Dublaj mı altyazı mı tercihiniz?

Filmleri nasıl izlemek daha çok hoşunuza gidiyor? Ben dublaja katlanamıyorum altyazı çok daha iyi

0|0
12|18

En İyi Erkek Görüşü

• dublaj hayatta izlemem, çok saçma geliyor karakterin kelimelerini dublajda iyi vurgulayamıyorlar. arkadaş hefes alıp vermeyi bile dublajlıyorlar ya. karakter sinirli bir şekilde gel buraya diyor dublajda gayet sakin bir şekilde gel buraya diyor en nefret ettiğim şeydir.(birazdan Horns u izleyeceğim, altyazısı daha çıkmadı dublaja bakmadım bile, yıllardır altyazılı izlediğim için ingilizcem gelişti artık çoğu dizi, filmde altyazıya ihtiyaç bile duymuyorum.(The Big Bang Theory hariç çok huzlı kouşuyorlar.) )

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Daima alt yazılı...

0|0
    0|0
  • Altyazı. Diğer türlüsü komedi filmi gibi, çevirmenin cümlesi bitiyor ama oyuncu hala konuşuyor bizim dublajlarda

0|0
    0|0
  • kesinlikle altyazı. dublajdaki sesler ya kötü oluyor ya da kelimeler doğru çevrilmemiş , aksanlarındaki anlam izleyene verilememiş oluyor (mesela adam bir cümleyi aşağılayıcı bir şekilde söylüyor ancak bizim türklerde öyle bir mantık olmadığı için cümleyi düz okuyor).

0|0
    0|0
  • Alt yazı

0|0
    0|0
  • Altyazılı kesinlikle. Hem sesler orjinal. Hemde ingilizce kelime öğrenme konusunda gerçekten işe yarar.

0|0
    0|0
  • Altyazi yahu birak dublaji dünyadaki herkesin sesi ayni oluyor bir kaç film sonra :D
    O deilde yaziyi okumayida seviyorum hani :)

0|0
    0|0
  • Dublaj altyazılı film izlemiyorum.

0|0
    0|0
  • Dublaj tabikide ama artık altyazıda sanki dublaj gibi geliyor :D

0|0
    0|0
  • Alt yazı olunca okumaktan film aklıma girmiyor, onun için dublaj.

0|0
    0|0
  • Bence film seyrederken yanınızda o filmin altyazısını okuyacak biri varsa altyazı iyi yoksa dublaj...

0|0
    0|0
  • Dublaji hic sevmem filmin orjinalligini, gercekligini olduruyor. Altyazi tercihim her zaman

0|0
    0|0
  • dublaj bir filme yapılmış en büyük tecavüzdür.

0|0
    0|0
  • bence dublaj iyi :)

0|0
    0|0
  • Dublaj

0|0
    0|0
  • Altyazı daha iyi, çünkü yabancı dilin var dimi? Altyazıya da arada bakıyorsundur :P

0|0
    0|0
  • başyapıt filmler kesinlikle altyazılı izlenmeli :)

0|0
    0|0
  • Dublajın dizi/film karakterlerini doğallıktan uzaklaştırıp, öldürdüğünü düşünüyorum. Bu yüzden genelde alt yazılı izliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Mecburen altyazılı, dublaj çok kötü yapılıyor.

0|0
    0|0
  • altyazılı dublajda bir oyuncuya bak bide sese saçma sapan alakasız iki şey bide gerçek seslerini duymadan izleyemiyorum o filmi

0|0
    0|0
  • alt yazı derim. orijinalliği bozmuyor

0|0
    0|0
  • dublajda bazen hatta çoğunlukla sesler karakterlere uymuyor ve filmlerden soğuyorum birden. o yüzden kesinlikle altyazı tercihim

0|0
    0|0
  • bir filmin altyazılısını bulamazsam izlemem net.

0|0
    0|0
  • Dublajlı film izlemem.

0|0
    0|0
  • alt yazı tabiki de...

0|0
    0|0
  • Altyazı tercih ediyorum dublajda sesler daha yapay geliyor

0|0
    0|0
  • altyazı