En güzel çay markası ve türü hangisidir?

Marka olarak ve tür olarak... Yeşil mi kara mı kuru mu? Rize mi? Adana mı:)

Güncellemeler:
Çaydan anlayan bir vatandaşım çıkmadı mı KS Cumhuriyetinde.:(

0|0
29|33

En İyi Erkek Görüşü

• dünyanın en kaliteli çayı türkiyede üretiliyor. çünkü üzerine kar yağan tek ülke türkiyede rizede.. diğer ülkelerdeki çayların üzerine hiçbir zaman kar yağmaz.

kar bütün zararlı maddeleri yok eder...

en kaliteli çay olarak çaykur filiz.

özel sektörlerden de ÇAYCILAR diye bir marka var. ismi pek duyulmamış ama aroması çok hoş. tv lerdeki reklamlara kanmayın. doğuşmuş liptonmuş hepsi palavracı.

0|1
    0|0
    • çok saçma dünyanın en iyi çayı türkiyede üretiliyormuş =) bu kadar bişey bilmeden konuşma olmaz ya.
      Dünyanın en iyi çayı SRİ LANKA diğer adıyla CEYLON adasında yetişir. Ayrıca dünya siyah çay ihtiyacının %70 i SRİLANKA yetiştirilir. İklimi sanki çay yetişmesi için tasarlanmıştır.
      Yıllarca saman kokulu karadeniz çayını çok yüksek fiyatlarda içirdiler e tabi insanlar alıştı bu saman tatlı çaya çünkü yıllarca türkiyede yabancı çay yasaklandı. İnsanlarda bu Srilanka çayınını kaçak yollardan getirdiler. Ve Ceylon çayının adı da KAÇAK çay oldu.
      Ayrıca türkiyede yetişen en iyi çaylar yurtdışına satılıyor ve İşlenerek iyi siyah çay üretiliyor ama biz göremiyoruz tabi.

Kızlar Ne Diyor 29

Erkekler Ne Diyor 32

• cok fazla çay içen birisi değilim ama siyah çay olarak tirebolu 42 nolu çay güzel. hele bi de porselen demlikte ve semaverde oldu mu bak keyfe :)

0|1
    0|0
  • çaykurun çaylarından şaşma:) al bir turist çatı içine tomurcuk çayla karıştır seviyorsan bir iki tane karanfil at porselen demlikle demle :) afiyet olsun şimdiden:)

0|1
    0|0
  • Çaykur veya Lipton demlik poşetleri fena değil. Ayrıca Çaykurun Kamelyası güzel. şu bordo pakette olan.

0|1
    0|0
  • rizeeeeeeeeeeeee

0|1
    0|0
  • çayın tad bakımından en güzeli,Çaykur Rize Turist çay sarı paket,geriye hapsi fasa fiso kalır...

0|1
    0|0
  • Liptonun bergamotlu çaynı çok severim. Ayrıca evde kendi karışımı hazırlayacaksam; Çaykur Filiz, Lipton Yellow Label ve Lipton Earl Gray i karıştırırım. Koca bir demlik biter :)

0|0
    0|0
  • yorumları tek tek okudum bi kişide doğuş içmez mi abi. farklı olsun gercektende öyle ben doğuş siyah paket içiyom güzelde seviyom

0|0
    0|0
  • Rizeliyim cemaati müslim. Çaykur Rize çayı yani sarı ambalajlar iyidir ;)

0|1
    0|0
  • uzun yıLLardan beri Çaykur Rize..

0|1
    0|0
  • Çaykur--Çay Çiçeği

0|1
    0|0
  • Beta Tea

0|0
    0|0
  • rizee

0|1
    0|0
  • Kaçak çay. Adanada seylon diye bilinir

0|0
    1|0
  • Lipton gayet iyi yıllardır severek içiyorum

0|0
    0|0
  • Gıda mühendisiyim ve çoğu büyük çay fabrikasını gördüm. Teknoloji olarak, hammadde olarak, tad olarak kişisel tercihim doğadan siyah çay. Tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • en cüzel çay doğuş çay kestiik

1|0
    0|0
  • Çay pek sevmem kahveciyim daha çok .Ama rizeturist çay 1 numara bence

0|0
    0|0
  • kaçak çay

0|0
    0|0
  • kaçak çay favorum <3 mahmudi <3 :D

0|1
    1|0
  • Lipton english breakfast tea seviyoreee

1|0
    1|0
  • karali çayı hem daha ucuz hemde güzel ;) tavsiye ederim.

1|0
    1|0
  • ceylon

1|0
    1|0
  • lipton demlik içiyorum. Diğerlerinin pisliği cok :D

0|0
    0|0
  • sarı lipton. tartışmaya gerek yok bence

0|0
    0|0
  • 24 saat çay içerim hep içerim bütün markaları içerim çay içmessem ölürüm