Keman mı yan flüt mu?

Arkadaslar benim gonlum kemandan yana. onbirinci siniftayim yani seneyende sinavim var. keman icin internette hep cok asiri zaman ayirmam gerektigi soylemiyor. ama bir keman sesi duydugumda ise icim gidiyor. ne yapmam gerek. yan flut ise biraz daha kolay oldugunu soyluyolar kemana gore. ama gonlum kemandan yana. ogrenmesi cok mu zorrrr bilen biri bana yardimci olsun sorularim cokkkk

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kimliğimi çok fazla açığa çıkarmadan söyleyeceğim...
    Devlet Konservatuvarı mezunuyum...
    Yan flüt dediğin şey senin...
    "Flüt" dür evladım... Müzik literatüründe "Yan flüt" adında bir Ensturman hiçbir zaman var olmadı
    hangi cahil çıkarttıysa şu "yan" olayını... bianda "Yan flüt" oldu halk arasında!!!
    doğrusu "Flüt" dür onun... Ama flüt deyince akla... her ne hikmetse Helvacıoğlu "Blok Flüt" aklına geliyor bizim memleketin... neyse gelelim konuya...
    Flüt çalması en kolay esnturmanlardan biridir... Hatta en kolayıdır diyebilirm...
    Devlet Konservatuvarı Kantininde En çok Flütçülere rastlarsın... sabah akşam çay kahve içerler...
    çünkü kebap ensturmandır... Elinle Rüzgara tutsan Ses çıkar ensturmandan...
    Kemana gelincee... işte orda biraz yavaşlaman lazım...
    ben hatırlıyorum arkdaşım sadece 1 yıl kemanın tuşesine basmadan boş yay çekiyodu...
    yay tutma tekniğini öğrenmek için...
    Sonuç...
    Flüt öğrenmesi çok kolay... çabuk kendini geliştirebileceğin bir ensturmandır...
    Keman... Öğrenmesi pek kolay olmayan uzun yıllar (oyle 2-3 yıl falnda değil) çalışman... ders alman zaman harcaman gereken bir ensturmandır...
    ensturman seçimi... zevk ve tercih meselesidir... tercih senindir...

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 13

• yan flüt
    diyor @NEOlsun55

0|0
    0|0
  • En zoru kemandır.
    En iyiside kemandır.
    Kardeşim var 8 yaşında keman çalıyor.
    Bu velet :D bile çalıyorsa sende çalarsın sadece işin peşine düş pes etme yapaılmayacak bir şey yok keman kadar güzel bir enstrüman yoktur.
    www.youtube.com/watch
    Çok yakışıyor keman herkese :D

0|0
    0|0
  • keman öğrenmek ve geliştirmek zordur. yan flüt standart bir kullanıma sahip, üflüyorsun ve parmaklarını kullanıyorsun. keman göz aşinalığı yüksek bir çalgı olduğu için yan flüt daha dikkat çekici olabilir.

0|0
    0|0
  • Ogrenmesi zor kolay diye ayirma belli bir disiplinde ikisinden birine yogunlas daha gencsin zaten ogrenirsin elbet :) Bana sorarsan keman derim ama yan flutunde sesi hos. Neyse ben karar veremedim :)

0|0
    0|0
  • Keman

0|0
    0|0
  • Her enstruman guzeldir ama keman ya da violin baskadir onun sesi.. insani buyuler..

0|0
    0|0
  • keman daha karizmatik sanki :D

0|0
    0|0
  • Klarnet+bağlama=♥

0|0
    0|0
  • keman çalıyorum.. evet zor müzik aleti olduğu konusunda bilgi sahibi olmuşsunuz sanıyorum. ama önemli olan zoru başarmak değil mi? aslında bir daha geriden alırsak gönlünüzün baskın olduğu sesler önemli olan.. içinizde keman var ise onu öğrenin.

0|0
    0|0
  • Yan fülüt. keman bir süre zarar verir.

0|0
    0|0
  • Keman aşktır ya :)

0|0
    0|0
  • yan flüt dene keman akordu bozulur onla mı uğraşcan.

0|0
    0|0
  • İkisi de çok harika

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• canım ben yan flüt, piyano ve perküsyon aletlerini çalabiliyorum, bu tamamen yetenek ve istek işi. yan flüt de öyle kolay bir şey değil, diyaframı oturtman gerekiyor önce, üflemeli alet sonuçta kemanla aynı şey değil bir kere. keman da zor tabii, güzel bir ses bile çıkaramayacaksın başta, zorlayacak. ben sınav senemde ara vermiştim bunlara ama sonradan ara vermeme gerek olmadığını farkettim, zevk için yaptığın bir şey sonuçta 7/24 de çalışmayacaksın sınava, ara vermen gereksiz. senin gönlün kemandan yana, en azından dene yapmayı, denemezsen ömür boyu 'keşke çalsaydım' dersin. başarılar dilerim.

0|0
    0|0
  • ben müzisyenım işin içindeyım sakın keman seçme , 1 yılın sınav ıcın heba olur en az 4 5 saat bak en az dıyorum calısman gerekır eger yapamazsan keman sesi gıyy gıy zor gelır sınırlenırsın yapamazsın cok cook uzun yıllar emek ıster keman. ama yan flüt hoştur e azndan yapamazsan sıkılıp atmazsın bır koseye ıyı dusun derım bak 1 yılın boşa gıtmesın..

0|0
    0|0
  • Keman, çello, ney, piyano ve flüt çalabiliyorum ve çello ile yan flüt üzerine profosyonel eğitim aldım. Çalabildiğim müzik aletleri arasında beni en çok etkileyen alet flüt oldu. Çünkü o kadar mistik ve gizemli bir sese sahip ki insanı yıllar geçse bile ilk günkü gibi kendine aşık edebiliyor. Rüzgara tutsanız ses çıkar diyen arkadaşımızın hangi üniversite de eğitim aldığını çok merak ettim zira kendisi pek de bilgili gelmedi. Flütü ilk elinize aldığınızda ses çıkartmanız mümkün değildir. Saatler ve hatta günler süren büyük bir uğraşın ardından çıkarttığınız ses ise doğru ses değildir. Flütü çalmaya başlarsanız her ne kadar yetenekli olursanız olun flütü "gerçekten" çalabilmeniz için gece gündüz çalışsanız dahi yıllarınızı alır. Flütle kemanı karşılaştıracak olursam; flüt için sadece parmaklarınızı oynatmanız veyahut doğru durmanız yetmez, flüt için müthiş bir diyafram gücü gerekir. Flütü çalarken nefesi dilinizle biçimlendirirsiniz. Flütten dilinizle ve diyaframınızla ses çıkartırsınız. Flütün en kötü özelliği kemanda olduğu gibi hareketler yapıp kendiniz ritme kaptıramazsınız. Çünkü doğru durmazsanız eğer doğru ses çıkartamazsınız. Keman çaldıktan sonra parmaklarınız ağrır boynunu ağrıyabilir ama diliniz ağrımaz çeneniz ağrımaz diyaframınız beliniz ağrımaz. Flüt kemandan çok daha zordur ve eğer çalmak istiyorsan ciddi bir özdisipline ve kulağa ihtiyacınız vardır. Flüt kemandan daha çok müzik kulağı ister çünkü başkasının parmaklarını alıp taklit edip çalıyorum diyemezsiniz önceden de dediğim gibi diliniz kullanırsınız ve bundan dolayı ile birisi size gösteremez şunu şöyle yapmalısın diye sen kendin bulmak zorundasın ışığı.
    Üniversitelerde flütçülerin rahat olmalarının nedeni kendilerine karşı olan güvenleridir. Çünkü bir flütçü eğer oralara kadar gelebildiyse ciddi zorluklar atlatmıştır ve bundan dolayı ile sonsuz bir güven içerisindedir. Her ne kadar kemanı küçümsüyormuş gibi görünsem de yapmıyorum. Kemanı yeterince göklere çıkartan olmuş ben de flütü yazıyım dedim.

0|0
    0|0
  • Kemanın perdesi olmadığı için öğrenmek çok zor ama öğrenince de çok hoşuna gidiyor hep çalmak istiyorsun. Yan flütün sesini çok severim ama öğrenmek konusunda bilgim yok

0|0
    0|0
  • Yan flüt çal ya da çello.

0|0
    0|0
  • Keman.

0|0
    0|0
  • Ben keman dersi alıyordum biraz zahmetli ama çok keyifli

0|0
    0|0
Yükleniyor...