Okuduğunuz kitaptan?

Okuduğunuz kitaplardan en etkilendiğiniz paragraf veya mısrayı paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
Hepsi çok güzel bunu belirteyim önceklikle ve bende paylaşayım

http://instagram.com/p/ov_UM4P-Sx/

0|0
011

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• Kitabın en etkilendiğim kısmı değil fakat, bakış açısı olarak insana yeni bir fikirsel anlam kazandıran bir paragraf.

"Mutlu sersemler konusunda haklısınız. Ama onlar mutlu olmaktan çok, beyinleri çıkarılmış tipler. Beri yandan, asık suratlı mutsuzun durumu da aynı derecede gülünç. İnsan mutsuzken dikkati hep kendine döner. Kendini çok ciddiye alır. Mutlular, yani kendilerini gerçekten sevenlerse, pek düşünmezler kendilerini. Mutsuzu neşelendirmeye çalıştığında, istemez, karşı çıkar. Çünkü dikkatini kendinden ayırıp evrene yöneltmek zorunda kalacaktır. Mutsuzluk, kendine düşkünlüğün varacağı son noktadır."

1|0
    0|0
  • Ben hiç mutluluktan delirmedim ama delirmekten mutluyum. Herkes bana acıyor, asıl şizofrenin kendileri olduğunu bilmeden. Biliyorum çok çirkinim. Kentin içine girsem beni dışarı kusar. Oysa ben iç kanamalı bir hastayım ve kendime gölgesiz bir akşamüstü arıyorum. Sürgün yanlarımdan vurgun yemek hoşuma gidiyor. Her gece ölü bir kıza mektuplar yazıyorum. Fırtına yüklü gemileri kanımda yüzdürüyorum. Artık adımı unutmaya başladım. Ne mutlu…

1|0
    0|1
  • Dibinde ejderhanın yaşadığı bir kuyuya inecek bir kahraman bulmak, muhakkak ki dibinde ne olduğu hiç bilinmeyen kuyuya inmek cesaretini gösterecek bir insan bulmaktan daha kolaydır.

1|0
    0|0
  • Katılmasın saflarımıza göz yaşlarını ağır bir zincir gibi boynunda taşıyanlar, gelmesin saflarımıza yüreğinin kabuğunda yaşayanlar

1|0
    0|0
  • İstersem birakirim dedigim herseyin muptelasiyim... İradem zayif degil tutkularim guclu

1|0
    0|0
  • Benim okuduğum kitaplarda pek etkilenilecek paragraflar olmuyor maalesef.

0|0
    0|0
  • Dunyayi güzelleştiren bazi insanlarin heykellerinin onlara atilan taşlarla yapildigini bilmek beni dusunduren bir dize dir

0|0
    0|0
  • bazen şeytanlar bile sürprizleri sever.

0|0
    0|0
  • sana duam tutmadı ki bedduam tutsun

0|0
    0|0
  • kitaptan değil de bir türküde gördüm çok süper bir yazıydı.
    şairim; şiirin hasını gece karanlığında 100 metreden tanırım
    ne zaman bir köy türküsü duysam şairliğimden utanırım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...