Kanlı vahşetli filmler önerin bana?

Evet içinde bol kan bol vahşet olan film önerir misiniz?

Bilindik serileri söylemeyin otel, testere gibi.

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• - Dead Alive (92 - Peter Jackson)

Sinema tarihinin en kanlı filmlerinden. Çim biçme makinesi ile zombi biçme... Değme komedinin de pabucunu dama atar ha.
    Bad Taste de (87) iyiydi.
    Tolkien öncesi Jackson'a dikiz

**

- Torso (73)

Kolejde cinayet örgüsüyle, Suspiria'yı 4 yıl önceden müjdeler.

**

- Dario Argento Sineması -

Giallo (sarı kapaklı cinayet romanlarından mülhem korku türü), Goblin müzikleri (dehşetle koşut ritmini yükselten kreşendo) ve kırmızı... Kan kırmızısı.
    Argento sineması, kan ve kabzadaki çeliğin ahenkle dansıdır.

60'ların/70'lerin korku sinemasında, Amerika'dan Avrupa'ya seyahate gelen "genç kadın" izleği baskındır. Gerçi 50lerde Katharine Hepburn, Roma'yı ziyaret etmişti bir filmde. De Sica'nın Termini İstasyonu hakeza. Vs. Ancak onlar romantizm buhurdanında, tipik Henry James kadınlarıydı.
    Yeni Dünya'dan İtalya'ya gelen ziyaretçiler, "korku" sinemasında kendine bihakkın 2 filmde yer bulur. İlkinde kadını, 2. sinde erkeği odağa alarak:

> Suspiria (77)
    > Kristal Tüylü Kuş (70)

İkincisinin müzede kavga pasajı, gerçeğin "göründüğü gibi" olmadığına dair bir tokattı. Sürpriz final, böyle olur!

Phenomena, banliyö korkusuydu da, aslında datlu filmdir. Beki de Jennifer Connely'in tatlılığıdır :) Sarı okul otobüsleri, bende alerjiyi alıyor da.
    Profondo rosso, kesin izlenmeli.
    Tenebre, köpeklerden bir süre korkmanıza neden olur.

Opera (87). İşte burada es verelim. Antrakt yapalım. Endülüs Köpeği bir, bu iki... Bknz. "Göz kesme".
    Vahşetin locasında yerinizi ayırın.

Argento, büyük yönetmen.

**

- Zombie 2 (79)

Duayen Lucio Fulci, vahşette sınır tanımaz. İzlerken kusmuk torbasını hazırlayın.

**

- Hellraiser (87) / Clive Barker

Serinin kanımca en iyisi. İlk 20 dakika sabredin. Bomba filmler kendini hemen ele vermez.
    Pinhead diyorum.

90 yapımı "Nightbreed" de seyri zor bir işti Özellikle giriş kısmı: TV. izleyen adamın (...)

**

- Re-Animator (85)

**

Evil Dead 1-2

vs. vs. vs...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• A serbian film..

0|0
    0|0
  • en son antichrist i izlemiş olabilirim. ama la pianiste de beni etkilemişti. hanekeninki. the piano teacher olarak da geçer.

0|0
    0|0
  • Pek kanlı vahşetli izlemem, izleyemem -,- neyse demin Mezarına Tüküreceğim'i izledim intikam filmi baya bir kanlıydı.

0|0
    0|0
  • kurban bayramı :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tarantino'nun filmleri öyle ama şiddet sahnelerini karikatürize edilmiş. Gerçekçi değil ama komik değil. Etkileyici sayılır. Bir nevi şiddet p*rnosu mesela şu son filmi.

"Bişey bişey versus devil" diye bir film vardı. Bişey kısmını hatırlayamadım. Kanlı ama komik derecede. Hatta bir çeşit komedi filmi.

Unforgiven, bu iyi bir film. Clint eastwood'un son kovboy filmlerinden biri. Adam öldürme sahneleri öyle mekanik değil ama. İzlenilesi bir film yani. Oscar filan da almış olması lazım.

0|0
    0|0
  • final destination serisi

0|0
    0|0
  • Machete Kills

0|0
    0|0
  • Wrong turn serisi

0|0
    0|0
    • bunuda izledim sanırım çok çekilmiyor bu tip filmler. Benimse en hoşuma giden tür. Küp, testere, otel, gibi filmler.

• kötü ruh

0|0
    0|0
  • orta dogu ve ozak dogu ve afrka haberlerini izle

0|0
    0|0
  • Kardes psikolojin bozulmasın sonra sen bize lazımsın ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...