Her bilgi ömürden bir gün götürse, öğrenmek için ne kadar ileri giderdin?

Her şeyi öğrenebileceğin kadar ömrün olsa ve her bilgi ömürden bir gün götürse, öğrenmek için ne kadar ileri giderdin? Her şeyi bilmek için ömrünü feda eder miydin?

Jeton düşmezse diye not: Her gün bir bilgi diye satılan NT kitapları gibi bir zamazingo değil efem. Böyle zank diye kafanıza bilgiler sokulacak efem, sonra bakiyeden düşülecek falan fistan.

İç ses: Her şeyi bilmek acaba kaç gün yapardı la? Poll soruları diye kategori olmalı:( Nereye şe edecez la bunu:( Diğer miyim ben:(

Castor -Boş mideyle boş boş kafa açıyorsun:(

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Dünyadaki kafa kesen insan (!) ları ve türevlerini nasıl alt edebileceğimi öğrenene kadar alsam fena olmazdı. Sonrası, yani şahsi keyfim için ya da merak için gereken bilgiler olmasa da olur. Onların yerine kalan günlerde şu dediğim kafa kesen, beyni olmayanlara ıslah çalışması yapsam fena olmaz. Bilgiyi öğrenmek dışında hele ki hepsini öğrenmek dışında daha çok bi' işe yarasın isterdim aslında.

0|0
    0|0
    • Alt mesaj: İnsanlar için de bir şey yap, şahsi düşünme. Alalım mesajı:)

• Gölge afiyet olsun o halde:)

• Birlikte olsun:)

Kızlar Ne Diyor 14

• Muhtemelen ömrümü feda ederdim.
    Zaten ömrümü bilmek için feda etmiyor muyum? Benim tutkum bu... merak, öğrenme arzusu.

1|0
    0|0
  • hergün yeni bir bilgi alsam hergün ömrümden bir gün gider.
    hergün yeni bir bilgi almasam ömrümden yine birgün gidiyo panpa.
    nerden basliyoruz acep?

0|0
    0|0
    • Öyle değil yav:( Böyle çip gibin bişi. Bir günde kalan günlerin kararı. Kimse kavurma getirmiyor. Açım ben:(

• Tam doymadım, hala açım diye sıvasam :(

• iste bunlar hep ihanetin bedeli !

• Giderdim sonuna kadar ama bir anlamı olmaz çünkü dünya daha da boş insanlar, bilgisizlikle dolacaktı.
    Öyle bir dünyada seni sonuna kadar gitmen de bir anlam ifade etmeyecekti aslında.

Soruyu beğendim, aslında güzel ve düşündürücü.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler efem.
      Tamamen şahsi baktım olaya. Her şeyi bilmenin nasıl bir şey olacağını görmek, bedeli ölüm olsa bile ödenmeye değerdi sanırım. Az biraz tanrıcılık oynamak.

• Kesinlikle, rica ederim.

• Sonuna kadar giderdim.
    “Bilgi ruhun gıdasıdır.” - Sokrates

0|0
    0|0
  • Ölmeyi göze alırdım, cahil yaşayamam...

0|0
    0|0
  • Ömrüml feda ederdim evet *-*

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar devam edebileceğim kadar ederdim :D

0|0
    0|0
  • Belki ilerde bunu da yaparlar.. Şöyle 30 senelik irilerinden seçerdim fazla yaşamakta gzüm yok.. ama çok bilmekde yetmiyor poll sentezleyemedikten sonra boş ambardan farksız der giderim :/

0|0
    0|0
    • Son cümleye benden bir yıldız gelsin o halde.

• Efenim radarınızdan da kaçmak zor her zamanki gibi küskün bir çiçek diyelim üstelemeyelim:/

• Öyle olsun o halde efem. Saygılar.

• öğreneceklerim beni daha mutsuz edecekse ve bir de ömrüm kısalacaksa istemezdim bunu.

0|0
    0|0
  • Fazla merak iyi degildir ordugun yerde kal bence 😉

0|0
    0|0
    • Maydanoz olmak da iyi değildir deyolar.

• Ne kadar ömrümün olduguna bagli

0|0
    0|0
  • bilgi sınırsız. insanoğlunun ömrü sınırlı... bilgi mutsuzluk sebebi, bilmek varolma... yine de değer

0|0
    0|0
  • Bir arpa boyu yol gidemezdim sayardım yerimde.
    Şimdi hava atamıcam

0|0
    0|0
  • Atomu Parçalayıp Tekrar Birleştirirdim Bütün ömrüm giderdi :DD sadasdas dsa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bilmek guzeldir ama onemli olan bildigi kullanmak ve uygulamaktir. Omrunun sonuna kadar ogrenip hic uygulamayacaksan kendine ve kimseye faydasi olmayacaksa sadece gereksiz bilgiler ansiklopedisi gibi oluruz. Gerekli olani ogreneyim (pragmantist yaklasmiyorum) uygulayabilecek kadar da yaşayim.

Şu sozu severim bilgi saat gibidir gerektiginde cikarir bakarsiniz surekli bakmaya ya da herkese gostermeye de gerek yoktur.

2|0
    0|0
  • Yaşamayı da öğrenmeyi de seviyorum ama benim problemim bilgiyi çok çabuk unutmak! Böyle olunca bilmenin pek de işe yaradığını söyleyemem. Lazım olana kadar unutmuş oluyorum çünkü :( Örneğin burada @kopukucurtma5 in cevaplarını sürekli okumamdaki sebeplerden biridir bu. Gündemde olan olayları bilgisiyle doğru analiz edebiliyor. Ben dün ne yediğimi unuttuğum için olaya daha dar açıdan bakıyorum. Sonuç olarak eğer o bilgiyi unutmayacaksam yaşamaktan fedakarlıkta bulunabilirim ama eğer unutacaksam, ben ''yaşamak'' diyorum.

0|0
    0|0
  • Hacım iyi bayramlar..

Giderdim sonuna kadar, üçün beşin lafını yapmayalım şimdi..

Hoş bu ülkede bir işe yaramıyor çok bilmek, lazım olanı mı alsak hafız:D Yok yok gidelim sonuna kadar..

Aklım error verdi l*n, ayrıca bellek sıkıntısı yaşayabiliriz..

0|0
    0|0
    • İyi bayramlar hacım.
      Aga son nefese kadar yükletmek hoş olabilirdi. Böyle birkaç saniye kala bir aydınlık ve sonra bye bye dsfs
      Belleği hallederiz ya, teknolojik destek alırız. Pil dediğin illa kalpte mi olacak dsfsd

• İyi düşündüm hafızım. Bilgi mirası da hayvani bir şey olurdu. İnsanlık baya bildiğin uçardı diye tahmin ediyorum. Tabi mütevazılığı elden bırakmamak için keşiş kıyafetleriyle yaşamak farz sdfs

• Ahaahahaha:D

• Aslında uzun uzun da yazılacak bir yer :)

Çok bilmek bazen çok yanıltır ama biraz fazla bilginin zararının olacağını düşünmüyorum.

Zaten öleceğimiz kesin değil mi öğrenebildiğim kadar öğrenirim sonu yok :)

0|0
    0|0
    • İşte o "kadar" kısmındaki tek sınır, ömrün son günü:)
      Belki o kadar bilgi sonrası öleceğimizin kesin olmadığı gibi bir şey çıkar ortaya:)

• Boş boş kız arkadasım beni aldattı kaynım bana atladı gibi haberleri izleyene "kadar" yeni birşeyler öğrenmek cazip geliyor bana :) Gittiği yere "kadar" :)

• ahah, eyvallah :)

• Her sigara omurden gunler goturuyor öğrenmek goturmus dert mi.

0|0
    0|0
  • Bildiklerimi unutur geriye doğru giderdim__

0|0
    0|0
  • Öldürene kadar...

0|0
    0|0
  • ben gerektiği kadar biliorum gerisi teferruat ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...