Klasik müzik dinlemek insana gerçekten yarar sağlar mı?

Arkadaşlar klasik müzik hakkında neler biliyorsunuz? Dinlenmesi insana gerçekten yarar sağlar mı? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşır mısınız? 😊

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Nasıl bir yarar beklediğinize bağlı olarak bu sorunun cevabı değişecektir.

Müzikten size olağanüstü bir yaratıcılık ya da bir şey icat etme ilhamı getirmesini elbette bekleyemezsiniz, ya da yapamadığınız bir matematik sorusunu klasik müzik dinledikten sonra yapamazsınız; ancak müzik insanın karakteridir... İlginç bir şekilde bir çok deha-psikopatın klasik müzik dinlediği söylense dahi genel dinleyici kitlesine bakıldığında daha olgun ve salt müzik anlayışına sahip bir kitle olduğunu görebilirsiniz. Bu da demektir ki, klasik müzik dinleyen insanlar ''genellikle'' daha oturaklı insanlardır.

Ben sanmıyorum, müziğin size öyle aman aman bir şey katacağını, sonuçta estetik bir zevktir müzik; ancak açıklamaya çalıştığım şey kesinlikle şu değildir, arabesk dinleyen cahildir, pop dinleyen edepsizdir, metal dinleyen satanisttir, klasik müzik dinleyen elittir falan. Her ne kadar öyle anlaşılması mümkün bile olsa ben öyle demek istemedim.

Elbette dinlemenizi öneririm.

Bu sırada çok nadiren takındığım bir üslubu takındım, neden bilmiyorum, sonradan tüm sizleri sen diye değiştirmek zor geldi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...