Platon Devlet mi? Tolstoy Itiraflarim mi?

Suan, José Mauro de Vasconcelos un Delifisek kitabini okuyorum.30 dakikaya biter. Biraz dinlendikten sonra yeni bir kitaba baslayayim diyorum. Sizce hangisine baslayayim? Hangisini tavsiye edersiniz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Önce Güneşi Uyandıralım'ı düşünebilirsin, itiraflarım kitabı tanrıya ve hayata dair çok güzel sorgulamalar içerir; ama Tolstoy birazcık dengesiz bir insan, yani ak dediğine daha sonra kara diyebiliyor. Bu yüzden belki suni gelebilir, ama Tolstoy hakkında çok çok şey okumadıysan çok gözüne batmayacaktır. Platon'un Devlet'i ütopya konusunda okuman gereken ilk kitap olmamalıdır benim nezdimde, ahlak felsefesine, Platon'un yaklaşımlarına ve diğer disiplinlere fazlası ile değiniyor.

Yorumlarım bu kadar, ama öncelikle seriyi tamamlamalısın :) Vasconcelos'un Kayığım Rosinha isimli kitabı da şahanedir. O kızılderilinin doğayı anlatışına ve saflığına bayılıyorum :)

İyi okumalar :)

0|0
    0|0
    • Mobile üstünden biraz devrik ve yetersiz cümleler kurmuş olabilirim, kusuruma bakma :)

• Teşekkür ederim, yalnızca şuna dikkat çekmek istemiştim, örneğin Bukowski, tavırları hep standarttır ve ortaya attığı şeyi daha rahat özümseyebilirsin. Tolstoy, bir kitabında tanrıya sıkı sıkı bağlı iken, ötekinde aksi bir tavır alabiliyor. Bu da ister istemez okuduklarının yapay olduğunu düşünmene sebep olabiliyor.

• Ooo Bukowski :D tamam anladim ne demek istedigini tesekur ederim

Kızlar Ne Diyor 1

• Tolstoy'un tasvirleri beni boğuyo, çeviri de iyice zorlaştırıyo okumayı. biraz felsefe seviyosan Devlet derim

0|0
    0|0
    • Itiraflarim aslinda ince bir kitap hemen okur Devlet e gecerim diyodum ama agirmis sanirim. Uzerinde dusunerek okunmasi gerekiyormus. Devlet biraz daha hafif, sohbet seklinde diye duydum. Daha hafif diyolar

• dostoyevski severim

• betimlemeleri falan bayıyo beni nedense. tamam depresif takılmayı bende severim ama o boğuyo beni.

Erkekler Ne Diyor 2

• Okumuş olduğumuz devlet kitabı bir uyarlamadır aslında. Platon'un devlet kitabının uyarlanmamış versiyonunu size gösterseler bunu yazan adamın Allah belasını versin dersiniz :) yani ne kadar Platon yazmışsa onun yazdığının on katı katar uyarlama yapan insanlar yazmıştır. Ama Tolstoy'un kitapları uyarlama değildir ve her biri başlı başına bir yapıttır. İtiraflarım ise mutlaka okunması gereken kitaplarındandır. Yani her halükarda Tolstoy :)

0|0
    0|0
    • uyarlamadan kastın ütopya olması mı? peki İtiraflarım nasıl ağır mı? aşırı kafa yormam gerekir mi?

• tavsiye için teşekkür ederim bakıcam dediklerine

• rica ederim :)

• Valla zor soru. Hangi modda olduğunuzdan bahsederseniz daha iyi yardımcı olabilirim zannımca.

0|0
    0|1
    • Itiraflarim i okuduysaniz biraz bilgi verirseniz sevinirim. Devlet Adalet tanimi uzerine sanirim. Bide sohbet seklinde ilerliyor galiba

• Yeni okumaya basladim okul ve kursun yogunlugundan dolayi. En kisa zamanda bitirip mesaj aticam bir aksilik olmazsa.

Yükleniyor...