Dracula untold filmini izlediniz mi? beğendiniz mi? beğendiyseniz YUH olsun size?

bu filmi izleyip de beğenen aynı zamanda türk olan varsa aranızda yazıklar olsun sen türk değilsin diyorum tarihi resmen tersine çevirmişler Fatih Sultan Mehmet Han dracula (kazıklı voyvoda) tarafından öldürülüyor osmanlı ile dalga geçiliyor bunu görmeyen var mı? bunun dışında olanları saymıyorum bile filmde herşey ters

Güncellemeler:
ben ataturk dusmani değilim yorumlariniza dikkat edin ben sizin gibi taraf tutmam alinmasi gereknler alinsin

0|0
14|35

En İyi Erkek Görüşü

• İzlemeyi düşünüyordum ama fragmanda sultan lafını duyunca vaz geçtim izlemedim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• sen otururken adamlar çalışmış yapmış. kendi tarih kitaplarına kapılıp bık bık etmekten başka birşey gelmiyorsa elinden yapacak bişi yok. dünyanın en büyük hükümdarları, en iyi konuları bizde (istanbulun fethi gibi) ama tek yapabildiğimiz hürrem.

3|2
    0|1
    • kaldı ki hürremi bile nasıl gösterdiler sadece entrkacı birisi olarak algılandı kanuni ise hain olarak :(

• :X sende aynısını yap bence

• Filme gidecektim bunları duyunca vazgeçtim onun bunun evlatlarına verecek param yok. Adı üstünde film diyenler ecdadınızı... Biz aynı ecdadın torunları olamayız.

3|0
    0|0
  • Adi üstünde Flim
    deminde yazdim
    herkes kendi Tarihini pazarliyor..

1|4
    1|1
    • film ama bunu yeni nesil izliyor yeni nesil kitap bile açmıyor farkındaysan muhteşem yüzyılada kurgu diyorlardı bunada kurgu diyorlar ee bundan sonrakilere de öyle diyecekler derken insanlar türklerden nefret edicek

• ona kalırsa hepsinin filmi birbirine benziyor sonuçta bir yapan korku filmi bizim için daha korkunçtur çünkü hayalet türü şeyler olur ama diğer korku filmlerine baktğın zaman olmayan şeylerden sahneler çekilir bunlardan da ben etkilenmiyorum ama sonuç olarak bunlar birbirine benziyor bizim tarihimiz var yabancıların özendiği bir tarih bunun acısını böyle çıkartıyorlar adamn övünecek bir şeyi yok ki :)) bunları doğruca saptırmadan film yapsak hem doğruları görürüz hemde izlenir çünkü o zaman izleniyordu yabancılar tarafından ama hiç bir zaman sahip olamadılar

• Tamam Onlar senin tarihini değiştiriyor farkında değilsin

• fantastik film diye gecistirenler filmde sizin ananiza tecavüz edilse hosunuza gidermiydi? ben o filmi izlemedim izlemem o adamlarin ikinci filmi bu kadar gişe yapmaz diğer milletler Fatih in orda öldürüldüğünu acik ve net görüyorlar bizim itirazlari arttirip yanlış senaryo olduğunu duyurmamiz lazim insanlar gidip tarih kitaplarini karistirirlar bizim gibi yan grl yat yapmazlar o zaman gerçeğin bu olduğunu görüp gitmezler ama gereken tepkiyi vermemiz lazim

1|1
    0|1
    • Iste bu yüzden bu soruyu actim tepki vermezsen devam ederler en basiti katy Perry nin kilibinde ALLAH yazisi vardi turkler tepki gosterdi yabanci duyarli biriside şikayet edince kilipten o yazi kaldırıldı herkez bir oh cekti

• böyle şeyleri yapmak lazım yabancı sitelere üye olmak gerekirse onuda yaparız

• film tamamen Türk düşmanlığı, kin ve nefret içeriyor. Açıkçası filmin amacı belli ; Türkleri tanımayan kitleye, Türk halkının, Türk büyüklerinin gaddar, kadına saygısı olmayan, gerici, hileci insanlar olduğunu empoze etmeye çalışmak. Film'e verdiğim paradan çok yaptırdığım gişeye üzüldüm. Türkiye de olmasa da Avrupada ve Amerikada bu filmle amaçlarına ulaşırlar yani Türkler hakkında hiçbir fikri olmayan insanları rahatça manipüle ederler.

1|0
    0|0
    • evet benim düşündüğümde bu zaten kitap okumayan çooook insan var araştırmayan merak etmeyen dedem kimdir neler yaşadı neler yaşattı demeyen çoook insan var kaldı ki aşağıda biri var böyle bir düşünce biçimi görmedim adam bana demediğini bırakmadı ama aynaya bakmıyor hiç üzülüyorum :(

• İnsan düşünmeden araştırmadan boş yorumlar yapmayı kendine meziyet sayar bu da onlardan biri sadece

• sanırım öyle :)

• FİLMİ izlemedim izlemeyi düşündüm ama arkadaşın anlattıklarından sonra izlemedim labirent diye bir film vardı ona girdim daha iyiydi bence...

1|0
    0|0
    • Hmmm iyi yapmissin olmasi gerektigi gibi :))

• valla uzun zamandır bekledigim filmlerden seve seve izlicem hicde turkluk den cıkmıcam kendısını ımam zannedip milleti aforoz eden gerizekali bir mahlukattan tarih dersi alcakda degilm (bu sen oluyosun)

ayrıca kazıklı voyvoda 2 bin yeniceriyi kazıga oturtmus ve fatihi yenebilmis tek imparatordur tarihte yazar sen kıtaplarından ogrendıgını okuyosun herkesın tarıhı farklıdır unutma bunu

0|1
    2|2
    • sen nasıl bir mahlukat oluyorsun? sana bu hakkı kim veriyor? ayrıca bunun imamlık ile ne alakası var aa doğru sanrım sen atatürkçüsün :))))

• Eeeehhh yettin artik pislige bak ya soylemedigim seyleri bana soyluyor sen bna bir telefon numarani versene? Burasi musat degil :))

• sen ver onden bayanlar lafları yedın sustun hadı sımdı ısıne bak gormıyım bıdaha

• İzlemedim izlemem de

1|0
    0|0
  • Doğru söylüyorsun kardeşim filmi izlemedim ama konusunu okudum adamlar film yapıcaz diye tarihi altüst ediyorlar...

1|0
    0|0
  • Bacım bu filmi çekenlere, bu filmi beğenenlere ve Osmanlıya sövenlere gelsin

http://m.youtube.com/watch?v=agGfeQPtFTc

1|0
    0|0
    • :))) baksana alttaki yorumlara adam bna nrler dedi ama aynaya hic bakmamis :))

• Nedeni gayet acik adamlar guclu. d

• Osmanlı güçlü iken ortasya zayıftı ama hedefi hep batıya koydular

• Daha önce izlemek istedim fakat belirtiğiniz bölümleri görünce vazgeçtim, Avrupa başta olmak üzere tüm batı dünyası Türkler üzerinden propaganda yapıp kendi halklarına bunu sunuyor ve onları bizlere düşman yapmayı amaçlıyor. Bizim tarihimizi kendilerininkinin önünde olduğu için kıskanıyor ve bu tür oyunlar oynuyorlar. Sizlere tavsiyem Atanızı iyi tanıyın ve kimseye aldanmayın. Mustafa Kemal ATATÜRK konusuna gelince ise ben severim ÇÜNKÜ:kendisi büyük bir devrimci olup Türk milletini şahlandırdı ve Türk olduğumuzu tekrar bizlere hatırlattı. Bizde böyle büyük liderler var iken (Yavuz, Fatih, Kanuni, Abdülhamit, Mustafa Kemal) onların bu kıskançlıklarını anlamak içten bile değil. Onlar işe yaramaz adamları lider gösteriyor biz ise liderlerimizi unutuyoruz. Herkesin bilinçli olup tarihine ve atasına sımsıkı sarılması gerekmez mi?

0|0
    0|0
    • aynen öyle herkez tarihini savunmalı atalarını ve miraslarını unutmamalı bugün şiirlere şarkılara konu olan yabancıların imrenerek baktığı İstanbul bizim :) bu atalarımızın sayesinde

• Bunun bilincinde olmak ne güzel

• Film deyip gec... senelerce Battal Gazi tek basina bizansin anasini skti herkesi müslüman yapti her kez kendi tarihiyle ovunuyor... Bu Fatih Sultan hanin İstanbullu feth etmesi gerçeğini değiştirmez kuyruk acisi yani... guncellemen hakkindada Fatih in torunu Atatürk ün neferiyim siz kendi atalarinizi arap toplumunun kotulemesiyle Atatürk u hristiyan toplumunun kotulemesiyle osmanliyi karalayan bir nesil olmaya devam edin not: osmanlı şeriat kanunlarıyla yonetiliyormus gibi olsa da türk adetleri ile yonetilmistir

0|1
    0|1
    • Herkez bir laf cakip gidiyor anlamadim ki sanki ataturke sovup senin sucun demisim

• İltifat saydim sgl... her şeye ciddi cevap vermem ama hassas olduğum ve hakim olduğum bir konuydu ondan mantikli gelmistir

• aynen :) rica ederim :)

• zamanında yedikleri kazıkları şimdi filmlerle bize atmaya çalışıyorlar işte. Zavallılar.

Bizde de kabahat var ama. Becerip şöyle epik, destansı, tarihi filmler yapamıyoruz. Ancak belden aşağı, küfürlü, argo filmler yapılıyor ve enteresandır rekor kırıyorlar. Ne bekliyorsun ki günümüz insanlarından..

0|0
    0|0
    • aynen öyle fetih 1453 var onun acısı da olabilir gibi geldi :))

• Tamam görsellik falan on numara adamlar yapmış da şimdi tarih belli olaylar belli fatih sultan mehmed han'ın ölüm şekli zamanı belli... hala bu neyin hırsıdır ben onu anlayamadım osmanlıdan bu kadar nefret ne diye? her boka sansür uygulayan vizyona film sokmayan bakanlık bu filmi götleriylemi izlediler aceba?

0|1
    0|0
    • Bu filmi ypan adam bile diyor bn mehmet hani boyle gosterdim diyee

• izlemedim.

1|0
    0|0
  • Aman biz bu tarz filmlere alıştık ya. Çekip çekip duruyorlar işte. Olmayan şeyi olmuş gibi gösteriyolar. Geçen de Borgiasta Cem sultan vardı Arap gibi göstermişler. Gül gül öldüm. Filmi bıraktım :D Bu adamlarla İlber Hoca'yı bir tanıştırsak cahil herifler film öylemi çekilir diyip hem ingilizce, hem fransızca nutuk çekerdi bunlara :D

0|0
    0|0
    • Parasinida verdin mi? Alismissiniz iyii ne güzel

• Neyin parasını? Filme asla para vermem. Yabancı filme. Yerliye destek sonsuz ama :D Alıştık derken gavurun her zamanki hali yani. O yüzden gavurların yaptığı, özellikle ortadoğu ile ilgili olan tarih filmlerini izlemiyorum. Çünkü bilmiyorlar tarihi. Bizde iyi tarihçiler var şüphesiz. Fakat iyi filmciler yok bunu yapıp yayınlayacak. Fatih 1453 tam bir fiyaskoydu. Muhteşem Yüzyılı hiç söylemiyorum. Bizim illa bir karakter yaratıp onun üzerinden filmi yürütmemiz gerekmiyor. Gerçeklerden çıkmadan yazalım yeter...

• onu izleyende değil izlettirende arayacaksın suçu el alem milleitni karalayan bir film olunca yasaklar sokmaz üülkesine bizim ülke yol geçen hanı

0|0
    0|0
  • Filmler ve kitaplar kurgusal oluyor. Tarihi bir şey çekilirken de gerçek olmayanlar yansıtılıyor. Ama bunu biz değil iyi eğitimli halklar bile tam anlayamadı. Şu anda zaten bu eserler propaganda aracı olarak kullanılıyor. O değil de biz böyle bir şey çekip kendimize yontsak entel takımı çıkar o öyle değil şöyle der. Biz kendimizi öven milletiz falan filan der. Adamlar sırf eleştiri biraz yapıcı olmaya çalışın

0|0
    0|0
    • Iste benim endisem bu filmelerin devam etmesi kitabi seven insanlar az yeni nesil sadece selfie cekinip abuk sabuk pozlar veriyor filmi izleyip boyle oldugunu dusunen insanlar olucaktir ilerde dikkat edersen muhteşem yüzyıl icinde kurgu demislerdi bunun icinde kurgu diyorlar siradaki icinde oyle diyecekler belli ki

• Son yıllar da ülkemiz de kitap okuma oranı arttı. Ama halkımız iyi eğitim almadığından okuduğunu değerlendiremiyor. Tabi izlediğinide. Çok yerin de bir konuya parmak basmışsınız. Batı bu propagan da sayesin de bize yıllarca bütün icatları batılılar yaptı. Biz medeniyiz yalanını yutturdu.

• Son anda karar verip girdiğim ve girdiğime lanet edip yarısında çıktığım film...

1|0
    0|0
    • :/ onun bunun ogluna para vermmek gerek

• Parayı verdik bir kere girerken yapacak birşey yok. Filmin konusuna hiç bakmamıştım film de turk adını duyunca da şaşırdım hatta

• Evet adamlarin derdi turklerle zaten :/

• Klasik amerika filmi her filmde kendilerini yüceltirler, film sonuçta gerçek değil, ama insanın zoruna gitmeside normal.

0|0
    0|0
  • İzlemedim gerekte yok.

0|0
    0|0
  • Bizim tarih kitaplarımızında doğruluğu tartışılır..

filmide ilk defa duydum

0|0
    0|2
    • Ben inanıyorum cunku soz ucar yazi kalir demisler bir kac kitap okuyup anlatilanlara göre bir sonuç cikarabiliriz bnce

• Ama atalarimizin miraslarindan eminsin dimi?

• Hayat emin olmak için çok acımasız küçük hanım..

• İstedikleri kadar film yapabilirler, İstanbul bizim şehrimiz, hatta şarkıda yapsınlar adı şöyle olabilir 1453 yıl geçsede bitmez bu acı

0|0
    0|0
  • Filmin kahramanı her zaman kazanır.. Gerçek bu değil elbette ben izleyip prim vermem bu filme.

0|0
    0|0
  • evet izledim

0|0
    0|0
    • ne kadar para verdin :)) beğendin mi :)

• Hayır izlemedim

0|0
    0|0
  • İzledim. Şerefsizler resmen Geçmişimizle alay etmişler. Türklüğü karalamaya başlamışlar

0|0
    0|0
    • Birde bu film turkiyede gosterime girdi sinirda savas olmasa bunun hesabi sorulurdu

• Koskoca Fatih Sultan Mehmeti vampirin öldürdüğünemi yanarsın, bütün ordumuzu tek bir vampirin yokettiğinemi :))) adamlardaki fantaziye bak

• Hemde ne fantezi boyle olmasini istemisler belliki ama gercekler net acik ortada :))

• Aynen katiliyom Bn frangma baktım osmanliyla alay ediliyor İzledin din tavside etmem

0|0
    0|0
    • Aynn kmseye tavsye etmiyorum bnde

• Amin

0|0
    0|0
  • gavur oyunu bir film daha

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 14

• Ya onu geçtim olsun filmdir diyenler var gerçekten yuh olsun ya yazık atalarımızın kemikleri sızlıyor biz bu topraklar için çok bedeller ödedik hala da ödüyoruz ve filmde anlatılan tamamen tersi

2|0
    0|0
    • helal olsun sana ya ilk defa bunu söyleyen birisi çıktı

• bizde de bazı film ve dizilerde dünyayı kurtarmaya çalışmıyorlar mı
    onlarda da öyle
    herkes kendine göre anlatıyor meseleyi
    bir çok filmde Osmanlı, Türkiye, Türkler kötülendi kötü gösterildi
    bu bir strateji işte

0|0
    0|0
    • bu şekilde devam edicek elin kitap açmayan yabancısıda türkler böyle diyecek ordaki mehmet han değilde atatürk olsaydı gör bak o zaman nasıl ayaklanıyorlardı

• sadece çevre meselesi değil malum konu tarihse tüm ülke insanıyla ilgilidir
      fantastik filmleri severim izler geçerim
      bir film için yaygara koparmamak lazım gerçek hayatta daha ciddi şeyler oluyor ayrıca daha güzel bir filmle vs. karşılık vermek en mantıklısı

• film ile karşılık vermek aynen bunu bende düşünüyorum bunu yapıcak birisi var mı onu bilmiyorum evet türkiye baya karıştı bershaneleri kapatmışlardı şimdi devlet kendi kurs açıyormuş yani yine kendini zengin edicek :/ her taraf duman içinde sokağa çıkma yasağı var :(

• İzlemeyi dusunuyordumibunları duyduktan sonra vazgectım

1|0
    0|0
    • demek ki sana engel olmuşum şu an mutluyum :)

• İzlemedim fakat eleştirileri biliyorum. Avrupadan Türk dostluğu bekleme zaten, onlar film yaptık diye geçiştirir ama alttaki mesajlar manidar ve karalayıcı. Hiç şaşırmadım doğrusu

0|0
    0|0
  • bunu duydugum için izlemiyorum pislik köpekler

0|0
    0|0
  • izlemedim..

0|0
    0|0
  • Senin Atatürk Düşmanı olduğunu Hangi yazıdan Çıkarttılar onu Çözemdeim hala? filmi izlemedim Dün Eleştirisni Gördüm Filmi izlemeyi de düşünmüyom

0|0
    0|0
    • Iyi yapıyorsun :)) ya anlamadim ki bende osmanlidan herhangi birisini savununca boyle oluyorlar

• salla yaa Bizim aile de aşırı atatürkçü onlar da aynısı ben Padişajları sevişyom valla Süper insanlarmış bence Kıskanıyolar.. :DDD

• Bilemiycem artikk. ddd o zaman erkek demek guc demek zeka demek insan demekmis kadinlarda o padisah icin mucevher cunku o donemde kadinlar icn hayat zordu bu yuzden hareme alinip egitim goruyorlardi ama sorsan padisah hepsini karisi ypmk icin aliyordu :)) yok oyle bir dunya adam kac kisiyi besliyor o kadar insan oturdugun yerde beslenmez. d

• Filmin yarisinda ciktim. Tarihimizle dalga geciliyor ve ustune para veriyoruz.

0|0
    0|0
    • aynen üstünede para veriyoruz keşke para vermeseydin ama olan olmuş

• Hayır seyretmedim

0|0
    0|0
  • Sen ATATÜRK düşmanısın galiba. ama FATİH SULTAN MEHMET i çok kötülüyorlar.20.000insanıkazığa oturtmuş draculayı kahraman sadece ülkesini korumaya çalışan fatihide katil yaptılarya BN böyle filme koyayım

0|0
    0|0
    • Oyle malesef ben kimseye dusman değilim atalarimi seviyorum hepdini esit sevmiyorum orasi ayri malesef birisi oyle bir hakaret etmis ki kendini ne sandiysa artik :)) sirf ataturk icin butun atalarina dusman olmus turklugume dokundu yazdiklari bna degill utandim resmen gecmisini kabul etmeyen gelecegi nasil kabullensin

• Ben yanlış anlamışım kusura bakma

• sorun değil :)

• İzlemedim..

0|0
    0|0
  • Sadece para kazanmak dikkat çekmek amacıyla yapılmış saçma bir film

0|0
    0|0
    • cevrendekilere izlettirme lütfen

• Türklerden ne istiyorlar yaa :-(

0|0
    0|0