Bugüne kadar kaç kitap okumuşsunuzdur?

Bugüne kadar kaç kitap okumuşsunuzdur?

link ;D

• 200 ve aşağısı
    45% (52)59% (74)52% (126)Oy Ver
  • 200-400 arası
    24% (28)14% (18)19% (46)Oy Ver
  • 400-700 arası
    8% (9)7% (9)7% (18)Oy Ver
  • 700-1000 arası
    6% (7)3% (4)5% (11)Oy Ver
  • 1000 veya fazlası
    17% (20)17% (20)17% (40)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
A: 200 ve aşağısı Kızlar 37 Erkekler 57 Herkes 94 (54%)

Kitap okuma alışkanlığımızı bırakmayalım genciz Allah izin verirse nice yıllarımız olacak bu alışkanlığımızı öldürmeyelim ;) Okuyanları tebrik ediyor, okumayanları kitap okumaya davet ediyorum.

0|0
33|58

En İyi Erkek Görüşü

• 1000 i çok rahat geçmiştir ama net bir rakam veremeyeceğim, sayısız, duvardan duvara kitap dolu evin her yeri :) en büyük hobilerimden biri kitap okumak, şu sıralar epey bir aksattım ama alıpları sürdürüyorum tatilde okunmak üzere =)

1|0
    0|0
    • kesinlikle geçmiştir şüphem yok ;)

bu alışkanlığın devam etmesi çok güzel sizi tebrik ediyorum

• tam okumalık yani bakalım ;)

Erkekler Ne Diyor 57

• Ortalama kitap 64000 kelime link

Ben yavaş okurum dakikada 150 kelime de 64000/150/60=7,1 saat.Günde ortalama 2 saat okusam 7,1/2=3,55 gün

1000 kitap okumak için 3,55*1000=3550 gün gerekiyor.9,87 yıl

Her gün 2 saat kitap okusaydım.1000 kitap okumak için yaklaşık 10 yıl gerekecekti.Buradan yakınsayarak 400-700 arası okumuşumdur diye tahmin ediyorum.Resimli kitaplar dahil.Bitmeyen kitapları da 3-5 kere başlayıp bitiremediğimden 5 saydım

3|1
    1|0
  • bazen kitap almak çok masraf oluyo bolu il halk kütüphanesine üyeliğim var ordan ihtiyaçlarımı karşılıyorum istanbulda okurken taksimde atatürk kitaplığı vardı onada üyeyim ordanda ödünç alıyodum ayrıca yurttada kütüphane vardı ordanda alıyodum .. yılda 100 tane okuyodum bu sene kpss nedeniyle nutuk okudum sadece ayrıca bu soruuyu ne amaçla sorduğunu sölersen sevinirim :P :)

2|0
    0|0
    • gelişen teknoloji ile bu alışkanlığın ne derece devam ettiğini görmek

• B dedim tam sayısını bilmiyorum

Skor tutmak için değil ama hangi kitaplarımı okuduğumu lisede listelemeye başlamıştım, lise bitince listeyi kaybettim

sonra ünide tutmaya başladım, okulu bırakınca o listeyi de kaybettim

dönemsel olarak liste kaybediyorum :) yedeklerini dahi kaybettim

eskisi kadar okumuyorum artık

0|0
    0|0
  • o linkteki 1000 den fazla kitap mı okumuş :p

0|0
    0|0
    • hayırr ben yine unutmuşum bişeyi :)

• bi dönem korksan kitap satıyordum.o yüzden bütün günüm okuyarak geçerdi.kitapçılıgı 2 sene yapmış olsam her gün bi kitap okumuş olsam minimum.hafta sonları ve dini bayramlarda çalışmadıgımıda hesaba katarsak.kaç kitap okumuş oluyorum?

a - ) 510

b- ) 634

c- ) 450

d- ) 270

0|0
    0|0
  • bir söz var 'çok kitap okumak değil, doğru olan kitabı çok okumak lazım'.

doğada çok bitki var. bazıları zehirli, bazılarının tadı bozuk. bazıları çok güzel görünüyor ama öldürücü besinler içeriyor.

bir kitabı okuyanın kalbi ister istemez onu yazan kişinin kalbiyle iletişime geçer ve onda iyilik-kötülük ne varsa kendisini etkiler. ve kötülük iyiliğe nazaran binlerce kat daha hızlı yayıldığı için kişi kötülüğü almaya meyillidir.

bu yüzden iyi insanları yazdıklarını okumak ve damarlara zehir akıtmamak gerek.

0|0
    0|0
  • 5 binden fazla olduğunu tahmin ediyorum. Geçen gün 3872 kitap okuduğunu söyleyen biriyle tanışmıştım. Adamın kaç kitap okuduğunu sayması komik gelmişti bana. Kaç kitap okuduğumu ilgi alanlarıma göre tahmin yürüterek hesaplamıştım. Ama tam bir rakama ulaşmam mümkün değil.

0|0
    0|0
    • oldukça iyi bir rakam ..

adama gelince hakikaten komik bende okudum ama hiç sayma gereksinimi duymadm :)

• hmm Allah hayırlı uzun ömürler versn

• Arkadaşlar yukarıda bir takım hesaplamalar yapmışlar günde iki saat harcarsam10 günde iki kitap okursam vs. 1000 kitaba 10 yılda ulaşan var :) Yahu ben yıllarca iki günde bir kitap bitirdim. Arkadaşın 10 yılda okuduğundan fazlasını 3 yılda okuyabilirsin. (Tatilleri saymıyorum) Televizyonu daha bilinçli izleyip (Program seçerek) kendinize zaman ayırabilirsiniz..

• turkıyede kıtap okuma oranının dusuklugu ve sıklara bakınca sasırmamak elde degıl +1000 dıyenlerıde tebrık edıyorum genc yaslarından berı okudukları gazete sayısını da dahıl etmısler

1|1
    0|0
    • sanmam okuyan insanlarda vardır ne mutlu ; )

• okadar olması cok zor bızım komurlukte 5000 kıtap var ve babam hepsını okuyamadım bıle dıyo hayatta sureklı bos vakıtlerımı varkı

• Saymadım bilmiyorum :S Ama çok fdazla okudum.

2|0
    0|0
  • Yanlış olmazsam 1000'in üzerinde okumuşumdur. Hala da devam ediyorum : )

1|0
    0|0
    • gün geçtikçe bu alışkanlık azalırken okumanız güzel..

• çok güzel tebrik ediyorum sizi ..

• Sağolun, teşekkür ederim.

• 2000 civarı okudum sanırım, 1000 sayfa üzeri olanlarlar vardı onları kaç kitap diye girelim (:

0|0
    0|0
    • 2-3 kitap gibi olur :)

• artı eksiye gerek yok ya 2000 diyelim gitsin, keşke eskisi gibi okuyabilsem ):

• Okuduğum kitapları saymadım hiç fakat çok olduğu kesin sence önemli olan sayısı mı edindiğin bilgi mi ?

0|0
    0|0
    • edindiğin bilgi artı kitabın sana neler kazandırdıkları ama her kitapta az çok bişeyler öğrenir insan

• Öyle olsun arkadaşım :)

• ;)

• B yi seçtim ama C de olabilir.bilmiyorum, bilmek de istemiyorum :/

0|0
    0|0
  • Mesleki olarak 5 tane kadar roman olarak 3 4 tane onun haricinde kitap okumam daha çok var olan kitapların filmlerini izlerim hem doğaçlamalar hemde ayrıntıları daha iyi anlıyorum

0|0
    0|0
    • hmm kitap okumak gibi olmasada o da iyidir

• 400-700 diyenler link 0.36 0.45

0|0
    2|2
  • Çocukken okuduğum 16 sayfalık hikaye kitaplarını ve yarısına gelip sıkılıp attığım kitapları saymazsam 700-1000. Eğer bunlarla birlikte okuduğum internetteki denemeler, kısa öyküler, haberler, sözlük, blog ve forumları katarsak 10.000'den fazladır.

0|0
    0|0
  • 6 Tane :D

0|0
    0|0
  • Okuduğum kitapların sayısını bilmem..ancak çok fazla...ve hiç biri birilerin hayal veya uydurmasyonu değil...genelde bilimsel araştırma neticilerini tercih ederim...Roman konusunda : benim Fantazilerim çok daha kaliteli ve güzeldir...

0|0
    0|0
    • fazla olması iyi bu alışkanlık kaybedilmemeli

• harika bir kitaplığım var :) okuduğumu saymam ama ilk sayfasına aldığım yeri ve tarihi son sayfasına da bitirdiğim yeri ve tarihi atarım :) miras onlar.

1|0
    0|0
  • saymadım ancak 1500den fazla oldugunu tahmin ediyorum. 9-20 arası neredeyse haftada 1 kitap okudum. O yıllarda her kitabın içine bir zarf yapıştırır, içine kısa bir özet yazısı ve sevdiğim cümleleri yazardım.

0|0
    0|0
    • çok güzel fikir hem akılda kalıcı olur

• Bir yılda 52 hafta var ve 20-9=11 11*52=572

• 10-7=3 ^ 35-20=15 ^^ 15+3=18 18 senede 936 hafta daha var. ayrıca 9-20 arası 10 günde 2 kitap okuyordum. buna göre de çarpma bölme yapar mısınız?

• ben 16 yaşımdan beri sayıyorum 128 oldu

0|0
    0|0
  • 125

0|0
    0|0
  • 1173

Bkz: Küsürlü sayı vereyim de attığım anlaşılmasın.

1|1
    0|0
  • Çocukken okudugum cin ali kitaplarınıda sayarsak 200-400 arasıdır

0|0
    0|0
  • Çok değil belki 30

0|0
    0|0
    • çok değilmiş gerçektende :(

• kütüphanem 8.000 kitaptan oluşuyor, sanırım 5.000 okudum. 2.000 kadarına göz gezdirdim. Kitap tavsiyesi mi isteyeceksin ?

0|0
    0|0
    • hayır sadece gelişen teknoloji ile bu alışkanlığın devam edip etmediğini merak ettim

• Tebrikler

inşallah ben de kendi hayatımı kurunca öyle büyük bir kitaplık kurmayı düşünüyorum

• Gelişen teknoloji ile bu alışkanlık farklılaştı, şimdi hem hardcopy'sini alıyorum hem onları scane edip bilgisayar ortamına atıyorum.

• Çok çok az hiç gibi bişe -_-

1|0
    0|0
  • 3-5

1|0
    0|0
  • konusu ve içeriği güzel olan coğu kitabı okumusmdur sayısını bilmiorum ama "c" diyorum :)

0|0
    0|0
  • mecbur kalınca okunuyor ister istemez hocalar şart koşunca bunları sayarsak 500falan: ))

0|0
    0|0
    • hmm :)

• tabi özellikle iskender pala beyefendinin romanlarına hastayımdır.

• hiç okudunuzmu iskender palanın kitaplarını bilmiyorum ama şahsultanı od'u tavsiye ederim ben çok begendim özetlerini okumuştum da:))

• Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 33

• e.. ortalama olmustur 1000

1|0
    0|0
  • Ve kitaptaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim :)

1|0
    0|0
  • C şıkkı diyorum..

0|0
    0|0
  • 200-400 arası vardır ..

1|0
    0|0
  • 1000 kesinlikle fazladır ama kaç olduğunu bilmiyorum.

1|0
    0|0
    • hımm iyi ;)

• Ne kadar güzel :) Ben de alışkanlığımı kazanmaya çalışıyorum,herkesin hayatı boyunca okuması gereken kitaplardan dediğin kitapları bilmek isterim :)

• herkesin benimsediği tarzlar var bu tarzların ana kitaplarını okumalı mutlaka :))

mesela tarihi aşk romanı okuyan birisi mutlaka Jane Austen'in Aşk ve Gurur romanını okumalı...bunun gibi ilgili olduğun konudaki bu tarzdaki kitapları mutlaka okumalısın.diğer kitaplarda hep bu kitabın tekniğini yansımalarını göreceksin zaten :))

• 200 var mıdır bilmiyorum ama sevdiğim yazarların çoğu kitabını okudum.

0|0
    0|0
  • 250-260 civarı

0|0
    0|0
  • 200 den fazladır sanırım.

1|0
    0|0
  • 160-170 tne hrlde

1|0
    0|0
  • 1000 üzeri kesin. Sürekli kitap okurum en sevdiğim huyum :)

1|0
    0|0
    • afferin Miracım ; )

• Çok hoşuma gitti 1000 üzeri olması :) Ben de alışkanlığımı tekrar kazanmaya çalışıyorum,önerebileceğin kitapları bilmek isterim,mutlaka oku diyeceklerini :)

• B dir herhalde. haftada 1 kitap bitiriyorum.

0|0
    0|0
  • Oyle bir siklar varki sankim burda herkes einstein

0|2
    0|0
    • okuyan insanlar göremesende var işte.

• 4-5

0|0
    0|0
  • kitap okumayı severim ama kaç tane okuduğumu bilmiorum saymadım

0|0
    0|0
    • seviyosan çok okumuşsundur ; )

• 150 civarı :S 200 ve altı şıkkı 1 tane kitap okumuş anlamında da gelir.sevmedim o cvbı.tıklamıcam ona :D

0|0
    0|0
  • Taş çatlasa 50'dir. :D

0|1
    0|0
  • Çok kitap okuyan biriyim ama 200 ü geçmedi açıkcası. Her bulduğum kitabı okumam, seçiciyim ve su gibi okuyup geçmem.. Anlaya anlaya derine ine ine yavaş yavaş okurum.

0|0
    0|0
    • en güzeli anlamadıktan snra bin okusan kaç yazar

• 700-1000(nerden bileyim?ay..kimlere sorayi? şşt..Nerelere gideyim?)

0|0
    1|0
  • Üzülerek 200 ve aşağısı diyorum.Kitap okumayı çok severim okuyan insanlara da hayranlık duyarım fakat belki 3 senedir en fazla 10 kitap bitirmişimdir.

0|0
    0|0
    • neden azalmışki okuman

• rica ederim :)

• Oda birşey mi ben daha 1 kitap bitiremedim aldım aldım attım :)

• kitap okuma alışkanlığını geç kazanmış biri olarak maalesef ki üçlü hanelere erişebilmiş olduğumu sanmıyorum..

0|0
    0|0
  • 1000 ve fazlası ( ama hiçbiri türkçe değildi:/ )

0|0
    1|0
  • Saymadım, ama okuduğum kitapları kolileyip kaldırdığım için tahmin ediyorum ki,tahminen 240..

0|0
    0|0
  • en son cin aliyi okumuştum

0|0
    0|0
  • bi 100 150 olmuştur :)

0|0
    0|0
  • 200-400 arası fazla geçemedim:)

0|0
    0|0
    • gençsin daha okunur yeterki okumayı bırakma

• 1000 ve fazlası.Bir kitabın son yaprağı bir arkadaşı kaybetmek gibidir :) Kitaplar dosttur.

0|0
    0|0
  • 700 kitabı çok rahat geçmiştir.

0|0
    0|0
  • cin Ali serisindeyim hala :D

0|0
    0|0
  • yazları çok fazla okuyorum sene içinde 2 yi geçmez.derslerden vakit olmuyor

0|0
    0|0
  • severım ama daha 200'e ulasmadım