Türkiye'nin en iyi rapçisi kim?

Biz arkadaşlarla aramızda konuşurken rap açıldı
ve herkes bir isim söyledi
Bir arkadaş da geldi Türkiye'nin en iyi rapcisi SANJAR olduğunu söyledi.
Ben de Sagopa'nın yanında o kim dedim
..ve anket yapmaya karar verdik.
ve sizin oylarınızı bekliyorum
Adaylarımız şunlar ;

• Sanjar
    2% (4)3% (9)3% (13)Oy Ver
  • Sagopa Kajmer
    60% (120)60% (183)60% (303)Oy Ver
  • Baba Yasta
    0% (1)1% (3)1% (4)Oy Ver
  • Ceza
    22% (45)27% (81)25% (126)Oy Ver
  • Sansar Salvo
    12% (24)7% (22)9% (46)Oy Ver
  • İsyankar 26
    4% (6)2% (5)2% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
üstadın da dediği gibi
'BİR SÖZ ÜLKESİDİR RAP MANADAN MANAYA DERYADAN DERYAYA'

0|0
131|224

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 130

• Tartışması en saçma soru..
    "Sago, sıcak ekmek üzerine bal-kaymak.."

5|3
    3|0
  • sago kıyas edilemez kımseyle !!! https://www.youtube.com/watch?v=3ySbnoIyIc4

0|4
    0|0
  • Cartel getirdi şimdi buradan içler dışlar çarpımından Cartel'den Ceza'ya, Ceza'dan Sagopa'ya aktarıldı. O da sonradan dine yöneldiği için bozmaya başladı, rap yetim kaldı ( İyi ki de kalmış, bunlardan başkaları da var tabi de siz bilmeseniz de olur).

Sözlerim Silahım, İhtiyar Heyeti, On Kurşun vs. ile başladı, BPG ile iyi bir şekilde devam etti, Romantizma - Kafile-İkimizi Anlatan Bir Şey-KİTS ile nirvanaya ulaştı.2008-2009 döneminde de, son sözlerini söyleyip can verdi. Ha şöyle bir şey de var, şimdiki müzikleri de kötü değil fakat 2009 dan önceki tat yok bir çoğu bir kaç kez dinlemek müzikler, bir kaç senelik değil.

Gelelim Mf tayfasına. Biz de geçtik bu yollardan, size acil şifalar diliyorum. Sago MF, Sago KafKeff diyerek, arabesk rapten daha fazla zarar veriyorsunuz. En iyisini de soracak olursan, şu an benim için Contra'dır.

'Tüm kariyeriniz benim için introdur'
    http://www.youtube.com/watch?v=fW512TOE9Gc

0|0
    0|0
  • Sagopa kajmerin yanina bunca isim eklenmesi üzücü. .
    rapin ustasi o mahlasi laf kef!

0|1
    0|0
  • Yemişim sagoyu falan paranı verdim susla bitti onun kariyeri. Üstad cezadır bence.

1|2
    1|1
    • Üstat cezadır diyene kadar doğrudur baba türkçe rapin bir üstadı yoktur sago&ceza ikilisi türkçe rapin üstadıdır

• Ya herkesin kendi zevkidir. Ben battle , flex rapten yanayım arkadaş. Tabi fanboyluğa hayır :)

• Ama Şanışer yok burada :) yorumları okudum da ben gerçekten baya rap dinlemişim :) Sagopa candır tabiki :)

0|1
    0|1
  • Sansar Salvo ;D

0|2
    0|3
  • Sagopa gerçekten harika. bunun yanında Sansar salvo, norm, joker , contra... çokkk iyilerrrrrr. bayılıırımm. aisezhel<3 oda çok sprr

0|1
    0|0
  • sago dışında bir cezayı biliyorum o da sago sayesınde bişeyler yaptı da diğerleri kim ya hiç bilmiyorum :)

0|0
    1|0
  • Sagopa Kajmer

0|1
    0|0
  • Soru hortlatmacaaa:D
    Benim icin en iyi rapci ADOS dur. Naperva aşk, Katarsis evlat sevgisidir:D sahipsiz cenaze de en güzel ağıttır benim icin...

1|0
    0|0
  • ceza üstad

1|0
    1|1
    • Rapten anlayan belli oluyor bizi eksileyen arkadaşlara selam :D

• ben en sevdigim falan demedim. simdi buraya norm ezer de yazabilirdim, elleran fanı olarak ezdiredebilirdim. ama adam (ceza) işini on numara yaptı. her açıdan. ve bence bu ulkenin en'i. şimdi isteyen istedigi kadar eksilesin.

• ayrıca bu kadar sagopa beklemezdim. ceza'nın yeterince kıymetinin bilinmedigini dusunuyorum. Tankurt Manas gibi.

• Kaf kef ❤️

0|1
    1|0
  • Ceza, Sagopa 'dan başka tek tük üstad diyebilceğim kişiler vardır. O da Fuat gibi. Ama bu insanlarla İsyankar 26 yı sen nasıl karşılaştırıyosun? Onu anlamadım.

0|0
    0|0
    • ben sagopayla hiç kimseyi karşılaştırmadım karşılaştırmam
      soruyu iyi oku arkadaşlarım sanjar dedi bende sagopa dan başka üstad yok dedim

• çabuk sagopayı çıkar her ne kadar bir iki şarkısını biliyo olsamda (vesselam) sagopanın üzerine rapçi tanımammm :DDD

0|1
    0|1
  • Sagopa Tabikide. Tartışmasız..

0|1
    0|0
  • Rap sevmeyen birine bile dinletiyorsa...
    Sagopa Kajmer!

0|0
    0|0
  • Pancar oraya olmamis isyankarda ne bu nasi zevk -.- sago<3

0|2
    0|0
  • ' ben sadece bu işi yapan bir herif degilim bu bokun yeni kralıyım o yüzden egilin '
    sansar bebegim
    http://www.youtube.com/watch?v=zy6UKMIosRY

0|1
    0|0
  • üstadın üstüne rapçi mi varmış :)) tabii ki SAGO KAF-KEF...

0|1
    0|0
  • tabiki sagopa kajmer :)

0|1
    0|0
  • bak yine başa döndü bu dünya yine sona sardı aynı kaset bıktımmm...

0|1
    0|0
  • Sansar salvoo Hele birde Rahdan varr superr!! Yanina bide Medusaa !!!

0|0
    0|0
  • Diğer özentilerin aksine adam kendi tarzını bulmuş. Adını sadece müziğiyle duyurmuş. Üstadın da dediği gibi " Sago rapte en ön!!! "

0|1
    0|1
  • sagoyla kıyasladığınız adamlara bakın ya başka yok gerçi ama sorunun cevabı bellii yani :D

0|1
    1|0
  • Sago tabi

0|1
    0|0
  • Hiç şuphesiz SAGOPA KAJMER

0|1
    0|0
  • siz rap dinlediginize emin misiniz? isyankar kim allah askina sagopanin yanina oylamaya koymussunuz joker allame fuat Norm PMC v. s dururken

1|1
    0|0
  • Sansar beybi

1|0
    0|0
  • Tabi ki Sagopa

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    100

Erkekler Ne Diyor 224

• Sagopa Kajmer

0|1
    0|0
  • http://m.youtube.com/watch?v=PDaoKtAQKgA tabikide sago üstüne tanımam sözlerii çok derinden anlayanlar bilir..

2|2
    0|1
  • Sagopa ve Ceza eski rapcilar Türkiyede bu isin öncülügünü yapmis kisiler baska birisi ile kiyaslamak sacma

3|1
    1|0
  • Türkiye'nin en kapsamlı rap müzik sanatçısı Ceza'dır. Sagopa Kajmer ise Türkiye'nin Ceza ile eş tutulabilecek en köklü rapçilerindendir. Bence yandaş olup kavga edeceğinize kardeş olup rapi hakkıyla dinleyin.. Bu kafi.
    *Sansar benim pek sevmediğim ama dinleyeni çok olan bir genç rapçimiz. Ama ben getto ayağı altında piskopatvari üslubunu sevmiyorum. Rol yaptığını düşünüyorum.
    Allah yolunu açık etsin.
    Bu sıralamayı yapan arkadaş her şeyi anladım da, Baba Yasta ve da son şıktaki İsyankar kim. Sen Rap mi dinliyorsun yoksa arabesk mi?

0|0
    0|0
  • Cevaplara bakıyorum da hep Sagopa Kajmer, Ceza varken bunlar kim vs. tarzı yorumlar gelmiş. Türkçe rap ülkemizde son 5 yılda ilerleyebileceği en üst radde de ilerleyerek çok güzel bir hal almıştır. Ben kişiliğim gereği rap müzik tarzında bile mana arayan bir kişiyim. Rapte flex olarak geçen ve anlayamayacağınız kadar hızlı ve gereksiz/anlamsız kelimelerle yapılan rap şarkılarını bende sevmiyorum. Tarz rap bile olsa mana arıyorum. Evet Sagopa Kajmer bunu yapıyor ama 2010 yılında çıktığı bir programda söylediği gibi "Ben rap müzik dahil çoğu müzik türlerini dinlerim POP'u bile..." , "Yeni piyasaya track çıkaran kardeşlerimizde çok başarılılar onlarıda severek dinliyoruz pes etmesinler bu müziğe devam etsinler." diyerek velhasıl piyasada tek görülemeyeceğini kendisi beyan etmiştir. Rap müzikte en önemlisinin kafiye olduğu ve kafiyesi iyi olanlarda Sansar Salvo, Norm Ender, Canfeza, Şiirbaz vs. Rap müziğinde kendi içinde tarzlara ayrıldığını zaten biliyoruz. Beğenmediğin tarzda bir mc'yi diğer mc'lerden küçük görmeyi bırakmanız gerekiyor artık. Bu uzun yazıyı yazdım çünkü uzun süredir rap müzik dinleyip rap müzikle alakalı internet radyosu oluşturmuş biriyim. Bazı mc'lerle skypten görüşmelerimde oldu isim vererek ilgi çekmek istemem. Uzun lafın kısa anlamı; FANBOYLUK RAP MÜZİĞİN YÜZ KARALIĞINDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR NOKTA

0|0
    0|0
  • Sen önce bir haddini bil de vermiyim ağzını, burnunu eline... Nasıl yazarsın sen o isimleri üç üstadın yanına?
    Yerinde duramayan adam Sansar Salvo

0|1
    0|0
  • rap i almanya kreuzberg te killa hakan yapıyor ve bu işin ustalarından biri de ceza dır... yalnız sagopa rapçi falan değildir ak parti şenliğine çıkan bir rapçi yani bilmiyorum ya.. bu iş amerikadan dünyaya yayılmıştır ve rap in hayattaki aksaklıkları anlatmak ters giden şeyleri dile getirmek ve ağır bir argo vardır yani asilik vardır sagopa ilk başlarda en çok küfürlü rap yapan mc di ama sonradan para için farklı yollar seçti yolu açık olsun.. ne çok konuşmuşum l*n :))

0|0
    0|0
  • Ceza

1|3
    1|3
  • Nasıl la Norm Ender nerede burada? İsyankar 26 ile baba yasta'yı koymuş Norm Ender koymamışsın! ! ! Demek ki rap müzik anlayışın çok değişik

1|0
    0|0
  • Sago kim Allah aşkına Playback dışında bişey yapmayan adamı ceza gibi biriyle kıyaslıyolar ya hadi eyvallah

1|2
    0|0
  • Sagopa *-*

1|1
    1|2
  • http://www.youtube.com/watch?v=goujh_ox0uY ---->Bu videoda 2.24 açın ve dinleyin ne diyor.
    Sagopa Kajmer sonradan Edip Yüksel hayranı oldu ve bu adamı destekledi. Bu Edip Yükselin babası Sedrettin Yüksel bir din adamıdır. Babası bizzat kendisi oğlu için kafir demiştir. Edip Yüksel hadisleri ve 1-2 ayetin yalan olduğunu söylüyor.
    Yani gelecek olursak Sagopa Kajmer'in yaptığı bir sanattır. Ama kişiliği hakkında şüphelenmeyide geçtim artık. İnsanın canını sıkıyor o kadar yıl dinlediği bir adamın yanlış yola yapmasına.
    En iyi Rap Sanatçı sıralamam:
    1-) Sagopa Kajmer
    2-) Norm Ender

@cestmagique
    @poetikalife

Tartışacak bir şey yok herşey ortada bence.

0|0
    0|1
    • 1-2 ayetin yalan olduğunu söylemiyor teorik olarak düşününce sadece teori veya akılcılığın içindeki sisteme 2 ayeti koymuyor yoksa ayetleri inkâr ettiği yok hocam olayı yanlış algılıyorsunuz. Siz şöyle değerlendiriyorsunuz A kişisi ne dediyse B kişisi odur aynı kefeye koymayın insanları herkes farklıdır o zaman yaratıcı neden hepimizi aynı tipte yaratmadı bir düşün.

• o her zaman kisiliginle sevildi ama ve dini her zaman raplerinde ön planda tuttu.
      onlarida anliyorumu dinlemissindir,
      iki yüzlü oldugu icin dinlemekten vazgectim, cok severdim simdi hakkinda birsey okumaya bile tahammül edemiyorum

• kardeşim o vidyosunu merak ettim yanlış vidyo paylaştın galiba?

• Sanjar - Baba Yasta - İsyankar 26 Rap'cı değil bunlar. Onun dışında, hit sayısı yüksek olan. Ceza... Parası bol olan Ceza.. İşinden para kazanıp, ticarete dönüştüren Evin Delisi'yi kuran Ceza... Buna rağmen, çocuğu eve kapatıp döven sago. Uyuşturucu ticareti yaparken yakalanan sago... Hit'i az olan sago :)

1|1
    0|0
  • sagoya hakaret edıyorsunuz !

1|1
    1|0
  • sago kim rap kim

1|1
    0|2
  • Sagopa ve ceza olarak iki kategoriye ayırıyorum ben.

2|1
    0|0
  • valla ben sagoyuda cezayıda ayırt etmiyorum ikiside işini çok iyi yapıyor

0|1
    0|0
  • ustad dediğimizde bile akla SAGO geliyor soru saçma :)

0|1
    0|0
  • Sagopa der susarım:)

0|1
    0|0
  • Sanjar, İsyankar26, Baba yasta Rap yapmıyo. Sagopa desen o zaten ilahi söylüyor Analize bakarsak en iyi Cezadır. Fakat Türkiyenin en iyi Rapperi ise "Norm Ender'' dir Punch konusunda ise en iyi Hidradır. Freestyleye gelirsek üstad Cezadır. Yani Türkiyenin en iyi Rapperi "NORM ENDER" dir.

Lütfen Rapten anlamıyan bişey yazmasın.

0|0
    0|0
  • Rap dinleyen bir insan değilim.
    Fakat
    Sansar salvo aralarındaki en sağlamı.
    Ogeday vardır belki bilmezsiniz ama işini en iyi yapanlardan biriydi.

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|1
  • Sagopa Kajmer

0|0
    0|1
  • Sagop diyenler bilinçaltları tecavüze uğramış kişilerdir ki ben de eskiden çok dinlerdim iyi bıraktım. Forever Ceza <3 http://www.youtube.com/watch?v=ybn90P-Byxc</a>

2|0
    0|2
  • ceza ıyıdır ama sago baskadır

0|1
    0|1
  • Biz rep dinleyenlerden değil Sagopa Kajmer dinleyenlerdeniz. o ayrı bişey sago kaf kef

0|1
    0|0
  • Ceza - Sago pro list..

Allame, Joker, Mode XL, Şehinşah, Hidra, No.1, Ais Ezhel.. Ceza - Sago ikilisinden sonraki sevdiğim üstadlar.
    Grogi'de fena sayılmaz ama Hidra fena koydu..
    A. P. O - Deli dediler şarkısı fena değil ama kalan parçalarıda onu yakalayamadı benim gözümde.
    Arabeskçileri saymıyorum bile onlara yapılan keşke baban dışarı boşalsaydı bunları duymazdık sözlerine katılıyorum.

0|0
    0|0
  • senin dediğin rap değil. seninki ceza ve sago harici arabesk rap. şu an türkiyedeki en genç üstad Norm enderdir. Allamenin battle si. Ais in rastası. Joker'in kingsize si. No.1 in Yakışıklılığı, Taladronun melankosu, saianın sakultası, anıl piyancının gözlüğü, da poet in gangstası,3k Hood un seks düşkünlüğü, enes alperin sakat bırakması, şehinşah'ın ryhmesi, groginin baymayanı, cosef in salvosu, sansarın nakaratı

0|0
    0|0
    • :D alıntı :D

• Alinti felan degil cocuklugumdan beri rap dinliyorum. bunlar kendi izlenimim emin olabilirsin. aa tabi sizin gibi rapin değilde elleran gibi tavuklarin fanlari bu tur yazilara alinti derler

• Sansar Salvo, Sagopa Kajmer, Ceza ve Fuchs başı çekenlerdir bana göre. Benim en beğendiğim mc'ler ise Bu dördü dahil olmak üzere Joker ve Defkhan'dır. ''Şu en iyisidir'' diye genel bir değerlendirmeyi kimse yapamaz ve yapmamalıdır bence.

0|0
    0|0
  • sirhot crak listede nasıl yok anlamadım türkçe rapte sagopa ile ceza nın üstadı sirhot rap yapma stüdyo imkanını veren kişi sirhot ayrıca ritim tarz konusundada sirhot yaptı etti bu adamlara ve crak dediğim adamda türkçe rapin başlangıcından beri var ben en iyisi sirhot ve crak

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    194
Yükleniyor...