1 ayda kaç kitap okuyorsunuz? son okuduğunuz kitap neydi?

1 ayda kaç kitap okuyorsunuz? son okuduğunuz kitap neydi?

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• kitabına baglı
    yani kitap dediginde tür de önemli
    mesela cizgi roman okuyan birine bunu sorarsan 100 bile diyebilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Merhaba.

Çağımızda kitaplarla ilgili iki tür insan oluşmaya başladı. Birincisi hiç kitap okumayarak hava atanlar -aşağıda yorumlarda bile var- ikincisi ise çok kitap okuduğu ile hava atanlar.

Birinci gruba zaten bir şey demiyorum. Onlar "kitap bizi bozar yeaaa", "biz hayat üniversitesi okuyoruz koçum" gibi saçma sapan söylemleri olan, yorum gücünün çok yüksek olduğunu düşünen, kahvelerde ülke kurup ülke yıkan, siyasette ondan iyisi olmayan insanlardır. Bu adamlar toplumsal konuları facebook'ta büyük harflerle paylaşır : "FİLİSTİNE OLAN ZULUMDUR ALLAH BUNUN... " gibi şeylerin yanında ara sıra cuma tebrikleri, sureler falan paylaşır. Buna yapacak bir şey yok. Belli bir şey söylediğinizde barut gibi olurlar. Geçiniz efenim.

İkinci gruba gelince maalesef kitap okumanın dünyanın en önemli işi olduğunu zanneden -itirazımız yok ama devamında aktaracağım- bilgi düzeyinin okuduğu sayfa sayılarıyla doğru orantılı olarak arttığını düşünen, kitap okumayan insanları beğenmeyen türde insanlardır. Bunlara göre nitelikten ziyade nicelik önemlidir. Sürekli etrafımızda vardır bu tipli insanlar. Ki bu tipte insanlar Cemil Meriç'e göre "okuma oburu" kişiliklerdir. Sadece okur, okuduktan sonra kitabı kapatır ve hafızasında çok fazla bir şey kalmamıştır.
    Bir arkadaşım ayda 5-6 kitap okumadan rahat etmem demişti. Fakat arkadaşın fikirlerini, davranışlarını görenler "bu nasıl bu kadar kitap okuyor" diye akıllarından geçirmişti. Sonradan öğrendiğimiz kadarıyla sadece roman okuyan bir arkadaşmış. Vampir serilerini bitirmiş bile. Ve tahmin edileceği gibi facebook kapak fotoğrafları sürekli kitap okuduğunu belirten cinsten kahve+kitap'lı resimler.
    Yani demem o ki, kitaplar bize hayatımıza uygulamamız gereken araçlardır. Hiç bir kitap amaç değildir. Kutsal kitaplar da aynı şekilde. Kur'an okuduğunuzu hayata uygulayın diyor. Okuyun demiyor ki. Sen günde 4000 sayfa okusan ne?

Neyse bu konu gayet uzun onun için diyeceğim kitap sayısı değil bize kattığıdır efenim.

0|0
    1|0
    • Bu arada yine de cevap vereyim:

Ayda 5-10 arası kitap okurum. En son okuduğum kitap bir yazar tanıdığımın kitabıydı. Fazla popüler olmadığı için burada adını vermek istemedim.

Hoşça kalın..

• Kitap okurum ama saymam, kitaplığım dolu diyebilirim sadece.

0|0
    0|0
  • Cİn Ali tatilde

0|0
    0|0
  • Son okuduğum kitap kara sevda 8yaşında o lanet kitabı okudum sonra lanet ettiniz

0|0
    0|0
  • 0 kitap okuyorum :D

0|0
    0|0
  • Normalde dört kitap okurum da son aylarda okuyamadım

0|0
    0|0
  • Sonsuz cuma günü.

0|0
    0|0
  • alaattin çakıcı son kabadayı ablası

0|0
    0|0
  • 6 kitap biter son okudugum aklindan bir sayi tut

0|0
    0|0
  • Göçebe

0|0
    0|0
  • Aclik oyunlarini okudum en son. Çok okummam. Okudum mu sağlam okurum

0|0
    0|0
  • Son okuduğum kitap Fareler ve İnsandı 4 yıl önce :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...