Turk sanat muzigi sevenler?

Turk sanat muzigi seven arkadaslar en sevdiginiz sarki hangisidir :)
Benimki " Müzeyyen Senar- Sen Kimseyi sevemezsin " rakı masasinin vazgecilmez sarkilarindan :)

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Titrerim mücrim gibi, baktıkça -insanlığın- istikbaline...
    Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime...

Müzeyyen Senar demişsiniz, içimden geldi.

Şarkının trimvuarında

Rakı
    Kavun
    ve
    Joseph Losey

yer alır.

Yeme-içme kısmı tamam da... Sinema tarihinin 2 büyük filmi, "The Servant" ve "Arabulucu"nun İngiliz yönetmeni ne alaka derseniz...

> Sonbahar geldi. Bu şarkı, bir de "Mücrim Gönüller" ister yanında: The Prowler (1951)
    Hem göze hem kulağa :)
    ...

Çok isim var yazılacak da... Yıldırım Gürses parçalarını ayrı bir severim. "Güller Ağlasın", "Her Sonbahar Gelişinde" ama ille de -aşağıda bir icrasını paylaşacağım- "Yıllar Sonra Rastladım Çocukluk Sevgilime".

https://www.youtube.com/watch?v=6WZaDAjEJIE

...

Geldik bir gamlı çilingir masasının daha sonuna.

Yağlı mezeleri ve acıları fazla kaçırmayın lütfen. Ülkenin/dünyanın gündemi bir yana. Sanat Müziği'nin kendisi, yüreği talcidli su takviyesine zorunlu kılar iken; bir de mideye talcid yapmayalım.

1|1
    0|0
    • If of off naptin be hocam sen :) dokturmussun yemin ediyorum :)

• Güneşin altında her şey yazıldı, söylendi.
      Bizim yaptığımız sanat, olsa olsa -spagetting'in tabiriyle- o döktürenlerin döküntülerini toplamak onlara dublörlük etmek olur sevgili Onur.

Güzel müzik gibisi var mı.

• Saygilar sunarim :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Zeki müren - gitme sana muhtacım

Çünkü anlatayım; gitmesini istemedim. Ama ne yazık ki gitti. O da beni bırakmak istememişti aslında. Olayların şekillenmesi dev bir boşluk yarattı. Aslında koskocaman olan bu evren, yarattığımız o muazzam boşluğu doldurabilirdi, şans işte. Yıldızımız düşüktü sanırım bilmiyorum. Aksi halde tabiatın yaptığı bu ibneliği asla affetmez kendimi salardım uçurumdan.

0|1
    0|0
    • Birakmak istemedigi halde neden gitti sebebi neydi bu ayriligin?

• Çünkü git dedim. Ama gözlerim kal dedi, anlamadı herhalde.

• gurur denen şey erkeklerın her zaman onune gecmıstır banada aynısı oldu zamanında ama gururumu yenemedım..

• Kapın her çalındıkça o mudur diyeceksin.

0|0
    0|0
  • Müzeyyen Senar- Huysuz Ve Tatlı Kadın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hiç sevmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...