Bunu gördüğümde çok şaşırdım aslında evrende o kadar küçüğüz ki gerçekten şaşırtıcı.. linke bakmanızı tavsıye ederm :)?

http://htwins.net/scale2/ ne kadar da küçüğüz öyle değil mi?

Güncellemeler:
Ek bilgi: Rusya Plütondan büyüktür :) http://hizliresim.com/nGEjgB sana gelsin @mertcanpolata

1|0
19|44

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 43

• O gördüğümüz yıldızlar bile binlerce yıl önce ışık saçıyor olabilirlermiş yani şu an yok olmuşta olabilirler. Aslında o kadar uzaklar ki çok büyükler.. Birde onun yanında biz dünyadaki bir kum tanesinden bile küçüğüz evrende.

2|0
    0|1
  • Harika bir sunuştu

Daha keşfedilmemiş milyarlarca benzer sırlar var
    Özellikle onca evren arasında çözmeye çalıştığımız
    Hatta kendi evrenimizde olup bitenler
    Nokta kadar bile yer doldurmadığımız şu evrende byük değişikliklere imza atmaya çalışıyoruz

1|0
    0|0
    • bilinen evren yanında bırde bılınmeyen kısmı var biz bildiğimiz tarafında bile tam bir keşif yapmış degılken ya bılınmeyen kısmı :)

• O da bir ihtimal :D
      atlıyosam bir versiyon eksilmiş olur :D hayata benden bir atnesi fazla :D

• 2|0
    0|0
    • aslına bakarsan cüce gezegen olarak bilinen bu yavrucak cüce gezegen Neptün ün biraz uzaklaşmış uydusu olduğunu duymuştum :)

• ahahhahhaah ama napıyım geldi işte uykum var ondan saçmalıyorum gidemde uyuyam baree :)

• git uyu pis dünyalı seni

• Böyle bir şeyi bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Harikaymış bri an bütün fani hayat gözümün önünden film gibi geçti.

1|0
    0|0
    • rica ederim :) kesinlikle o kadar küçüğüz ki insan ürperiyo :)

• Bütün biçimler gördüğün gibi dairesel oluyor. Yani gizli mesaj sonsuzluk ne başı belli ne sonu sen nereyi baş kabul edersen sen nereyi son kabul edersen.

• pekıı öyle olsun :)

• egolar tavan yapınca, büyüttükçe büyütüyoruz kendimizi, bu ayrı bir konu tabii.
    aslında, sonsuz uzayın parçalarından biriyiz sadece.

1|0
    0|0
    • elbette aslında tüme baktıgımızda yok gibiyiz fiziksel olarak uzayda kapladıgımız alanı dusunuyorumda ısteyen ıstedıgı kadar egolu olabılır :)

• aynen öyle. :)

• fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/.../...898939_n.jpg
    yazıları boşverin resme odaklanın :d

1|1
    0|0
  • Paylaşım için teşekkürler.

1|0
    0|0
  • Daha önce de görmüştüm bunu. Muhteşem gerçekten. Dünyanın şu ana kadar keşfedilmiş en büyük gezegenin yanında, o gezegende ki bir çakıl taşından çok daha küçük olduğunu öğrenmiştim. Bazıları aslında buna mükemmel düzen deseler de, aslında nasıl muhteşem bir kaosun olduğunu şu site bile insana gösteriyor.

1|0
    0|0
    • bencede muhteşem bir düzen sonuçta bunca karmaşaya ragmen sorunsuz yaşayabılıyoruz

• Sorunsuz mu yaşıyorsun gerçekten. İyi düşün bakalım :) Evet yaşıyoruz ve bu üzerinde canlı barındıracak koşullara sahip olduğumuz bir gezegende olduğumuz için. Gerekli yaşam koşulları üzerinde oluşmamış gezegenlerde hiç bir yaşam izine rastlanılamıyor.

• bunu görünce bende hep heyecan uyandırıyor. güneşin gücü karşısında kalbim hızla çarpıyordu şimdi ise diğerlerinin gücü karşısında heyecanlanıyorum :) sağolasın böyle bir durumu paylaştığın için

1|0
    0|0
    • aynı sekılde benıde heyecanlandırdı :) rica ederim

• :) muhteşem bir güç ya. uzay filmlerini hep ilgiyle izlerim. geri geri gelirken yavaş yavaş büyüklükler açılırken bir yuvarlak daha çıkıyor. buraya kadardır diyorum bir defa daha. bir defa daha :)

• ahahahah oyuncak gibi ya

• baktım dibinew kadar gitttim :)

1|0
    0|0
  • Gercekten olanüstü harika surukledikçe sürükledi bir ara o kadar kapdirdim ki kendimi haci dur az CIK basim dondu dedim sanki bir sinevizyon un içinde bende varim yolculuğa cikmis gibi :))

1|0
    0|0
    • güzel tabir sevdim :) gerçekten insan aklında ki karmaşıklığı düşünüyorum da ona rağmen büyüklüklerini tam anlamıyla algılayamıyoruz

• Bana ilim versinler paramin kurusu kuruşuna hepsini alsinlar zeka varsa zaten para gelir her daim :))

• kutup yıldızından çıkan ışığı biz 47 yıl sonra görebiliyoruz :D

1|0
    0|0
  • Tanrının işleri ne harika... bize böyle güzel bir gezegen yaratmış yaşamamız için ama onu kötü kullanıyoruz...

2|0
    0|0
  • Dostum şu an bilinen en büyük yıldız oda sadece bizim galaksimizde dünyadan tam 850 bin kat büyükmüs

1|0
    0|0
  • Harika, paylaşım için teşekkürler__

1|0
    0|0
  • İnsanoğlu acizdir, muhtaçtır. Fazla artistlik yapmamalıdır diyesim geldi:D

1|0
    0|0
  • Vaaay fenaymış cidden :)

1|0
    0|0
  • Az bile göstermişler normalde 99 tane daha dünya ve diğer gezegenlerden mevcut...

1|0
    0|0
  • mınnacıkız

1|0
    0|0
  • güzel uygulama imiş teşekkür ederim :)

1|0
    0|0
  • Sona kadar gidip, tekrar başa dönenler? :))

1|0
    0|0
    • ben hala arada bakıyorum eğlenceli yanıda yok değil :)

• O kadar büyük hayal dünyam yok benim sanırım. Bu dünyanın keşfedilecek yerlerini görsem kafi geliyor bana. Bu keşif 2015 yılında başlayacak inş. kendi adıma :)

• ben her yerini merak ediyorum :) hayırlısı o zamn

• http://www.youtube.com/watch?v=47EBLD-ISyc Evet en iyide Carl Sagan açıklamış durumu.

1|0
    0|0
  • Normalde güneş böyledir http://www.youtube.com/watch?v=0jHsq36_NTU evet görünce acayip korkacaksınız.

1|0
    0|0
    • paylaşım için tesekkurler

• Çünkü her galaksinin ortasında büyük bir karadelik vardır. Devasa karadelikler galaksi oluşturur. Hepsini içine çeker ve bu şekilde aşırı büyük alır ama Dünyanın yaşam süresi onu takip edecek kadar uzun değildir ^^

• işte budur :)

• Bu kadar büyük bir alemde, yalnızca insanların varlığından, tek yaşam alanını Dünya zannetmekten aptalca birşey yoktur.

1|0
    0|0
  • bilim seven kız gördüm sonunda :) yıllardır mütevazıya sahip olmamın nedeni bu küçüklüğümüz :)

1|0
    0|0
  • walla öyleymişiz

1|0
    0|0
  • Cepten goremiyorummmmm

1|0
    0|0
  • Evet öyle :D

1|0
    0|0
  • hala basit çekişmelerle kendikendimizi yokediyoruz.

1|0
    0|0
    • bunun içinde okumak araştırmak gezmek konuşmak dinlemek gözlemlemek tartışmak gerekir...

• Vay annesini

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 19

Yükleniyor...