Yönetmen Olsaydınız, Hangi Konuda ve Neyi Anlatan Bir Film Çekerdiniz?

Mesela ben, toplum içinde birçok kişi tarafından harikulade bir kişi olarak tanınıp da, gerçekte sinsi ve kötü bir insan olan kişileri ve onlarla ters düştü diye insanlar tarafından yuhalanan ve aslında diğerlerinden daha zararsız ve değerli olan bireyleri anlatan bir film çekmek isterdim...

Farkındalık yaratmak için!

Peki ya sizler?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Masalsı bir seyler olabilir. Güvercinin kaybolan gerdanlığı çok güzeldi onun tadında olabilir, dinsel bir yanı da olabilir ama filmde gerçekdışı bir sahne de olmalı. Mesela bu filmde kızların bahçede sallanması ve gülüşmeleri vardi. Bu sahne her gözüktüğünde çok hoşuma gitmişti. Ya da kör baykuşta servi altındaki ihtiyar ve gündüzsefası uzatan büyüleyici güzellikte bir kadın vardı ( aynı zamanda da bir tapınakta rakkase idi ) ve aralarında da bir ırmak geçiyordu. Bunlara benzer bir sahne bulmak ve tüm filmi sadece bir an için çekmek isterdim.

0|1
    0|0
    • Güzel bir kurgulama ve alıntılama olmuş!
      Kör Baykuş'u okumadım ama duymuştum. Güvercinin Kaybolan Gerdanlığı filmini de daha önce duymamıştım!
      Bakacağım ona da...

Tam olarak demek istediğim; mesela bazı yapıtlara benzerlik göstermesinden ziyade, kendi hayal gücümüzde kurguladığımız bir hikaye-senaryo ya da şikayetçi olduğumuz bazı hususları konu alan bir film...
      İmkanım olsa idi, eminim beyaz perdeye yansıtacağım en az 4-5 hazır senaryom olurdu...

• Kendi hikayemi bulsam bunu ksde niye yazayım bu benim için çok özel olurdu paylaşmazdım burada. :)

• Ben de paylaşmadım zaten. :)
      Ama bir tanesini örnek olarak tanımladım, konu başlığını yazdım sorumda.
      Kısaca özet geçmekte sakınca yok, olduğu taktirde. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Travestileri anlatan onların gerçek yaşam öyküsünü anlatan bir film. İşin derinine inerdim.

0|1
    0|0
    • Özel bir sebebi var mı?
      Mesela, o konuda şahit olunmuş hüzünlü bir örneğin bıraktığı etki ile mi bu şekilde düşündük acaba?

• teşekkür ederim. yani türk sinemasında konular hep aynı biraz değişik bir ambiyans olur

• Ben de teşekkür ederim.
      Zaten konu çeşitliliği en az olan sinema kuşkusuz Türk sinemasıdır.
      Bence de fena bir değişiklik olmazdı!

• Atatürk ve cumhuriyet donemi

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...