Text çalışıyorum, sizlerden gelen yorumları merak ediyorum- çünkü sahnede oynanacak bir parça olabilir?

Gereksiz eleştiri ve saygısızlık yapmazsak sevinirim. Aslında hareketli, jest ve mimikli bir parça ama sadece ses olarak gönderiyorum. En azından duygu geçiyor mu, karakter de ne hissediyorsunuz söyleyin.

Not: Biraz gribim, ağlamaklı kısımlar dışında (normalde ağlarken sesimiz çatallaşıp, kayar) sesim kaydıysa mazur görün :)

http://vocaroo.com/i/s1w9rPRFJEDY

0|0
8|37

En İyi Erkek Görüşü

• Her şey çok güze öncelikle sesini beğendim ama ağlarken arada hiç o duyguda değilmişsin gibi bir kaç kelime söyledin onun dışında 10 numara şu an ki dizilerde kadın başrol oynayabilirsin bu sesle hele birde oyunculuk varsa abovvv :)) yok mu videon oynarken at onlara da bakalım. Birde burun çekme olayı var onuda yazmışsın zaten onun dışında ağzını şapurdattın oda normal gripten olabilir onun dışında tamamsın bence ses olarak ekranlardada gider bu ses.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkürler. Tiyatro okuyorum zaten :) bazı yutkunmalar zaten kasıtlı, yani kadın zor, düşünerek konuşuyor. O tıkanmalar, yutkunup, şapırdatmaların, burun çekmelerin bazıları kasıtlı yapılan bir şey.. zor bir konuşma yaparkende bize de öyle olur ya, gözllerimiz dolar ama ağlamamaya çalışırız -o yüzden. Onun haricinde çok teşekkürler, çok sağ olun :)

• Rica ederim sen ne kadar yaşarsan bizde o kadar hissediyoruz işte eğer bu yolda gitmeye kararlıysan bir hobi filan değilse şayet hazırlık aşamalarını denemelerini kaydedip twitter facebook gibi popüler sosyal ağlarda paylaşmanı tavsiye ederim alacağın tepkiler alkışlar kadar olmasa da motivasyon yönünden büyük katkı sağlayacaktır ayrıca böyle bir oyuncunun nasıl olunduğunu aşamalarını zorluklarını ilerdeki hayranlarına da göstermiş olursun naçizane bir fikir sana kalmış.

• Yok yok konservatuvardayim zaten tabii ki hobi degil. Profesyonel meslek olarak dusunuyorum.. Tekrar cok tesekkurler. :)

Erkekler Ne Diyor 36

• Karşılıksız ya da bitmek üzere olan bir aşk ve yoğun bir duygusallık var bu seslendirmede.
    Jest ve mimikler de işin içine girince, ağlatma garantili olur diye düşünüyorum. :)

Ama metin olarak, içtenlik ve doğallıktan uzak, fazla tiyatral bence.

2|0
    0|0
  • Kiz herseye ragmen adama asik umutsizlik pesinde olmasina ragmen cikiyor karsisina yagmurlu bir gunde yagmurla birlesen gozyaslari yapayalniz cagresiz bir umut bekleyen bir kiz tekrar ayni pismanligi duymamak icin ondan vazgeciyor duygularini soylerken ici aciyor ozlemini, sevgisini icine gomup sessizce gidiyor ve kiz acisina dayanamayip oluyor boyle bitse daha iyi olurdu. Aci derinden islemis yinede bikmadan dinledim basarilarinin devamini dilerim

1|0
    1|0
    • Aci, ozlem, caresizlik, umitsizlik var dogru... zaten senaryo burada bitmiyo. Bu benim karakterimden bir uzun text iste :) Cok tesekkur ederim :)

• Rica ederim hakediyorsun :)

• Audacity indir sesini oraya at alttanda bir fon müziği at öyle tekrar link paylaş bence.
    İnan arkadan bir ses olmayınca tuhaf geliyor

1|0
    2|0
  • Bu söylediklerin gerçek mi, yoksa oyun muydu?

1|0
    1|0
  • Sesini dinledim bn komediden anlarim dramadan cok değil ama vurgularini iyi sec ve kendinden biseyler kat yoksa text sadece seni sahnede ona baglar sen onu kendine uyarla okudugunu gercekten daha once yasadin ve o anlari suanda ruyanda tekrar tekrar gunlerce yasiosun kendin napardin

0|0
    2|0
  • Pause'ye basıp patlamış mısır almaya gidiyorum

1|0
    0|0
  • Tam olarak ne anlatıyor, ne diye dinledim bilmiyorum ama çok etkilendim :). Edebiyatın gücü yadsınamaz :).

1|0
    1|0
    • Yillardir sevdigi adama konusma yapiyo karakter. Zor ve cesaret toplaya toplaya cumle kurdugu bir konusma. Yillardir bu adami sevmis adam ne sevgilisinden vazgecmis ne de diger kiz (benim karakterim) dan. Kiz da itiraflar ediyo yuzmesler yasiyo ve kabullendigini soyluyo adama.

• Cok tesekkurler :)

• İçimden geçen hissi anlatayım : Acı , keder , ümitsizlik , gereğinden fazla değer gösteripte sanki karşılığını alamamış gibi bir his içeriyordu. Sigara 01:35'ten sonra sigara yakıp dinledim

1|0
    1|0
    • Cok dogru tespit.. umitsizlik, kabullenme, vazgecme vs vs. Cok tesekkurler... cok mutlu oldum. Begenmenize sevindim ne mutlu hissettirdiysem :)

• Teşekkür ederim :)

• Rica ederim , goodbye lenin'e bir bak videosuna

• öyle bakmaya geldım

1|0
    0|0
  • Oha l*n açtım şimdi sanki benimleymiş gibi takılıyoruz karakterle valla iyimiş bu ha:))) Cevap falan veriyorum arada ama alışacağım zamanla tabiii

1|0
    1|0
  • Ulan 3 dakikadır ne zaman şarkıya girecek diye bekledim. Bu saatler artık kafa yapmaya başladı herhalde bende. Bence iyi sesiniz var başarılı gördüm

1|0
    1|0
  • İtiraf etmek gerekirse gerçekten etkilendim :)

1|0
    0|0
    • Teşekkürler.. karakterin ruh halinde ne hissettiniz, geçti mi size? eleştiriniz var mı :)

• Teşekkürler, çok sağ olun :)

• Siz sağ olun rica ederim..

• Sonuna kadar dinlesem az daha rakı açacağım ses vede textdir. On numara tebrik ederim ki sen olumsuz yorum yapanlara aldirma onlar youtube de kayan kalpli yildizli arabesk şiir adi altinda yüklenen sacma videolari izleyen tipler..

1|0
    1|0
    • Cok ama cok tesekkur ederim ne mutlu :) Herkesin kendi gorusu tabii ama begenmeseler bile bilmeden elestiri yapmalari biraz tuhaf :).. tekrar tesekkurler

• Evet metnin çözümlemesinde ve dramaturjisinde alt metninde derin ruh halleri var :) --- oluyo öyle :) bende bir +1

• İşin artı kısmında değilimde burada bireysel bir konuşma söz konusu iken o eksiliyene ne battı onu merak ettim her neyse + içinde tesekkürler vede tekrardan başarılar..

• -duygu geçişleri yetersiz
    -sesini diyaframdan kullanmıyorsun.
    -belirli bir altyapı var samimiyet gayet güzel.
    - iç dinamiklerin savruluyor bazen dikkat et.
    - bazı kelimeleri inanarak söylemediğin kanısındayım.

0|0
    2|0
    • Sesimi diyaframdan kullandigim yerler var, yok diyemeyiz bence :) gerceklik bolumunde kopmalar olabilir ama dinamik bir tempoda gittigimi dusunuyorum ses ve duygu olarak. Cok tesekkurler , sag olun :)

• Iyice batiyosun tamam :) resmen bir texti baskasindan izledigini soyledin ya.. 😂

• hanımefendi yanlış anlatmış olabilirim.
      ayrıca sizinle tartışmak istemiyorum.

• gayet başarılı bence

1|0
    1|0
  • Ouu harika. Değerlendir bu yeteneğini.

1|0
    1|0
    • Tiyatro oyunculuk okuyorum zaten. Profesyonel meslegim tesekkurler :)

• Baska ses kaydimda var bu ikinciydi :D

• Olsun :)

• Ses tonu ve dudak oynatı mimiklerini Mira'ya (Serenay Sarıkaya)'ya benzettim. Düz zemin üzerinde oldukça başarılı, sanki uzun zamandır işinin ehli bir seslendirme sanatçısı gibi.

1|0
    1|0
    • Evet arada Serenaya benzetiyolar.. Ama bundan once de bir ses kaydim vardi www.kizlarsoruyor.com/.../q1788560-yaziyi-okumaya-useniyorsunuz-diye-sesli-okudum-arkadaslar burada mesela daha farkli. Bu neyle alakali tam bilmiyorum ama... konusurken bole bir suru kuralla konusuyosun. Ses nefes diyafram vurgu tonlama cumle diktesi vs vs :)

• Ses kayıt cihazlarından süzülmeden bir takım düzenlemelerden geçmeden bile hiç fena değil bence. Ben duyduğum ses tonu üzerinden değerlendiriyorum, bu işi bildiğimden değil, ancak evde yapılan kayıtlarla stüdyoda yapılacak deck kayıtlarda ses tonları değişir pürüzler giderilir.. Umarım gelecekte güzel yerlerde olursun sanat her ne kadar para etmese de.. sevgiler :)

• tutar bu kız :)

1|0
    1|0
  • Gayet iyi kankaaa

0|0
    0|0
  • o kadar duygusal yoğunluk içinde bir metin ki gerçek olamyacak kadar yapay duruyor biraz daha az yoğunlaş derim

0|0
    2|0
    • Siradan cumleler olamaz zaten o zaman edebiyatin ne katkisi kalir ki :)

• sıradanlıktan bahsetmiyorum gerçeğin kusursuzu olsun yeter , demek istedim nasıl desem mesela dünya dönerken o kadar gürültü çıkartır ki biz hiçbirşey duymayız duyma eşiğimiz üstünde bir frekanstır bunun sebebi demek istediğim bu :)

• sesin çok seksiiiii

0|1
    1|0
  • bessy dinliyorum gözlerim kapalı gözleri kapatınca daha iyi oldu sesinde güzel aynen devam

1|0
    1|0
  • mira beylice?'' ben sana çok değere veriyorum yamann'' kusursuz çok begendim

1|0
    1|0
    • Bazen ses tonumu benzetirler ama her zaman degil... suanda da biraz gribim.. :) Elestiri var mi? Bu arada tesekkurler :)

• Yani kotuyum diyemem ama ne kadar iyiyim kendim karar veremem de :) Sadece ikinci sinifa gecmeden once eleme sinavi yapilmisti ve ben kazandim. O yuzden bende bisiy yok diye dusunmuyorum. Ama takdir edersiniz ki yetenek yuzde otuzu bu isin. Disiplin azim ve caliskanlik asil basariyi getiriyor... Cok tesekkurler :)

• rica eder başarılarının devamını dilerim :)

• Banada rol ver bende ünlü olcam

1|0
    1|0
  • harika be bian senden ozur dileyesim geldi

1|0
    1|0
    • O kadar gecti yani? Cok cok tesekkur ederim. Ne mutlu :)

• bu kız biraz hasta galiba öyle hissettim. (gribi kastetmiyorum :) )

1|0
    1|0
    • Hasta derken, ben mi rol kişisi mi :) ?

• kırılgan naif ama sonunda itiraf ediyor onun yorumunu istemeden :))
      başarılar dilerim...

• Tesekkurler :) Son duygu patlamalasi artik... :)

• o ses seninmi dinlendirici bir sesin var

1|0
    0|0
  • Şu soruya da cevaplarınızı bekliyorum :
    www.kizlarsoruyor.com/.../q1829498-biraz-eglenmeye-ne-dersiniz

0|0
    0|0
  • Well

1|0
    1|0
  • Sesin insanı dillendiriyor ama bu kadar uzun olması işi bozmuş bir yerden sonra sıkıyor ve yapmacıklaşıyor.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 8

• Pekte kız üyeler yazmamış. Ben anlamam pek ses vs gibi tonlamalardan hani uzmanlık alanım değil ama dinledim ve duyguyu güzel aktarmışın. Sesin güzel. Ben beğendim. Yolun açık olsun :).

2|1
    1|0
    • Cok tesekkur ederim, begenmene sevindim. Evet hep oyle oluyor :)

• Evet var oyle uyeler, napalim. Tekrar tesekkurler tatlimm :)))

• çok fazla tiyatral. daha akıcı ve doğal olmalı. bu tonlamayla seni sahnede dinlesem ağlamak şöyle dursun gülebilirim bile. kusura bakma ama fazla kasmışsın :)

1|0
    1|0
    • Tabii ki tiyatral.. tiyatro metni zaten- :D Günlük kelimelerden farklı olması anlam katıyor zaten. Bir itiraf ve duygulu bir konuşma da kim bu cümleleri kurar :) Akıcı derken, neresi akıcı değil peki?

• Yalnız hemen aklıma gelmiş gbi söylemedim ki. Sesimdeki tıkanmalar, arada aldığım nefesler, burun çekişler falan? Ne söyleceğim belli olsa daha duz ve duraksız oynardım=

• her duraksama inandırıcı olucak diye bir şey yok tabi ama rahatsızlığınında etkisi olabilir

• Ciddi söylüyorum ağlayacaktım. Baya inandırıcı ama bunu daha sesliyken duygusal yapman gerekir biliyorsun dimii

1|0
    0|0
    • Beğenmene çok sevindimmm :)) Daha metnin rol taslağı bunlar ama aşağı yukarı bu ses tonlarında.. Yorulmuş bir karakter çünkü. Büyük duygu patlamaları yaşayıp, öfkelenemiyor zaten sonra kendini suçluyor. Sessizleşiyo :)

• Çok iyii

1|0
    0|0
  • Kör olan biri bile olsa sadece dinlese o duyguyu anlar. Görsellik olunca daha güzel şeyler çıkar ortaya.
    Gayet başarılı

1|0
    1|0
  • Gece gece moralim bozukdu cok basarilı.

1|0
    1|0
  • Hiç inandırıcı değil ya Flash Tv oyuncuları gibi

0|1
    4|0
  • Koku Filmi mi Bu :DDD

0|0
    1|0
Yükleniyor...