Trenle doğu turu mu yoksa Avrupa turu mu?

Kendi ülkemde ne yazıkki İstanbul dışına pek çıkamadım ve internetten TCDD doğu trenine bakıyorum bugünlerde ve kendi ülkemi gezmeye karar verdim. Gerek van-ardağan-adıyaman-adana -gaziantep vs. görmek hemde kendi öz kültürümüzü daha iyi öğrenmek için. Sizce böyle bir tur mu yoksa , hiç gitmediğim ve görmediğim avrupa mı? Gördüğüm ülkeler listesinimi arttırığım yoksa kendi ülkemimi daha iyi tanıyım?
(Gittiğim ülkeler şuana kadar : Japonya - Avusturalya - Amerika - Cin - Güney Kore - Hindistan - Güney Afrika Cum.)

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• İkisini de yapabilirsiniz. Hangisini önce yaptığınızın bir önemi yok bence...
    Güney Kore ve Japonya gitmek istiyorum ama maalesef ki uçak biletleri insana kalp krizi geçirtiyor...
    Tavsiye olarak şunu söyleyebilirim Macaristan çok güzel bir yer ve gezmek için çok vakit ayırmak gerekiyor. Ben şahsen her ülkeye bir hafta-on gün ayırmak gerektiğini düşünüyorum özellikle de Macaristan, İtalya, Fransa gibi gezecek yerlerin çok olduğu ülkelere...
    Ayrıca Balkan turu yapmanızı da tavsiye ederim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Önce kendi Ülken sonra Avrupa.

0|1
    0|0
    • Bende öyle düşünüyorum. Çevremdeki insanlar doğuya gitme gereksiz diyorlar git avrupayı gör daha iyi diyorlar.

• Doğuya gitmek sana daha az maliyetli olacak üstelik değer de ve bence öncelikle bunu yapman senin için daha iyi çünkü Doğu Batı farketmez kendi ülkenin kültürel değerlerini tanımak her zaman iyidir. Doğu turları var Turlara katilirsan rahat edersin tek başına gezme. Turlarda sıra gecesi vs aktiviteler oluyor daha iyi.

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben de bir ara niyetlenmiştim. İyi olabilir ama doğudaki tren komforü birazcık düşük, bilgine. Eğer gerçekten gezmek istiyorsan araba daha iyi bir seçenek olabilir. Öte yandan Batı ve Orta Avrupa'da tren yolculuğu gerçekten iyi oluyor. Doğu Avrupa'da İstanbul - Bulgaristan - Romanya üzerinden Avusturya'ya gitme planın dışında bir planın varsa araba ya da otobüsü öneririm.

0|1
    0|0
    • Araba ile yorucu olmaz mı? Araba tamam daha rahat ama uzun süre yolculuk etmekde yorucu gelir insana. Siz denediniz mi yoksa sadece niyette mi kaldı?

• Türkiye için niyette kaldı. Araba ile yorucu olur ama tren de o kadar iyi değil hani. Birazcık araştırma yapınca vazgeçmiştim. Trenler müthiş yavaş, bazılarında elektrik bile yok ve yolculukta yapacak bir şey yok. Onun yerine arabayla gidip, bir kaç saat dinlenebilme gibi bir opsiyon var. Öte yandan tek başına arabayla çıkılmaz tabii ki, bir kaç kişi olması lazım.

Yükleniyor...