Mozart dinleyen var mı?

geçenlerde zeka geliştirici bi yazı okudum

maddelerden birinde mozart dinleyin yazıyordu

dinleyipte yararını gören varm ı?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bir ara bende merak sarmıştım Klasik müziğe. Gün içinde belki aramıyorsun klasik müziği ancak dinlediğin zamanda insanın ruhunu okşadığı kesin. "Amadeus" filmini izleyin. Mozartın hayatını müzikal biçimde işlemiş uzun bir sinema şaheseri. Filmi izleyince mozart gibi ustalara aşık olmamak elde değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Hadi ben de klasik müzik dinlemem pek ancak cevaplar da sığırca klasik müzikle dalga geçmeye çalışanlara diyecek bir laf bulamıyorum.

link

1|0
    0|0
  • Aşiret olarak mozartçıyızz :)Her sabah güne mozart dinleyerek başlamassak.O gün kendimizi hep eksik hissediyoruz.

0|1
    0|0
  • İnekler daha bol süt veriyormuş. İnsan dinlemiyor, inek dinliyor düşünebiliyormusun ? Hayvan kadar olamadık.

0|0
    0|0
  • bach severim

0|0
    0|0
  • Bir tek bunu seviyorum link

0|0
    0|0
  • cok gördüm yararını

1|0
    0|0
  • kendini mozart dinlemeye zorlarsan sağlığını bozarsın

0|0
    0|0
  • insanlığa lanet

0|0
    0|0
  • Mozart dinlemiyorum ama rahmetlinin Viyana'daki evini gezmeye gitmiştim...

0|0
    0|0
  • Vivaldi dinlerim. Hafızam güçlendi..

0|0
    0|0
  • evet arada bir dinlerim.

0|0
    0|0
  • ya ben küçükken filan babam açardı dinlerdim bilmiyorum ondan mıdır derslerim hep iyidir yani :)

0|0
    0|0
  • Dinledim Evrenin Sırını Cözdüm :DD: Yok öyle Birseyya 50 Cent kafa acar :)

0|0
    0|0
  • dinleriz ama zeka için değil hoşumuza gidiyor. zeka ile ilgili ise aksini iddia eden araştırmalar da var zaten

0|0
    0|0
  • Vivaldi ve JS Bach. Mozart biraz popüler olduğu için bu kadar göz önünde bence.

Edison-Tesla gibi yani.

0|0
    0|0
  • mozart dinlemezsem uyuyamam ben

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Klasik müziğin kısacası müziğin insanlar üzerindeki etkisi saymakla bitmez."Müzik ruhun gıdasıdır"söylemi de bunu doğruluyor,şüphesiz.Ayrıca Bilim adamları Müziğin canlılar üzerindeki etkisini test etmek amacıyla ineklere klasik müzik dinlettirilmiş ve bu sayede ineklerin müzik sayesinde süt veriminde artış gözetlenmiştir.

Bebekken söylenen ninniler de müziğin etkisi de tanımlamada yeterli diye düşünüyorum.

Okul dönemlerinde hususi olarak Beethoven,Sophene,A.Vivaldi dinlerdim.Belli bir zaman sonra klasik müziğe olan ilgim azalmaya başladı..

0|0
    0|0
  • Dinerim ama hiç dikkat etmedim :) olsa olsa psikolojik vardır.

0|0
    0|0
  • Dinlerim. Bir yararını görmedim henüz. link

0|0
    0|0
  • dinlerim.. ama faydadı var mıdır tartışılır. bence yoktur. liseden bu yıl mezun oldum 4 sene boyunca teneffüs zillerimiz mozart ın bir parçasıydı bir faydasını görmedik valla :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...