4 Ekim hayvanları koruma gününün anlamını biliyor musunuz?

4 Ekim hayvanları koruma günü nedir aslında biliyor musunuz? Aslında gerçek ismi Assili Fransua günü olan Hayvanları koruma günü hakkında pek çoğumuz birşey bilmiyoruz bile. Peki Assili Fransua kimdi?
1182 yılında Assisinin Umbria kasabasında doğan Fransua gençliğinde yakışıklılığı ve güzelliği ile ün salmış birisiydi. Çok kibar ve insanlara yardım etmeyi çok seven birisiydi. Yaşamı boyunca fakir ve parasız bir hayat sürerek yoksullara ve fakirlere yardım etmeyi severdi. Kendisine ait 2 çift giysisi varsa bunu birisine verirdi. Cebinde olan parasını fakirlere dağıtırdı. Fakirlere ve insanlara yardım edebilmek için Fransisken Tarikatını kurmuştur.
Gelelim esas konumuza 4 Ekim hayvanları koruma gününün Aziz Fransua ile ne ilgisi olabilir. Fransua herkesi çok severdi bütün hayvanları dahi yaratılıştan dolayı çok severdi. Tanrı kendisine hayvanlarla iletişim kurma yeteneğini vermişti. O vücudunda İsa mesihin çarmıhtaki yaralarını taşıyan ilk kişiydi. Kendisi hayvanların koruyucu azizidir ve bu nedenle 4 Ekim Aziz Fransua günü diğer deyişle hayvanları koruma günü burdan gelmektedir.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Açıkçası çoğu sanatçı/şarkıcı/ünlü hayvanlara karşı duyarlılığını reklam amacıyla kullanıyor diye düşünüyorum. Gerçekten hayvanları düşünen, onlara yardım yapan, çabalayan kişi sayısı az.

0|0
    0|0
Yükleniyor...