Eleştirmiyorum sadece düşüncelerinizi merak ettim?

Allah böyle öngörmüşse doğrudur kesinlikle eleştirmiyorum sadece sizin düşüncelerinizi merak ettim ben iktisat öğrencisiyim ve faizin aslında paramızın kullanımına karşılık ödenen ücret olduğunu öğrendim yani şöyle bankaya paramızı yatırıyoruz onlar bizim paramızı kullanıyorlar ve buna karşılık bize faiz dediğimiz ücreti ödüyorlar şimdi nasıl ki evimizi kiraya veriyoruz onlarda kullanıp bize kira veriyorlar aynı hesap değil mi neden o günah değil de faiz günah?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Evin kirası yıpranma bedelidir. o yüzden faiz olmuyor.
    Bankacılık ise para alışverişinden nemalanıyor. burada mağduriyet doğuyor. alan-veren razı olması hükmünü değiştirmez.
    Nasılki zina yapan-yaptıran da da rıza olsa hüküm budur..
    ALLAH en iyi bilendir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kızım faiz alın terin olmadan para kazanıyorsun. Aynı şey değil paraylada iş kur patron ol evinde otur ama orası rızıklansın parası sana gelse farklı faiz haramdır. Haram lokma helal varken öbürkü dünyayı düşünelim kardeşim azıcık ölüm var kalım Allah hepimizi ıslah etsin.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Adı faiz olduğu için günah sanırım Albarakada faiz demiyolar :D paranızı kullanıp sizi kazanca ortak ediyoruz gibi bişidi ya aman pekte bilgili değilim aslında :D

0|0
    0|0
  • senin kazanıp yatırım yaptığın yerin üzerinden para kazanmak haksız kazanç değildir.. ama kazandıgın paradan para kazanman yani verip fazlasıyla geri alman haramdır... mantıklı mı?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...