Dinsizlik gercekten cok hizli artiyor?

Merhaba.

Dinsizlik seneden seneye gercekten artiyor ve artis hizida yükseliyor.

Bunun arkasinda ben, insanlarin Internet sayesinde Islam üzeri Sahih bilgilere kavusmasinin daha kolay oldugunu düsünüyorum.

Gercek Islami inkar etmek artik okadar kolay degil, ve bunlar hep Batinin ya da Israilin oyunu gibi ifadeler ilede kendini sonsuza kadar kandiramazsin.

Birazcik beyni olan Sorguluyor ve Dinden cikiyor.

Neyse Soruya gelmedik. Dinsizlerin yayilis hizina bakarsak gelecek seneler , Dinsizligin durumu nerede olucagini düsünüyorsunuz?

Iktidarin yaptigi Dini baski insanlarin daha fazla Dinden uzaklastirdigini sizde düsünüyormusunuz?

Fikirlerinizi paylasin.

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Akıllı insan doğruyu görür. .

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Dünün dini bugünün mitolojisi, bugünün dini yarının mitolojisi inançlar ve dinler insanla birlikte evrimleşiyor ihtiyaçlara göre şekil alıyorlar devletin baskısı da süreci hızlandırıyor

1|2
    1|0
  • Şöyle düşünüyorum adamlar ne yapiyor biliyor musun? Havali durmak için ateistim diyor ama sünnetli ya da annesiyle kurana gidiyor. Cidden durum boyle. Sadece ona buna havalı gozukmek icin dinsizlik yasadiklarini gosterme cabalarina giriyorlar. Onun dışında ise ciddi anlamda ateist olan ya da beyin yikamak isteyen tayfa kurani kerimden can alici yerleri alip insanlarin kafasını karistiriyor. Ornegin kurani kerimin bir ayetinde namaz kilanlara yaziklar olsun diyor. Evet bu deniliyor fakat devamini yazmadan sadece bu ayeti paylaşıyorlar. Devami nedir biliyor musun? yaziklar olsun ki namazi gösteriş icin kilanlar. Onlar helak olacaktir. Bu ve bunun gibi bir cok ayeti bu hale getirerek insanlari kandirmayi basariyorlar. Insanlar internet caginda daha da cahillesiyor çünkü tefsir okumak yerine internette ne idugu belirsiz adamin dediklerine inanmak daha basit ve kolaya kaciyor.
    Ve evet bu tarz cahil, her seye inanan, araştırmaktan kacinan insanlar oldukca dinsizluk artacaktir.

1|0
    2|0
    • Sacmaladigini düsünüyorum.

• Istatistikleri Google arayip bulabilirsin (Ben suanda aradim ve tekrar bulamadim).
      Nerde örnekler ile geliyorsun? Sana sordugum ve dedigim hersey Cevapsiz kaldi. En basta Kuranda en az 2-3 kere Kuran apacik indi, HERKES anlasin diye apacik oldugu yazarken, Tefsir okuyun diyen nasil oluyorda Kafir degildir onu aciklamak ile baslaya bilirsin.

Imam Hatip okudum diyorsun. Birsey merak ediyorum. Imam Hatipe Kurani Türkce meali ile okuyormusunuz?

efsir derslerinde benim dediklerimin olmadigi dogal. Dedigim gibi Tefsirin amaci Kurani örtmektir baska birsey degil.

Senin düsüncelerin Beyin yikama cünkü Tarihsel gercekler ile celisiyor. Sacmaliktan öte degil. Ve hayir ben yurt disinda Egitim gördügüm icin Türkiyede dedigin dersler ile yetismedim (Atatürk üzeri dersler) ve hayir bir kisiye taptigim yok. Tapmak her Muhammed dedikten sonra Sav demek.
      Tapmak Kainatin Muhammedin icin yaratildigini inanmak. Tapmak Muhammedin sakalini öpmek ve buna Sakal'i serif demek.

• Evet evet, cok Kitap okumusun. Keske gercek Tarihi anlatan Kitaplari okusaydin, Laik düsmanlarin yazdigi sacmaliklari degil.

Simd gene "Laik düsmanlari" ifadesini kullandigim diye sacmalayacaksin. Ozaman düsün bakalim Atatürk düsmanlari neden hep ayni kisimdan cikiyor.

Hayir, ben Müslümanlara hak tanilmasina karsiyim. Cünkü Müslümanlar ona tanidigin haklari sana hicbir zaman tanimayacaklar ve suanda Dünyada tanimiyorlar bilem. Bunun farkindayim bu nedenle Okullara birak Türbanin sokaklarda bilem yasak olmasini destekliyorum.

" Evrenden önce ne vardi evrenden sonra ne olacak sorularina cevap bulmani diliyorum. "

Sen buldun mu? "Allah yapti" demek ile bir Cevap buldugunu mu saniyorsun?

Sanada tavsiyem, Kuranda Muhammede hangi karilar helal kilindigi yazdigi halde, Sehadet getirmek ve namaz nasil kilinir neden yazmiyor bunu bir arastir.

• Özentilik daha çok ve kolaya kaçmak.
    Bir çoğu savunduğu şeyin bile farkında değil.

0|0
    1|1
    • Ateist oldugu icin öldürülen insanlarin oldugu bir ülkede Ateizmin bir özenti oldugunu düsünmüyorum.
      Cogu kisi Ateist oldugunu Arkadaslarina birak Ailelerine bilem söyleyemiyor.

• Hayır benim kastettiğim kesim belli.

• İnsanların var edip yıllardır istedikleri gibi kullandıkları inançlar elbet bigün altüst olmaya mahkumdur. Çünkü mutlaka bu inançlar insanları ezmek için kullanılanılacak ve ezilmek istemeyen akıllı insanlarda tepki verecektir.

0|0
    1|0
  • onuda okyayım bunuda sorgulayayım derken kafayı sıyırıyorlar sonra ateist olduk deyip geziniyorlar beyninde bir kapasitesi var fazla yüklenmemek gerekir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• En azından insanlar düşünmeye başlıyor.. sorgulamaya ne oluyor bitiyor nereye gidiyoruz diye düşünmeye.. Gerçeği gormeleri dinden daha önemli bence..

1|1
    0|0
  • Dinsizliğin çok hızlı arttığı ve bu ivmenin gün geçtikçe hızlanacağı çok belli.. Bunda en çok dini refereans alan siyasilerin topluma uyguladıkları baskı ve yolsuzluklar, islam coğrafyasındaki savaşlar ve bölünmeler.. v. s. gibi kötü örnekler yol açıyor. Tabii ki internetin de etkileşimde çok önemli bir rol oynadığını unutmamak gerekir. Eskiden toplumu etkileyen tek güç vardı o da egemen siyasilerin politikaları ki bunlar hep dindar toplumu güçlendirmeyi hedeflerdi ve bir de cuma vaazlarıydı. Şimdi internet bütün bu beyin yıkama tekelini kırıyor.

0|0
    0|0
  • S-Dinsizlik gercekten cok hizli artiyor?
    C-Tek bir nedeni var bilineni yanlış yorumlamak. Bunu sitede çok görüyorum mesela. Bırak kendini çevresindekileride dalalete sürüklüyolar. Çok bid'a var. Yanlış olarak bilinen çokşey var. Cenab-ı Hak muhafaza etsin...

0|0
    1|0
  • O kadar maaş alıyoruz bir zahmet yayalım dinsizliği.

1|1
    1|0
    • Ben 8.000 Lira + Ateist yaptigim kisi basi 500 Lira aliyorum. Ayda 11.500-13.000 Milyara geliyorum.
      Sen hangi sehirdeki Mason locasina baglisin ve nekadar ödüyorlar?

• Sekizler deyim bende maaşlar yatmadı DGS ye girip değiştireceğim bizim yönetici cimri.

• En son sorunun cevabı evet etkisi fazlaca. Dini bu kadar göz önünde bulundurmayı yanlış buluyorum iktidarın.

0|1
    0|0
  • İnsanların dinden soğumasının bir nedeni dindarız diye geçinen yobaz, dolandırıcı, şerefsiz koyunların ortalıkta gezinmesi, onlarla aynı havayı soluyacağıma bunu tercih ederim.
    Diğer bir nedense fakir insanların artık dinle kendilerini motive edememeleri olarak görüyorum artık inanmamayı seçiyolar.
    Gittikçe de artacaktır diye tahmin ediyorum.

0|0
    0|0
  • Başımıza daşlar yağacak, hızla büyüyecek dinsizlik.

0|0
    1|0
Yükleniyor...