Dan Brown Efsanesi!? Dan Brown'un yazdıkları ne kadar doğru?

Günaydın KS ailesi! Okumakta 10 yıl geciktiğim bir kitabı okuyup aşık olunca diğer Dan Brown hayranlarıyla konuşayım da patlamayayım dedim :D. Melekler ve Şeytanlar kitabından bahsediyorum. Bir yazar ne kadar mükemmel olabilir sorusunun cevabı bu abimizmiş sanırım. Tarih, felsefe, din, sanat, fizik ve coğrafya adamın bilgisini kanıtladığınsadece birkaç dal. Din konusunda ben de "İnanmak istiyorum," diyordum. Leonardo Vetra abimiz sağolsun, inanıyorum! Yeaaaaah! :D peki Brown abimizin yazdıkları ne kadar doğru? Gerçekten bu antimadde, bir yakıt olarak kullanılabilir mi? Ya bu maddeden yüksek miktarlarda üretme olanağı var mıdır? Hadi bilimseverlere bir sohbet açmış olayım :D

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Gecmisten gelen soy kutugune kendi adini yazacak kadar ilginc bir adam. dawincin sifresi :)
    Hikaye analiz anlatma yonu guclu sadece gercekle' bir alakasi yok anlattiklarinin hepsi kurgular disizi.
    Anti maddeden bir yakit olabilmesi icin bu bir teori ama diyelimki olacak:) once izafiyeti quantum teoremleriyle birlestirebilip kullanmanin bir caresini bulmak gerekiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İlk olarak, Dan Brown okumadım. Antimadde ile ilgili yazdığın kısım hakkında bir şeyler söylemek istedim. Eğer aynı şeyi konuşuyorsak antimadde kavramı sadece bir görüştür. Teoridir daha doğrusu. Madde ile antimadde karşılaşınca birbirlerini yok ederler.

Antimadde'nin yakıt olarak kullanılabilmesi için bol miktarda var olması ve bizim bir şekilde onu avucumuzun içinde tutmamız gereklidir. Fakat evrenin ilk zamanları madde ile antimadde sürekli olarak birbirini yok ettiği için, ve her nasıl olduysa geriye (atıyorum) 10.000 antimaddeye karşılık 10.001 madde kalmıştır ve evrenin temelini atan şeyin, o geriye kalan sağlam bir tane maddenin katkısı olduğu düşünülmektedir.

Fakat hala az miktarda uzay boşluğunda antimadde olduğunu ileri sürüyorlar sanırım.
    Antimaddeden yakıt olabilir mi? İnsanoğlu böyle bir şeyi ele alıp inceleyebilmiş mi ki böyle bir kanı var antimaddeye karşı?

0|0
    0|0
  • Bütünüyle kurgu yazmakta. İsa diye birinin yaşadığına dair hiçbir kanıt olmadığı gibi, Magdalalı Meryem ile çocuk sahibi oldukları ve bu "sır"rın Avrupa'daki bir tarikatça yıllarca yaşatıldığını düşünmek fazla şizofrenik gelir bana...

0|0
    0|1
  • evde var ama okumadim bir eksigim yok evde duruyo yani

0|0
    0|0
  • O kitabı okumayan insan eksiktir

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Dan BROWN sever birini görmek çok güzel *-* Adam harika yazıyor ya :D

0|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle! TÜYAP Kitap Fuarı'nda çevirmeniyle tanışmıştım

• Ama ama bende istiyorum ya :( Ve bence doğrudur yazdıkları, değilsede adamda harika bir hayalgücü var *-*

Yükleniyor...