Sigara bırakma reklamları sizi ne kadar etkiliyor?

Örneğin "Adım Mehmet NUHOĞLU. Sigaraya ortaokulda başladım..." diye başlayan ve diğer anti sigara reklamları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu reklamları görerek sigarayı bırakmaya karar veren/bırakan var mı? (Siz veya çevrenizdekilerden)

• Bence faydasız. Asla bırakmayı düşünmemi sağlamaz.
    42% (8)33% (2)40% (10)Oy Ver
  • Faydalı ancak yardımsız bırakamam.
    26% (5)33% (2)28% (7)Oy Ver
  • Çok faydalı. Gördükten kısa süre sonra bıraktım/çevremde bırakan var.
    16% (3)34% (2)20% (5)Oy Ver
  • Böyle reklamların gösterilmesine karşıyım.
    16% (3)0% (0)12% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• Bıraktım 5. günüm. MUTLUYUM.

0|1
    0|0
    • Tebrikler...

• winston one içmeye başladım zehir oranı çok düşük ama çoook az içiyorum artık tek tük. eski halime göre çok daha sağlıklıyım.

• Hiç iyi olmamış üzüldüm. Zehir oranı düşük görünse de içimi yumuşatmak için yapılan işlemler her ne kadar zifir, karbonmonoksit ve nikotin oranını azaltsa da malesef bize daha çok zararlı olan kimyasalları almamıza sebep oluyor.

En İyi Erkek Görüşü

• -Fiyatının yükseltilmesi

-Sigarayı bırakmaya yönelik teşvikler.

Ciddi oranda etkisini gösteriyor. Çevremde bir çok kişi bıraktı ve bırakmayı düşünenler var :)

cut.

0|1
    0|0
    • Şu kalp damarından çıkan iğrenç şeyin gösterildiği Kamu Spotundan etkilendim ama işe yaramadı hala. :(

Kızlar Ne Diyor 7

• Benim en çok garipsediğim, bırakmak istiyorsanız şu numarayı arayın, bırakmak istemiyorsanız açık kalp ameliyatı yapan doktorlar için yine bu numarayı arayın :)

0|1
    0|0
  • Daha etkili kampanyalar da mevcut. Fakat insan bırakmak istemedikçe kendi ciğerini söküp gösterseler yine vazgeçmez...

Sigara içen bir insan olarak söylüyorum bunu. Tamamen bırakmak istemekte çözüm ve çevre etkisiyle olursa mutlaka o el yine sigaraya gidecektir.

Ha istemiştir bırakmayı reklamı da görür. Sigarayı bıraktırma hattı bile var. Destek olur elbette ve bırakabilir. Fakat iş istemekte...

bir 118.. bilinmeyen numara reklamı gördüm çok da sevdim. yeri gelmişken paylaşayım:)

sigarayı bırakmak isterseniz bilmemkaç( unuttum) arayın öğrenin , bırakmak istemiyorsanız da arayın açık kalp ameliyatı yapan doktorların telefonları için arayın diyor :))

aslında bu yöntem daha etkili gibi...:)

0|1
    0|0
  • sigara içen herkes bunun zararının farkında .bu reklamlar bana göre anlamsız.ben dedemi sigara yüzünden kaybettim akciğer kanseri yüzünden.aylarca annem ile hastanede yavaş yavaş ölümünü izledik.canlı canlı yaşadık ama o aralar sigarayı bırakamadık.ben sigarayı 9 ay önce bıraktım.bu dedemin hastalığı yüzünden değil kendi sağlığım tehlikeye girmeye başladığında ancak frenledim kendimi.annem ise hala kullanıyor .insan kendi istemediği sürece gözünün önünde ölsede biri olmuyor kısaca:)

0|1
    0|0
  • Açıkçası ben karşıyım böyle reklamların gösterilmesine. Zaten beni ve çevremdekileri de etkilemiyor bırakma konusunda. Gereksiz buluyorum.

0|1
    0|0
  • ben bıraktım reklam değil tomografi sonucum ikna edici oldu

0|1
    0|0
  • Bi de damardan çıkanları gösteriyolar ya iğreennçç..Gördüğüm an çeviriyorum.

ps:sigara kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • sigara yakarak izliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bana göre değil bu reklamlar, Tv de çıkan hiç bir reklamın bana göre önemi yoktur.

İki sarhoş mezarlığın duvarına yaslanmış içiyorlarmış,

birden karşıdan bir cenaze görünmüş.

Sarhoşlardan biri merak edip, gidip sormuş:

-'Nesi vardı? Neden öldü?'

-'Bu adam hep içerdi, hep sarhoş gezerdi, ayyaşın biriydi!' cevabı üzerine,

arkadaşının yanına gidip,

-'O da bizim gibi çok içiyormuş' der. Korkan iki arkadaş içmeye ara

verirler.

Biraz sonra başka bir cenaze görünür köşeden, yine aynı sarhoş merak edip

koşar cenazenin yanına ve sorar:

-'Neden öldü?'

-'Takdir-i ilahi, hiç içki içmez- sigara bilmez bir adamdı!' der beriki..

Sarhoş, koşa koşa arkadaşının yanına gelir:

-'İçelim anasını satayım! İçenle içmeyenin arasında 5 dakika fark var!'

0|1
    0|0
    • Valla ne yalan söyleyim adamın hastalığı üzücü ama sigara içen diğer vatandaşlar bu adam gibi bizi de tvye çıkarabilirler diyip işin dalgasını geçebilirler. Şahsen ben reklamı ilk gördüğümde öyle düşündüm:))

• Faydalı ama sadece onlarla değil sözlü yardımlar da unutulmamalı

0|1
    0|0
Yükleniyor...