Türkiye de kitap okuma oranı arttı mı sizce?

Bence yeni nesil bu konuda he ne kadar yetersiz bulunsa da bizden daha iyilermiş gibi bir izlenime kapıldım. Tabi hala istenilen düzeyde değil ama öncesine kıyasla iyi durumdalar sizce? Ama bir de kitap ulaştıramadığımız öğrencileri de hesaba katalım.

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• http://i.hizliresim.com/Vyan1R.jpg

Ben de giderek arttığını düşünmekteyim. Ancak o kadar eğitimin artmasına rağmen pek hatırı sayılır bir artış değildir okumadaki oranlar.

Yani eğitim : XXXXX şeklinde artarken okumak : X şeklinde artış gösteriyor. Nüfusa oranla tabii ki daha çok kitap okuyor olabilir ama halen daha okumayan ciddi bir güruh var.

En çok okuyan milletler arasında Japonlar bir kişi sende 6 kitap bitirirken, bizden 6 kişi sende bir kitap bitirebiliyor. Yani 36 kat fark vardır. (Kaynak 2000 yılı verileri.)

Yukarıdaki harita ise Türkiye'nin aydınlanma haritası. Ne kadar doğrudur bilinmez.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• keşke artsa ama nerdeee... kitabın kapak rengi elbisesine uyuyor diye yanında kitap taşıyan çok beyni boş gördüm...

0|1
    0|0
  • Herkesin elinde ahmet batman kitapları. Neyse bu da bir başlangıç sayılır

0|1
    0|0
  • Arttığını sanmıyorum göstermelik yapanlar çok

0|1
    0|0
  • Arttı bence hala kitapçılarda sıra bekliyorum ve ikişer üçer kitap alıyor herkes

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Zaten yüksekti.

0|1
    0|0
  • Kitap okuma oranı artsa ne olur okudukları kitaplar ortada ha onları okumuşlar ha dizi izlemişler ne fark eder?

0|1
    0|0
  • Hangi kitaplar daha çok okunuyor ona da bakmak lazım.

0|1
    0|0
  • yok dostum kapak resmı için kıtap satın alıyolr ınstagrma twitter atmak için kapak resmni.))

0|1
    0|0
  • Sanmıyorum..

0|1
    0|0
  • Kitap okuma oranından önce okuma-yazma oranı arttı mı diye sormak lazım sevgili soran. Ama göründüğü kadarıyla özellikle üniversite kuşağı okumayı seviyor

0|1
    0|0
  • sanmıyorum keşke olsa ama sanmıyorum

0|1
    0|0
  • Eskiye göre evet artı ama yinede istenilen düzeyin çok altında

0|1
    0|0
Yükleniyor...