Dövme yaptırmak günah mı ve abdest almaya engel mi?

Dövme yaptırmak günah mı ve abdest almaya engel mi?

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Dövme, derinin iğne ucuyla çizilip kanatılmasından sonra sürülen boyanın deri altına geçmesini ve bir daha çıkmamasını sağlayan bir işlemdir. Peygamberimiz bu şekilde dövme yapanı ve yaptıranı lanetlemiştir.

Dövme (veşm) yaptırmak vücutta kalıcı iz bırakır ve dövme, artık vücudun bir parçası haline gelir. Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur: Dövme yapmak ve yaptırmak aşağıda da gösterileceği gibi, peygamberimiz tarafından lanetlenmiştir. Dolayısıyla dövme yapmak ve yaptırmak caiz değildir, fakat dövmenin kendisi abdest ve gusül almaya engel teşkil etmemektedir, çünkü o, derinin üzerinde değil, altında olup vücudun bir parçası haline gelmiştir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• abdeste engeldir tabiki Sonuçt deride olan bişe Abdest alsan bile tam olarak abdest almış sayılmıyosun Çok istiyorsan geçici dövme yaptır bence :)

0|0
    0|0
  • Abdeste engel degil ama cahiliye devrindeki musriklerin yuzu hep dovmeli oldugundan yasaklandigi soyleniyor.

0|0
    0|0
  • Goze battigi icin, oldugunde temiz olamayacagin icin gunahdir, yaptirma bence kalici olmayanlarida var ama onlarda iz yapiyor

0|0
    0|0
  • Vücuda zarar verdiğiniz için günah. Abdeste engel değil diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Günah ama abdeste engel değil.

0|0
    0|0
    • O zan sigarada gunah

• Hayır sigara neden günah olsun ki. Dövme peygamberimiz lanet okuduğu için günah diye biliyorum.

• "Insanin kendi bedenine zarar verebilecek her turlu eyleme izin verilmemistir cunku insan bedeni kutsaldir ve emanet verilmistir."diye biliyorum

• Abdest geciyor ve sigara icmekten, alkol kullanmaktan gunah acisindan zerre kadar farki yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Yaptırmak istiyorsan git yaptır hocam ben 2 sene önce kafaya koydum iki kolumada yaptırdım çok da memnunum.

0|0
    1|0
  • Hoca Değilim ama Yaşar Nuri öztürk yaptırılabilir dedi sanki

0|0
    1|0
Yükleniyor...