Kitap uyarlaması filmler (Pucca-Hadi İnşallah)?

Bir kitap çok satar yapımcılar alıp film çekerler gişe yapar yapmasına ama sevilmez çünkü okurun hayal dünyasındaki zenginliği veremez hiçbir dekor efekt. Pucca nın ilk kitabı Küçük Aptalin Büyük Dünyası film oluyor. Murat Boz ve Büşra Pekin oynuyor. Teaser yayınlandı ve hayal kırıklığına uğradım. Kitabı okuyanlarin görüşleri nelerdir izlemeye değer mi sizce?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Muhtesem gatsby muhtesem olmuş, benjamin button in siradisi hikayesi siradisi olmuş bir de book thief var o da cok basarili

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir toplum düşünün. Bu toplum kaliteye pek önem vermeyen hatta kitap okumasını bile doğru dürüst beceremeyen insanlardan oluşsun. Sonra bu topluma lise aşıklarına yara bandı niyetinde olan sevgiliye sürekli saydıran kitaplar çıkardığınızı farz edin. Ve işin felaket kısmı yazdığınız saçma sapan sözlerin -eski sevgili futbolda aut gibidir. Bir işe yaramaz. bakın ben bile yazdım şimdi - twiiter gibi sosyal medyalarda paylaşıldığını düşünün.

İşte bu toplum bizim Türk toplumu ortaya çıkan eserler ise popüler kültür. Ve maalesef en çok satılan kitapları incelediğiniz zaman boş beleş edebi niteliği olmayan şeyler.

Bunların başını Ahmet Batman çekiyor. Sonra bir radyo programcısı okuduğu şeyleri kitaplaştırıyor. Birden herkesin elinde olmaya başlıyor. Evet "Kahraman Tazeoğlu"'ndan bahsediyorum.

Aynı şekilde diz üstü edebiyatı denilen, duvardaki sosyal içerikli mesajlardan daha kötü bir üslupla yazılmış hatta şimdi öğrendiğim kadarıyla filmleştirilmiş bir şeyden bahsediyorum.

Tehlikenin farkında mısınız?

Hayır onu bunu geçtim sadece bu kitapları okuyanların entel havaları yok mu? ..

+Kahraman Tazeoğlunu okudun mu?
    -Hayır okumadım.
    +Nasıl okumazsın yeaaa süper abicim. Kesin okumalısın.
    -(Ya Sabır)
    +Hala inanamıyorum senin gibi biriyle konuştuğuma :D (Şaka yoluyla söylenir tabii)
    -(Kahrolsun bazı şeyler geber.) Maalesef bakarım bir ara.

Neyse sözüm ona prim yapmayın, yaptırmayın. Bu da gecenin son mesajı olsun.

İyi bayramlar.

0|0
    0|0
  • sihirbazı izlemelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• O kitap mi? Sacmalik ya.. daha guzel kitaplar var bula bula puccanin mi bulmuslar.. tamam okudum eglendim ama sacmalik film olmasi

0|0
    0|0
    • Kadını tamamen dışında tutmuslar olayın kitapta eglendigim yerler teaserda yoktu şahsen

• kitap zaten gereksiz bir kitaptı, filmi de farklı olmaz herhalde.

0|0
    0|0
Yükleniyor...