Bizim türk milletinde hangi göz rengi daha baskındır?

Bizim türk milletinde hangi göz rengi daha baskındır?
ve afrika halkının büyük bir kısmında mavi ve yeşil göz çekinik karakterli olup siyah ve kahverengi göz çok baskındır.. sizce bizdeki durum nedir *

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Kayferengii. Mavi-yesilden daha hoş bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• siyah derler ortta asya sert iklimi yüzünden.

0|0
    0|0
  • Kahverengi ^^

0|0
    0|0
  • Kahverengi ama biz aile full mavi gözlü. Çok havalıyız :D

0|0
    0|0
  • Kahverengi göz baskın

0|0
    0|0
  • Baba tarafım mavi , anne tarafım kahve. Ortaya karışık heralde.

0|0
    0|0
  • Kahverengi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bizdeki durum bölgelere göre değişiyor aslında. Mesela Trakya ve Ege bölgesindeki insanlarımız genelde renkli gözlü oluyor diğer bölgelerimizde durum ortaya karışık aslında. Göz renginin tabi çevre şartlarıyla kesinlikle alakası yok bu genlerle alakalı bir durum. Mavi, Yeşil resesif genler iken Kahverengi ve Siyah dominant genler. Dolayısıyla her şey ebeveynlerden gelen genlerin durumuna göre şekilleniyor.

0|0
    0|0
  • Ela kahverengi ve siyah çok var ama yeşil ve mavi az zaten yeşil mavi hep az:D şanslılardanım bende

0|0
    0|0
    • bizim karadeniz de durumlar tuhaf büyük bir çoğunluğu mavi ve yeşil

• ben eskişehirde çok görmedim mavi gözlü gördüklerimizde genelde muhacir çıkıyor

• Anne tarafim full mavi ve yesil kahverengi olani vurucaklar resmen :D ben tabi kahverengi :((( he bu arada onceden hep siyah gozlu goruyordum ama artik yeni nesil sarisin veya kumral mavi gozlu falan oluyor

0|0
    0|0
  • buda sorumu ülkede mavi ve yeşilgözlüler nadir bulunan elmas muammelesi görüyo

0|0
    0|0
    • ne demek soru mu bak doğrusunu bilen yokmuş.. biliyorsan paylaş bilgilensin insanlar.

• ben karşılaştırıyorum sadece ortalama bir görüş arıyorum öyle çok abartılacak da bir ciddiyet yok soruda :)

• sen bana gayyet ciddi cevap verdin benim de cevaplarım o doğrultuda gitti neyse ya oldu bitti gitti

• Kahverengi kanki

0|0
    0|0
Yükleniyor...