çizgi film vardı. 3 kardeş oturur izlerdik gün bugün oldu hatırlayan kimse yok. çıldıracağım. yıllardır ara ara aklıma geliyor. tek çarem sensin sözlük.

aslında çizgi film değil de bazı masalların garip çizimlerle anlatımıydı bu. garip derken hani normal bildiğimiz çizgi filmler gibi değil de, daha karakteristik idi.

hatırladığım şeylerden bir kaçı; bir tane dünya vardı anlatıcı adamın arkasında, uzaydan anlatıyor gibiydi, adam asyalı gibi çekik gözlü, sakallı, bembeyaz giyinen biriydi ve anlattığı masallar hep öğüt, belli bir çıkarım taşıyan konulardan oluşuyordu. hatta ahanda bir tanesi şöyleydi; iki kardeş vardır, bir gün annelerinin sözünü dinlemeyerek dışarı çıkarlar. fakat küçük olanı -belki büyük kardeş bilemiyorum- bir kuş kaçırıyor ve dağın başında bir tepeye götürüyor. derken sonrasında hatırladığım çocuğun elinde renkli yün yumakları bulunuyor. kırmızı yumağı tepeden aşağı salarken ateş oluyor her yer, mavi yumak koskoca bir deniz yaratıyor, yeşil yumak ise ormanlık bir yere dönüştürüyor tepeyi ve çocuk bir şekilde evine geliyor.

hatırladığım bütün hikaye bu. çizimleri ise mor ve ötesi'nin uyan klibindeki çizimlerine bir hayli benzemekteydi.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• 0|0
    0|0
    • maalesef aralarında bulamadım teşekkür ederim.

• Senin de altıncı hissin kuvvetliymiş ben de yaz kış kırmızı küllah takıyorum ve beyaz uzun sakalım va... yok tabi ki :D

• bian oha dıyesım geldı son cmleyı okuyunca vazgectım :D

Kızlar Ne Diyor 1

• çıkaramadım ya şimdi kaç yaşındasın ve bunu izlediğinde kaç yaşındaydın?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğrusu bende pek hatırlayamadım.Ama bu linke bakabilirsin.90'lı yılların çizgi filmleri: link

0|0
    0|0
    • dikkatle kontrol ettim bulamadım aralarında hocam. teşekkür ederim

• Rica ederim.Aslında çok fazla güzel çizgi film vardı 90'larda.Çocukluğumuz güzel geçti.90'larda çocuk olmak güzeldi.Bu linkde olmadığına göre biraz daha bakmak lazım sanırım.

• aynen öyle hocam :)

• benimde aklımda bi tane kalmış.bi tane çocuk vardı cinayetleri çözmeye çalışıordu.nasıl çizgi filmse ama beğenmiştim.ama bi türlü ismini hatırlayamıorum.

0|0
    0|0
  • bu çizgi film tarihi olayları,icatları keşifleri falan anlatıyordu galiba..

0|0
    0|0
Yükleniyor...