Drakula: Başlangıç filmi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar ben araştırdım, 3. Vlad gerçekten tarihte yaşamış bir voyvodaymış. 6 sene osmanlıda esir olarak yaşamış, sonra 2. vladislavı öldürerek 3. vlad adıyla prens olmuş. Osmanlıya bir çok sefer düzenlemiş ve esir aldıgı osmanlı askerlerini kazıklara çakarak kanlarını içmiş. Fatih sultan mehmete suikast girişiminde bulunmuş ama başarılı olamamış. Filmde arkadaşlarımdan duydugum kadarıyla tarih saptırılarak yanlıs bir bicimde anlatılmış. Fatih sultan mehmeti drakula öldürdü gibi göstermişler. Resmen sacmalık yapmıslar. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Evet resmen sacmalamis pezevengler. Drakulayi Fatih Sultan Mehmet oldurmustur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Alakası yok. Filmde türklerin insanların kazığa geçirdiğini anlatıyor ama tam tersi asıl onların adamı KAZIKLI VOYVODA yaptı herşeyi filmler yoluyla bize darbe yapıyorlar işte ayrıca kazıklı voyvoda yani 3. vlad ya da prens drakula fatih sultan mehmet tarafından öldürüldü.

0|0
    0|0
  • Sonuç olarak bir film belgesel değil bişey değil. Her filmin dizinin başına, bu filmde gördüklerinizin gerçekle alakası yoktur diye yazmaları mı gerekiyo kafanızı kullanınca anlayamıyor musunuz?

0|0
    0|0
  • 92 yapımı olan miydi o?

0|0
    0|0
  • Evet Vladimir öldürüyor mehmeti film izledikten sonra araştırdım yok öyle bir şey carpıtılarak anlatılmış ama film genel olarak güzel fantastik olarak 2-3 filmi güzel olur diye bekliyorum

0|0
    0|0
  • Tarih filmi değil ki fantastik film karışamazsın istediklerini yazarlar.

0|0
    0|1
    • Ben burada tarihi yansıtmamalarından bahsediyorum sonucta fantastik bir film olsa bile gerçek tarih esas alınarak çekilmiş ve bir osmanlı padişahının ölümü hakkında bu kadar sapmaları çok gereksz ve saçma olmus bence.

• Merak etmiyorum ama acıkcası beni rahatsız etti bu olay, baska insanların osmanlı tarihine derin bir arastırma yapacaklarını düşünmüyorum. Tarihimizi bu sekilde tanımaları güzel mi sence?

• Az öncede dediğim gibi avrupada kimse fantastik bir filme bakıp aa tarih böyleymiş demez.

• Kazıklı Voyvodayı Fatih öldürüyodu hatırlarsam gerçekte.

0|0
    0|0
  • Bu tarih filmi mi sence?
    en iyisi herkese tek tek yönetmen vermeli ve anlatmalı
    Fantasy filmi bu. Gerceklere ufaktan deginir sadece.
    kazıklı voyvoda vardı evet dogrudur
    kazıklara oturttugu da dogrudur
    Fatih Sultan Mehmet döneminde oldugu da dogrudur
    Buraya kadar eksik var mı?
    Osmanlıya yenildi mi? evet. hatta o esir aldıklarına yaptıklarını Osmanlı onu son savaşında yenerek askerlerini kazıklara oturtmuştur. Ve voyvodanın başı kesilmiştir

Bunlar dogru
    Filmde bunlara deginilmiştir az da olsa. Osmanlının da yenilip yendigini gösterdigi de dogru
    Tarih bilgisine cagırıyorum cogu kişiyi. Bilen var mı? yok
    Sonucta Osmanlıyı kö
    Gerisi fantasy
    kısacası filmlerden bekledikleriniz merak ediyorum hepinizin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...