Kapat

Gerçekten her şeyin sebebi ''betona çıplak ayakla basmam'' olabilir mi?

22 yıldır ite kaka düşe kalka sere serpe yaşamaya, hayatta kalmaya çalışıyorum. Gerek facebook'ta olsun gerek twitter'da olsun milyon tane felsefeci sözü okuyup ciltlerce felsefe kitabı bitirmiş kadar kültür edindiğimi düşünüyorum. Fakat ne hikmettir ki hiç biri bana annemin verdiği tavsiyeler kadar mantıklı gelmiyor.
Yani mesela işlerimin rast gitmemesi aslında annemin dediği gibi onun kalbini kırmamdır mesela. Ya da aslında baş dönmem kusmam aslında doktorun dediği gibi gıda zehirlenmesi değil de betona çıplak ayakla basmaktır mesela. Ya da aslında her şey ''nerede bıraktıysak oradadır''. Sizce?

0|0
73

En İyi Kız Görüşü

• Cennet analarin ayağının altindaymis diyerek ayağını koklatan bir annem varken bu dediklerine inanmam cok zor :/ Bir de beni küçükken geceleri kapidan izleyip "Ben senin annen degilim. Seni yemeye geldim" diyerek korkuturdu. Eee simdi bu kadin bana gelip brokoli ye dese yedikten sonra nasi yedin o yenilecek bir sey degildi tipine baksana puhahahah diyecek potansiyeldeyken benim sadece bildiklerimi okumama sasmamak gerek :/

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• büyüklerin bir bildiği var..

0|1
    0|0
  • Her şey bilinçaltımın sağlıksız olumsuz temel inançları yüzünden. Mimarisine bir bakıyorum:"Annem" nereden bakarsan bak ofsayta beş kala çıkıyor:(

0|1
    0|0
  • Şunu yazarken bile felsefe yapmışsın daha ne :))) bence takılma bu kadar herşeye olacağına varır :D

0|0
    0|0
  • Analar her zaman haklıdır rerörö o_O

0|1
    0|0
  • Felsefesinin yaşam biçimine birseyler katacagini da nerden çıkardın? Hiçbir şey asirlardan gelen maneviyatlar kadar anlam ve gerçeklik barindirmiyo. Kimi zaman disladigimiz geri diye varsaydigimiz fikirler, kocaman kayiplarimizdir.. Kaybettigimiz değerler aslında hersey tamamen. Ve o değerlerin yoklugunun umrumumuzda hiç olmaması, hatta olabildiğince az buz köşede kalanları da yok etmeye çalışmamız..

0|0
    0|0
    • Her şeyi anlarım da üstadım böyle bir cevap için neden gizlilik ilkesi :/

• Misafir perverlik ananemizdir :)

• Pek ala efendim.. :)

• O cocukta beni betona ciplak ayakla bastigim icin sevmiyor zaten

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...