Fotoğraf makineleri body'leri ve lensleri hakkında bir sorum var?

Ben bir kaç yıldır 18-55 mm lens ile CANON EOS 1100D fotoğraf makinasını kullanıyorum. Fakat yetmiyor. Hem 12 mp olması hem de tek bu lensi kullanmam bana yeterli gelmiyor. Yeni bir body almayı düşünüyorum. Nikon olabilir Fujifilm olabilir veya Canon olabilir. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Ve ayrıca bir lens önerisi de istiyorum. Genellikle insan fotoğrafları çekmek amaçlı kullanıyorum makineyi. Reklam, moda çekimi vs. ya da geniş alan manzara çekimleri yapabiliyorum. Param fazla değil, çünkü öğrenciyim para biriktirerek alıyorum malzemeleri. Bu yüzden uygun fiyat açısından da düşünüyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• 50mm f 1.8 lens portre için hem uygun hem de çok tercih edilir

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim peki sizce yeni bir body almalı mıyım yoksa aynı body ile yeni bir lens kullanmalı mıyım

• 0 bir d90 12mp yalnız mp anlamında zaten yeterli gelir gövdede af motoru vardır lensler ucuza gelir böylece ama daha çok paranız varsa nikon d7100 olabilir daha fonksiyonludur ama çoğu kişi hala d90 kullanıyor n11 gibi sitelerde ucuza bulursunuz

• tamam teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Body yazını gördüm aklıma kendi seksi vücudum geldi. İnanılmaz seksiyim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...