Bizim kültürümüzde erkeğin ev işi yapması nereye kadar var?

erkeğin ev işi yapması diye bir şey var mı ? varsa nereye kadar yani bulaşık çamaşır salata ütü ? hangileri ? .

0|0
20|15

En İyi Kız Görüşü

• Bizim kültürümüzde yok.Bizim kültürmüzde ama kadının çalışması iş kadını olmasıda yok..O yüzden kadın ev işi erkek para işine bakıyor...Peki değişen toplumda iki kişi çalışıyorsa hayat müşterekleşir.Bu yüzden kimin ne iş yaptığına pek bakmak olmaz...Hem kadın çalışsın hem eve gelsin iş yapsın çoçuklara baksın...Adamın keyfini çatsın gece.Sonra Kültür mültür kalmaz...

1|0
    0|0
    • en mantıklısı kadının kazandığı parayla eve hizmetçi tutmak :d

• O da yine adama yarasın. Az saygılı olun kadınlara yaa. ayperiyeni ne güzel anlatmış.

Kızlar Ne Diyor 19

• aslında bu kişiden kişiye değişir.bir erkek tüm ev işlerini yapmayı bilmeli ve gerekli olduğunda eşine yardımcı olmalı.

erkek adam ev işi yapmaz şeklindeki düşünceyi doğru bulmuyorum fakat toplum da genel olarak bu görüş yaygın.kadınlar ev işi,temizlik,ütü,bulaşık,yemek yapıyor erkeklerde elinde kumanda tv izliyor...

0|0
    0|0
    • bizim kültürümüzde erkek eve para getirir kadın evin işlerini yaapr ama kadın kendi kaşındı, bende çalışacam dedim ne yapalım, hem ev hep iş yetişebiliyorsa çalışsın :D

• Ben kocama iş yaptırmam arkadaş ... Ama mutfakta birlikte yemek yapabiliriz .

0|1
    2|0
    • Firavunsavarım, asi ve feministlik damarı kabarmış bir zilli basmış eksiyi sana... :((888

• Tın tabi yaa, o yemek yapmam diyen zilliler resti yiyince hizmetçi gibi götünden soluyarak yapar tüm işler kocam elden gitmesin diye, bakma sen...

• Burdan yazması kolay tabi , öyle yaprım böyle yaparım diye , zorda kalınca anasının evine kaçan kadınların peşinden giden erkek sayısında azalma var , bari ellerinden gelse de yapsalar ...

• türk erkekleri bir tuhaf.. arkadaşım arabistana ve mısıra gitmişti o anlatmıştı.. arap erkekleri eşlerine çanta çocuk taşıtmıyorlar, evde perde astırmıyorlar, cam sildirmiyorlar ve bunun gibi bir çok işi yaptırmıyorlarmışş. avrupa erkeği zaten belli herşey ortak.. bir bizim türk erkekleri akıllı zaten.. işe gider çok yoruldum der yan gelip yatar eve gelince.. kadın hem işe gider hem eve yeter.. bakkalı da görür camda siler.. ama, hala en kötüsü en tembeli türk kadınıdır bazılarına göre..

0|1
    1|0
  • Ben yaptrımam şahsen ama rahatsızlandığım zamanlar "o"yapacak başka yolu yok...Bilmesinde yarar var.

0|2
    1|1
  • bayanın gücü yetmediğinde yapmalı yardım mahiyetinde,alil durumlarda yapabilme becerisine sahip olmalı.

0|0
    0|0
  • hizmetçiniz miyiz?

1|0
    0|0
  • yemeği ben yaparım o sofrayı kursun :) o sofrayı toplasın ben bulaşıkları makineye yerleştiririm :) kirlilerini kirli sepetine atsın ben makineye atarım :) camları silsin evdeki eşyaları ben silerim :) evi süpürsün ben toplarım :)

0|0
    0|0
  • İstedigine yardımcı olabilir, itiraz etmem.O cekildikten sonra caktırmadan tekrar el atarım o ayrı :)

0|0
    1|0
  • Kültürden kaynaklanan erkeklerin paşa olma eylemi bir gün son bulacak artık kadın da erkek de iş dünyasında yer edinmiş durumda diğer olay geçmişte kaldı umarım ölene kadar ev işi yapmak zorunda kalırsınız :):)

0|0
    1|0
  • Gerektiğinde yardım etmeli tabiisi. Onun dışında ben yaparım herşeyi, bir de beceremez falan kavga etmeyelim asfadsfd. Fakat ütü yaparsa ne kadan güzel olur.

0|0
    2|0
  • Her zaman yardımcı olmalı eşine.

0|0
    1|0
  • Kıyamam erkeğimin o narin ellerine :(

1|0
    1|0
  • esim evde ne is olursa yapiyor Allah razi olsun kayinvaldemden cok güzel yetisdirmis !

0|0
    1|0
  • karısısna elbetteki yardım etmelii etmek istediği kadar..

0|0
    0|0
  • Ben yokken tüm komuta kendinde , ben olduktan sonra ise sadece ortak komite olacak kadar .

0|0
    1|0
  • kendi kendini çekip çevirebilmeli

0|0
    1|0
  • Elinden geldigi yere kadar,gelmedigi yerde elinden her is gelen yardimci bulana kadar :p

0|0
    1|0
  • Evet çalışsınlar bence hem evde hem işte hem yatakta..

0|0
    1|2
  • valla canını nereye kadar istiyosa ekinoks. yapamadığı yerde de kadın tutsun mümkünse.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• kadın evin işlerinden erkek paradan sorumludur, eskiden bu düzen vardı evlilikler mezarda biterdi, şimdi kadında çalışmak istedi. tabi çalışsın sorun yok ama esas görevi olan ev işlerine yetişemiyorsa orda bir orun başlar. ve şimdiki evlilikleride görüyorsunuz, kimisi 5 yılı kimisi 1 yılı bile dolduramadan bitiyor

0|0
    1|0
  • kadında çalışıyo şimdi..her konuda yardımcı olmak lazım

1|0
    1|0
  • ya esinin/sevgilisinin yaptigi kadar yapip evde esit olacaklar ya da o esitlik icin parayi verip yardimci tutacak eve. karsisindaki kolesi değil ya

4|0
    1|1
  • Tamamdır arkadaş erkek ev işlerine baksın.Ama o zaman kadının kazandığı parada ortak olsun.Erkek hem işte çalışsın hem evde gelsin çalışsın sonra sadece erkeğin kazandığı para evin olsun kadınınkisi kendisinin öyle mi?Varmı böle uyanık dünya?Ayrıca "Kadınları da alın askereee":))

0|0
    1|0
  • ben hiç ev işi yapmam, en son masamın tozunu aldığımı hatırlarım oda 1-2 sene önce :D

0|0
    1|0
    • ileri de eşin sende önce vefat ederse ya da hasta olursa kendi kendine bakamayacaksın :D

• iş başa düşerse mecburen yaparım :)

• Temizlik vs skseler girişmem o işe, yemek konusunda ise bazı özel isteklerim olabilir o konularda mutfağa girip direktif veririm. Kıymetimi bilsin zilli

0|1
    1|1
  • Alayını yaparım lakin kadın eli diye bişey var. Kadınlar özenerek yapıyor bu işleri bırakalım onlar yapsın ehe

0|1
    2|0
  • Evde kadın yoksa sonuna kadar, Kadın varsa mümkünse herkes işini yapsın...:)

0|1
    1|0
  • Kadının teflon tavayı kullanabilme yeteneğine göre değişir o.

0|2
    1|0
  • Yaptığım yemeği de temizliği de yeterli bulmuyorlar. Genelde ayak altında dolaşma yeter modunda olay yerinden uzaklaştırıyorlar beni :|

0|0
    1|0
  • Hiçbiri . Kadın çalışıyorsa oda yapmaz. Bu işi yapan insanlar yapar.

0|0
    0|0
  • hijyen iyidir...

0|0
    0|0
  • Seve seve yapıyorm.

0|0
    1|0
  • ben sevmem.indir kaldır montaj vb yaparım ama diğer işlere elimi sürmem

0|0
    0|0
  • Hayat müşterek denmiyor mu? Tabiki yapacak erkek de iş. Babam da ben de yeri geldiğinde yemekte yaparız, evi de temizleriz, ütü de yaparız. Birlikte yaşıyoruz sonuç olarak bütün işleri kadınlara yüklemek saçma olur.

0|0
    1|0
Yükleniyor...