Kadın ve erkek arasındaki gözlemlediğiniz farklılıklar neler?

Mesela bir genç kızın evleneceğinde giyeceği gelinlikle ilgili fikri 14-15 yaşlarında başlıyor ama hiç bir erkek mahallede top oynadığı arkadaşlarına : Oğlum ben evlenirken böyle bir damatlık giyicem demiyor.

Bunun gibi kişisel gözlemleriniz var mı?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• kadınlar bebeklikten kadın,gelin,anne vs.rolleri ile büyütülüyorlar.erkekler asker,ev geçindiren para kazanan adam rolleriyle yetişiyor.doğal şeyler bunlar.keşke roller verilmeden büyüsek.kadın kendini kocasına saçlarını süpürge etmek zorunda oldugunu düşünmese istiyorsa bunu tercih edebilse ya da etmeyebilse ama geleneksel toplumlarda durum bu.benim gözlemlediğim kız çocukları oyunlarında yaşatmayı büyütmeyi canlandırmayı tercih ederken erkekler çarpmayı kırmayı öldürmeyi tercih ediyor.kız cocuklarının fatoş bebekleri erkek cocuklarının hi-menleri var.şahsen ben kızımda olsa oğlumda olsa hem bebek hem araba oynamasını sağlayacağım.hollywooda yeni tarz cinsiyetsiz büyütmek ve rollere büründürmemek oldu ama buda tartışılır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Erkekler alışveriş merkezlerini ve bizler gibi ayakkabı vitrinlerine bakmayı sevmiyorlar. Hele koala gibi kapalı mekanlarda birbirine salınmayı hiç sevmiyorlar.

Ve kabul, arabayı benden daha iyi park edebiliyorlar.

0|0
    0|0
    • dogru tespitler:)

• Kadinlarla erkekler arasi farklar fazlasiyla sayilabilinir.Zaten,saymakla da bitmez sanirsam:) Bir ornek:Yapilan bir test deneyine gore kadinlar herhangi bir seydeki ayrintilara erkekler ise olayin kendisine bakiyorlarmis,ilginc ama bence cok dogal. Kadinlar daha dikkatli erkekler ise daha dikkatsiz ama daha cozumcu sanirim.yani hemen isin kaynagina inmek ve bitirmek istiyor:) yani kadinlar icin olayin nedeni,erkekler icin ise sonucu onemli sanirim.Karmasik oldu biraz :)

• aynen erhanusz :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Erkek sevdiği biri tarafından terkedilince hayata küsüp kendini paralar, kadınlar genelde haftaya yenisini bulur:)

0|2
    0|0
  • erkek yalancıdır ama kadın daha çok yalan söyler.. O kadar profesyoneldir ki söylediği yalan ortaya çıkmadığı için ona yalancı diyemezsin... Cmylmz :)

0|0
    0|0
  • kadın yaptığı her işe duygusallık katar, ama biz erkekler %99 duygusuz takılırız istisnalar hariç

0|0
    0|0
Yükleniyor...