Ülkemiz neden arkeolojiye ve tarihine önem vermiyor?

En büyük hayalim ki bu 5. sınıftan beri öyle idi. Arkeolog olmaktı. Ancak bu alanın destek görmediğini ve çalışanlarının yarısının aç gezindiğini diğer yarısının da torpilli olduğunu öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Tabi şimdi farklı bir bölümde okuyorum üniversite de ancak yine de içimde bir tutku olarak kaldı tarih. Sizce bunun nedeni ne olabilir yani neden tarihe zerre kadar önem vermiyoruz?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü insanların kafalarının matematikle dolması ve materyalizme yönelmesi gerekiyor... dünyayı yönetenlerin yeni dünya düzeni için bu şartlarından sadece bir tanesi...

0|1
    0|0
    • 4. Düşüncenin Kontrolü :

... İnsanları asıl gerçek olan düşüncelerinden uzak tutmalıyız. Temel olan ruhsal yasalardan uzak tutmalıyız ya da onlara değiştirilmiş yasalar kabul ettirmeliyiz. Bu değiştirilmiş yasalar insanın düşüncelerini zayıflatacaktır. Hatta hiçbir dinsel kurum da bu durumu açıklayamamalı ve insanlara yardım edememelidir.

Düşünce boşluklarını materyalist öğreti ve matematiksel denklemler ile doldurmalıyız... [22]

kaynak: http://www.geocities.ws/ovo2014/jvh/jvh_00.htm

• EİC için teşekkürler... Matematik denklemle nasıl doldurulur kafalar? tabiki de içinde matematik olmayan bir öğrenimin insanı aç bırakmasıyla ve insanların aç kalacağım korkusuyla bunlardan uzak durup matematiğe yönelmesiyle...

• Ben teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 2

• Keske bilseydim.. Tüm hayalim arkeolog olmaktı ve hala da bir parcam ister. Efes' e bile insan bakinca insan söylemeden edemiyor.. bu kadar zengin bir ülkede nasıl oluyor da arkeologlar aç geziyor?

0|1
    0|0
    • Kesinlikle düşüncem seninle aynı yönde. Neredeyse dünyanın yaratılışından beri insanlığa ev sahipliği yapmış bir bölge. Sadece medeniyetler açısından değil biyolojik önemi de göz ardı edilemeyecek kadar zengin topraklar. ama bizim devlet büyüklerimiz ve vatandaşlarımız halen daha kim ne giyiyor kim kimle sevişiyor onun derdinde.

• Tarihimze önem hiç yok hakkatten :C

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kardeşim maalesef bu ülke böyle çalan çırpan adam kayıran torpille yerleşenler her zaman daha değerlidir arkeolog olup ne yapacaksın aç kalırsın git polis ol Ankarada şehrin göbeğinde tarihi Roma Hamamı var bilmem kaç yıllık adamlar kazıyor neler çıkarıyor neler ama gel sor birine Roma hamamı nerede diye yerini bilmez :)) arkeolog olursan aç kalırsınbu ülkede :))

0|1
    0|0
  • İnsanlarımızın refah seviyesini yükselttikçe sanata ve sanatçıya olan önem de artacaktır. Aç olan insan malesef sanatı düşünemiyor. Bir tarihçi olarak bende bu durumdan oldukça rahatsızım.

0|1
    0|0
    • Sorun şu ki bizim ilgileneceğimiz zamanlar gelene kadar mezar hırsızları her şeyi çalıp çarpacak T-T

• Keşke elimizden gelen bir şey olsa ama itiraf etmeliyim ki bende bazen mezar hırsızlarına özenmiyor değilim.

• haha durum bu işte:)

• cahil ve kültürsüz bir toplum olduumuz için olabilir mi?

0|1
    0|0
  • Ülkemizde maalesef Hiç birşeye önem verilmiyor :DD

0|1
    0|0
    • İnsana önem verilmezken tarihi bir kaç çanak çömleğe önem verilmesini beklemekte benim aptallığım :D

Yükleniyor...