İzmir'li Olmadığı Halde İzmir'li Olma Çabasındakiler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Tabi İzmir yerine İstanbul ya da başka bir şehirde olabilir Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Gavur İzmir... Kuduz İzmir... Karantinalara gelesice Kordon... Anılarda yaşayan Sevinç Pastanesi...

Dekorsuz sohbet:

- Dario Moreno: İzmir, deniz ve mehtap...

- Sezen Aksu: Siz Batılılar, Jung'un persona duygusuyla "o insanları" anlayabileceğinizi mi sanıyorsunuz! İzmirlinin "arketipi"ne vukuf olmaksızın... X

- Dario Moreno: Bölmek zorundayım. Beni, Hindistan'a kaybolan benliklerini bulmaya giden Batılı seyyahlarla; İzmir'i de "atman" diyarıyla karıştırdınız sanırım. Ne arketipi! Davranışları "salt" arketip boyutunda yaşayan Hintlileri anlamak çabası, evet Batılı rasyonel mantık muhaceresinde gülünç değilse de çetrefilli bir uğraştı. Çin lokantasında tatlı sipariş etmek gibi.
    BİZ BİZE BENZERİZ. "Üsttekilerin" suni bölmelerine kanmasak.

Sezen Aksu: Yani... 6-7 Eylüllerden sonra sizin gibi değerli pek çok insanı, levanteni, Eleni'yi, Yorgo'yu... X

Dario Mareno: Ha şöyle yola gel kadın!

Sezen Aksu: (...)

---

"Aydın" havası seven Dario Moreno'nun sistematiğini, Mao Zedung 1960'larda şöyle bir silkeleyecektir.
    Mao, Çin'in dışında kendisine Maoist diyenleri şu şekilde topa tutuyordu:

- Devrimler, ithal edilemez.

...

Evet. İzmirli "olmak" da ithal edilemez kağıt üzerinde. Ancak üstteki sohbette majiskül harflerle geçen ifadeler, Mao'yu değil Moreno'yu haklı çıkartacaktır.
    İnsanlık ortak paydasıdır o...

Ha. Kadınları ayrı bir candır, genetiğin nimetlerden de bolca almışlardır; o başka.
    ...

Bir başka görüş... Ursula Le Guin der ki;

İzmirli yapamazsınız, İzmirli olabilirsiniz ancak...

Pardon, "devrim"di değil mi o. Nereden nereye geldik. Mülksüzler kitabını da saygıyla anmış olalım.

Böyle iken böyle...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hava atıyorlar başka yerleri söyleyerek akıllarınca, kompleks kaynaklı.

0|0
    0|0
  • Neden böyle bir çaba içine girilir anlam veremediğim insan modelidir.

1|0
    0|0
  • garip geliyor

0|0
    0|0
  • Çok var onlardan

0|0
    0|0
  • sana tek bişiy diycem FAKİRLER

0|0
    1|1
    • Ama beyin fakiri değiller

• Öyle bir şey diyen yok ki şu an burada. Ben şahsen İzmir doğumluyum, burada büyüdüm ve İzmirliyim. Burada bir fakirlik, mecazi anlamda fakirlik (akıl yoksunluğu) benzeri cümle gördüğüm için sormak istedim.

• benim lafım sonradan izmirlilere.

• bende izmirliyim ne farkımız var ki insanlar bir garip

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İzmirliyim, ne farkımız var diğerlerinden? Benim de iki gözüm bir burnum var diğer şehirler de hatta ülkelerde yaşayanlarında.

0|0
    0|0
  • Bişey düşünmüyorum. İzmir liyim dediğimde bişey değişmeyeceğine göre.

0|0
    0|0
  • Bosyere kendilerini luks göstermeleri muhim deildir insan olsunlar ilk sonea ne desele desinled

0|0
    0|0
  • Gereksiz hava civa

0|0
    0|0
  • bir ara küçükparkta toplanalım ya da alsancak ta diyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...