Öğrendiğinizde "vayy beee" diyip şaşırdığınız şeyler? :))?

ahali toplanın da hep birlikte şaşıralım :) öğrendeiğiniz ufkunuzu iki katına çıkaran ve çok şaşırdığınız herhangi birşey nedir? :))

0|0
24|37

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

Erkekler Ne Diyor 37

• Raylı sistemler İngiltere'de kurulmaya başlandığında lojistik destek at arabaları ile sağlanmıştır. Ve bu raylı sistem kurulurken at arabalarının genellikle 2 at tarafından çekilmesi sebebi ile, iki at arası ortalama genişlik olan at arabalarının tekerlek genişliği referans alınmıştır. Evet rayların genişliğini belirleyen kriter atların kıç genişliği mesafesi olmuştur. Raylı sistem dünyaya yayılırken de bu 143,5 cm lik mesafe korunarak tüneller, köprüler ve yollar bu mesafe baz alınarak inşaa edilmiş.

Gel gelelim zaman ilerlemiş Amerika'lılar uzay ile ilgili çalışmalar yapmaya başlamış. Uzaya gönderilecek araçların yakıt tanklarının imalatı Utah'ta yapılarak trenler yardımı ile Florida'da ki uzay üssüne sevk edilmekteymiş. Bu tankları yapan mühendisler aslında tankların genişliği hakkında çok daha farklı projeler üretmiş olsalar bile atların kıç genişliği sebebi ile 143,5 cm kabul edilen tren raylarına uygun üretimler gerçekleştirmek zorunda kalmışlar.

Yani ortaçağdan gelen at arabası kültürü, uzay çağındaki roketlerin yapımında en etken rolü oynamış.

Belki de atların kıçları biraz daha geniş olsaydı, insanoğlu için her şey çok daha farklı olabilrdi

0|1
    0|0
  • Bir kuş var eşine çok sadıkmış kuşun adı aklıma gelmedi
    Mısır piramitleri yapılırken bakır çağındalarmış ama çelikle yontar gibi taş yontmuşlar
    Piri Reis in haritası gerçeğe çok yakınmış ama çizdiği Antartika daha yeni keşfedilmiş sayılıyor

0|0
    0|0
  • Eski sevgilim bir yıl sonra arayıp üniversite hocasıyla yattığını anlatmıştı yaklaşık 4 sene önce vay be ne ne o... demiştim :)

0|1
    0|0
  • Tek bir doz antibiyotik bazı kişileri bu hale getirebilir
    www.google.com.tr/search

0|0
    0|0
    • hocam naptın yaa :/

• Ne bilim aklıma geldi en son böyle bir hasta görmüştüm. Dikkat etmeli insan her anının sağlığının kıymetini bilmeli şükür etmeli.

• çok doğru söylüyorsun. halimize bin şükür.

• Ajdarin makine muhendisi olmasi... Ben sok ben iptal ben wefad

4|0
    0|0
  • Yüzücülerin vücutlarini yüzerek o hale gelmedigini
    Onlar o vücuda ulasmalarinin sebebi daha iyi yüzebilmek için o hale getirdikleri gerçeği

0|0
    0|0
  • sevdiğim kız bana abi deyince :D çok şaşırdıydım :DDD

0|0
    0|0
  • Çinlilerin ojeyi bulduğunu öğrendim şaşırdım ilk erkekler kullanıyomuş dibim düştü topuklu ayakkabı da aynı şekilde ama kim buldu bilmiyorum

1|0
    0|0
    • ayrıca tahta topuklu ayakkabıyla kadınların ayak küçülttüğünü ve ayakların neredeyse ikiye katlandıgını, ayrıca ayağı büyük olan kadınların da evde kaldıgını öğrenince bende öyle demiştim :)

• Topuklu ayakkabı Fransızlara ait

• @bilinmeyenşahıs teşkürler :D :D :D

• cunningham's law:

"the best way to get the right answer on the ınternet is not to ask a question, it's to post the wrong answer."

0|0
    1|1
  • Eski japonyada yapilan katanalarin keskinliginin ölçülmesi için suclularin üzerinde denenmesi bugün öğrendim baya beğendim :D

0|0
    0|0
    • eski japonyada daha neler var kim bilir de yeni yeni gün yüzüne çıkıyor :)

• Ornitorenk :) hayatımda böyle saçma bir şey görmedim, görünce de çok şaşırdım :)

0|0
    0|0
  • ataride tabanca ile ördek vurma oyunu vardı 2. oyuncu ördeği mi ne yönlendiriyormuş yıllarca oynadım oynadım böyle birşeyin olduğunu yeni öğrendim şaşırdım doğrusu

0|0
    0|0
  • Çin seddi uzaydan görülemiyormuş kanka..

0|0
    0|0
  • Crop çapının fotoğraf boyutunu etkilediğini öğrendiğimde vaybe demiştim :)

0|0
    0|0
  • kenyada nüfusun yuzde 68 i kadinmis ve kadinlar erkeklere tecavüz ediyorlarmi ve bir erekege 4 kadin düşüyor mus

0|0
    0|0
    • 1 erkeğe 4 kadın düşseydi kadınların oranı %80 olurdu. Her okuduğuna inanma sen.

• ne bilyim ben hatirladigim kadar yazdim belkide öyledir :) ama ne güzel bisey yaaaaa

• daha demin bizi leyleklerin getirmediğini öğdendim :) @cesi272727

0|0
    0|0
  • Sevdigim kiz bana abi deyince

0|0
    0|0
  • Ünitesite bitmiş Diploma almışım

0|0
    0|0
  • kendi kendine yanan insanlar var gercekten vay be dedim.

0|0
    0|0
  • Ters kontra. 450HP R1, Dainese D-AİR

0|0
    0|0
  • Siyah ve yeşil zeytinin aynı ağaçtan yetiştiği

0|0
    0|0
  • hoşlandım kızın tipsizin ve benim uyuz oldum çocukla çıktını öğrendimde vay bee demiştim :D

0|0
    0|0
  • Pamukşekerin pamuktan olmadığı.

0|0
    0|0
  • dostumun yurtdışına yerleştiğini duyunca :(

0|0
    0|0
  • Ayın bizi takip etmediği

0|0
    0|0
  • kız arkadaşımın bakire olmadığını öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

0|0
    0|0
  • sigara öldürüyormuş 5 senedir içiyorum onu öğrenince vayy be dedim ne yaşamışım

0|0
    0|0
  • Sarjimin yuzde 27 kalmasi :(

0|0
    0|0
  • pikachu kızmış

0|0
    0|0
  • en yakın arkadaşım gay olduğunu söyleyince şaşırmıştım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam