Ölen 2 bin kişiye sordular. Ölümden sonra hayat var mı?

Bilim adamları, ölümden sonra bilincin devam ettiğini keşfetti. İngiltere, ABD ve Avusturya’daki 15 hastanede kalp krizi geçirip kilinik olarak öldükten sonra geri gelen 2 bin hasta üzerinde yapılan araştırmada, kurtulanların yüzde 40’ının beyni dursa bile bilincini yitirmediğini ortaya koydu. Kalp krizi geçiren 57 yaşındaki bir İngiliz sosyal yardım çalışanı, kalbi 3 dakika durmuş olmasına rağmen, yaşama geri döndüğünde, çevresindeki doktor ve hemşirelerin neler yaptığını detaylarıyla anlatmayı başardı.
Bazı hastalar Hollywood filmlerinde olduğu gibi beyaz parlak ışık gördüğünü, bazıları ise boğulmaya yakın bir his yaşadığını belirtti. Bazı hastalar ise korku, şaşkınlık ve rahatlama gibi duygusal ifadelerle yaşadıklarını anlattı. Araştırmayı gerçekleştiren uluslararası ekipten Dr. Sam Parnia, yaşama geri dönen hastaların bazılarının nefessiz kaldıkları için beyin zararı yaşadığını ve ölüm anında yaşadıklarını hatırlayacak ve anlatacak durumda olmadığını ifade ettikten sonra “Ölüm gerçekleştikten sonra neyin gittiğini bilmiyoruz ama bilinç yitirilmiyor” dedi.

siz ne dusunuyorsunuz?

• ölumden sonra hayat var
    94% (15)64% (9)80% (24)Oy Ver
  • ölumden sonra hayat yok
    6% (1)36% (5)20% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• bahsettiginiz şey astral seyhat yani ruhun bilincli bedenden ayrılması esnasında görülen canlı şeyler.
    bunlara gerek yok ki zaten ruhlar kıyamette arz olunacak.

Yer altına giren bir cekirdek nasıl ki hava aleminde bir agac oluyorsa yer altına giren bir insanda alemi berzahta elbette bir hayati bakiye sünbülü verecektir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Olen iki bin kisiye mi sormuslar?

0|1
    0|0
    • benımle el ele tutuşup uçurumdan atlamak ıstermısın hı hı -_- ?

• :) demek ki kalbin durması öldüğü anlamına gelmiyor. Hayata geri döndürülemeyen birinin bilincini yakalasınlar o zaman tamam :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben bu durumu çok düşündüm ve kendi kanaatimce aslında bahsi geçen kişilerin ölüm anını yaşamadıklarını sadece kalbin durması sebebiyle kısa süreli bir baygınlık yaşadıklarını sanıyorum.

Çünkü gerçek ölüm beyin ölümüdür, yani kalbin birkaç dakika durması kişinin öldüğü anlamına gelmez!
    Bilinç-hafıza beyinde yüklü olan ve orada gerçekleşen bir şeydir.
    Beyin ölümü gerçekleşen bir insan üzerinde bu araştırmayı yapmışlar mı acaba?
    Sanmıyorum!
    Çünkü beyin ölümü gerçekleşen birini tekrar hayata döndüremezler.

Bu yüzden o kişilerin ölüp tekrar hayata döndüklerini söylemek bilimsel açıdan pek mantıklı değil.
    Uzun yıllar önce de benzer bir araştırmayı okumuştum ve çoğu kişi aşırı şekilde parlak ve beyaz bir ışıktan bahsetmişti... Sanırım kalbin durması ve organların travma yaşaması halinde gerçekleşen bir durum olsa gerek.

Ölümden sonra hayat olup olmadığı bilimsel olarak hiçbir zaman kanıtlanamayacak!
    Dini inançlar haricinde bunu somut olarak sunacak ne bir teknoloji ne de teori mümkün olabilir...

0|0
    0|0
  • olen ikibin kisiye nasi sormuslar

0|1
    0|0
  • Beyin ölümü gerçekleşmeden canlı ölmüş sayılmaz. Bahsettiğiniz ölüm hissini tatmış ama ölmemiş insanlar. Beyin öldüğünde ise o canlı taş, toprak, plastik, tahta gibi bir et yığınıdır.

0|1
    0|0
  • ne içiyorsunuz la bu saatte 4mk

0|0
    0|1
Yükleniyor...