Tiyatro konusunda önerilerinize ihtiyacım var?

Arkadaşlar bu yıl unıversıte son sınıftayım. Ama ıstedıgım bolumu okumuyorum.23 yasındayım. boyum cok uzun degıl..1.55-1.60cıvarı. Hazal Kaya gibi düşünün. ama fiziğim güzel. saclarım bele kadar uzun sıyah duz.. yuzum de guzel. son 2-3 yıldır içimde oyuncu olma isteği var. belki konservatuvar eğitimi alamam ama tiyatroyla ilgili bir kursa gıtmeyı dusunuyorum. gecıcı bı heves degıl bunu belırteyım. bır yandan calısrım bı yandan da haftasonları veya aksamları falan bır kursa yazılıp gıderım dıyorum. önerebileceğiniz profesyonel anlamda tiyatro kursları var mı? hobi olarak değil profesyonel olarak dusunuyorum. yanı seneye kursa gıttıkten sonra ufak ufak rollerde baslayabılırım belkı. bıde benım aklım takılan su soru var..1-2 kere dızı ızlerken annemın yanında actım bu konuyu.. oyuncu olmak ne guzel falan. annem basladı onlar opusuyor sevısıyor gormuyo musun.. o oyle dıyınce de bende hemen bınnur kayayı falan ornek gosterıyorum.. o zaman bısey demıyo.. bı ından oyuncu oldu dıyelım ıllakı sevısıp opusmesı mı gereklı.. tamam acıgım. dız ustu etek, sıfır kol falan gıyerım.. ama o tarz roller bana ters gelıyor.. kendıme hep Binnur Kayayı örnek almısımdır. kadının bır tane oyle saçma sapan rolde oynadıgını gormedım. onumuzdekı yıl kursa yazılana kadar bu yıl bos zamanlarda tıyaro ıle ılgılı kıtaplar okucam ve elımden geldıgınce tıyatrolara gıdıcem ıns.. onerebılecegınız mutlaka ama mutlaka su oyunu gıt ızle, bu tıyaro kıtabını oku dedıklerınız varsa soyleyebılırsınız.. ne kadar cok tıyatro oyunu ızlersem ıyı olacagı kanısındayım. sonucta en kadar cok gozlem yaparsam o kadar ıyı…bana bı yol gosterın lutfen ne yapmalıyım ben. ailemı nasıl ıkna edebılırım bu konuda? ozellıkle de annemı :(((

1|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• bikere bak canim senin boyun kısa saçlarım belime kadar diyosun çok yanlış. o boylardakı bayanlarda uzun saç iyi gitmez daha kısa gösterir boğar seni. tiyatro kursuna gitmekle oyuncuda olunmaz malesef hele bu devirde arkanda biri olmadan zor bu işler malesef

0|0
    0|0
    • evet boyum kısa. ama saclarım o kadar da kotu durmuyor.. tabıkı bu gorecelı olabılır. hıc sansım yok mu pekı :((

• tamam hayatım

• ;))

Erkekler Ne Diyor 4

• Eğitim de alsan süper biride olsan yıldızını parlatcak biri yoksa çok zor. Ya çok yetenekli olup kendini göstercek ya da her zaman olduğu gibi burada da bir dayın olcak :D

1|0
    0|0
    • yanı dıyosun kı az cok bı egıtımın olsa bırının arkanda durması gerek. bu kısı senın tabırınle dayın olur yapımcı-yonetmen olur yanı ıllakı bı tanıdıgın olack. haklısın valla. TR'de ısler boyle yuruyor artık. farkedılmen lazım kısaca. TR'dekı dızı fılmlerı blıyorsn zaten bırınde oynadın mı oyunculugunda begenıldı mı pespese dızılerde oynuyosun.

• aynen oyle hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah :) iyi geceler..

• inşallah...

• senin gibi hevesli bisürü çırağım oldu. sende potansiyel görürsem eğitebilirim. ama gördüğün gibi değil o dünya...

0|0
    0|0
  • Tiyatro izlemek'de iyidir. Ama ben sana diksiyon kitaplarını öneriyorum.

Ayrıca kursa gitmekle birsey olmaz benim gibi oyunculuk bolumu okuman. lazım.

0|0
    0|0
    • eğitim tabiki önemli. ben bunu inkar etmiyorum zaten. zamanında keşke senın gıbı ısrarlı davransaydım da oyunculuk gıbı bı bolume gıtseydım. ama olmadı. bı yerlerden kurtarmaya calısıyorum ıste. ozellıkle onerdıgın bı dıksıyon kıtabı var mı. lınk atarsan ıyı olur.

• Ya Vezirsin Ya Rezil (Türkçeyi Doğru Etkili ve Güzel Konuşma Kit-hapı)

• tavsiyen için teşekkür ederim. en kısa zamanda bu kitabı edinmeye çalışıcam.

• Oyuncu adam var burada

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• efenim tv'de dizi oyunculuğu ile tiyatroculuğu birbirine karıştırmamak lazım. tiyatroda güzel fiziğe, lepiska saçlara filan bakmazlar; yeteneğe ve çalışkanlığa bakarlar. bir de hooop ajans, hooop dizi olmaz tiyatroda. olabilir mi, elbette olabilir. fakat daha çok disiplin, parasızlık, alkış işidir o.

1|0
    0|0
    • tabıkı orası oyle. ıkısı de bırbırınden ayrı seyler. ben zaten demıyorum kı oyunculuk egıtımı alayım hop dıye dızılerde oynayım.. ılk basta tıyatroya baslıcam. ufak ufak ılerlıcem. kesınlıkle sabır ısı. bakarsın bır yerden bı ısık dogar. zaten oyle ajanslara falan yazılmayı dusunmuyorum.. ajansların sıtelerıne bakıyorum bınlerce kayıtlı uye var. hem zaman hem para kaybı.. ama guzel olmak avantaj değil mi. yetenekle ıkısı mukemmel bı ıkılı olmaz mı?

• televizyona çıkma hevesiyle başlıyo insanlar ondandır. ben sadece seyircisiyim tiyatronun :) severim.

• aynen öyle birden olmuyo öyle zaten o işler. şimdilerde dizilerde başrol oynayanlara bakın hep figuran olarak, yan rollerde falan oynamıslar. kaderınde de varsa oluyor heralde. doğru ınsanlarda dogru yerlerde tanısabılmek ve kendını ıyı aktarabılmekte onemlı sanırım.

• Halk eğitim merkezlerinde tiyatro kursları oluyor, bende gitmiştim üniden önce artık sinema bölümünde okuyorum

0|0
    0|0
    • tebrık ederım.. hedeflerının pesınden gıtmen cok guzel.. ben sımdı o kadar pısmanım kı keske 18-20 yaslarında senın kadar kararlı olsaydım ve tıyatro ıle alakalı bı bolum okusaydım :((

Yükleniyor...