Alevilik ve sünnilik arasındakı fark nedır?

bunu bana bı açıklarmısınız arkadaşlar

Güncellemeler:
siz neyın kafasını yaşıyosunuz bı çıkartmadır gıtmış ben sunnıyım sen alevısın hz. muhammed s. a. v hz Ali amca çoukları ve hzALİ DAMADI takılmayın böle seylere ıyıkı bı soru sordum merakımdan herkes bırbırıne gırmek uzereymış sakın olun kızlar

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Sünniler ' Allah korkusu ' ıle büyür Aleviler ' Allah sevgisi ' ıle büyür.
    Alevılık daha mantıklı cunku ınsan sevdıgı seye daha cook baglanır. Ama korktugu seye ıhanet edebılır. tabıkı alevılerde Alllahtan korkar ama sünniler Allahı öcü gıbı gözunde buyutuyor herseye gunah dıyorlar. Allah carpar Alllah cehenneme atar falan. Bunu kımse bılemez. öncelıkle sevgı fazla olmalı

0|3
    2|0
    • Hemen eksıcıler yerını almıs. Yedıremıyorlar dogruları tabı

Kızlar Ne Diyor 2

• Sunnilik : 5 vakit nsmaz kilamayan cennete giremez agirliklidir. Alevilik : kul hakki yiyen cennete giremez agirliklidir. Kafa olarak.

0|1
    2|0
    • Sünnilikte 5 vakit namazın kazası vardır fakat kul hakkının yoktur. Doğru bildiğinize emin olmadan yazmayın lütfen.

• Bak şimdi arkadaşım. Ikisinde de o dediğin geçerli. Ama çocuk büyütürken sünni der ki namaz kil oruç tut alevi der ki eline beline diline sahip ol. He alevi namaz oruc yapmaz mi yapar. Sunni eline beline sahip olmaz mi olur. Ama bunlar bu kafada insanlardir. Bakiş açilari boyle bunlara ağirliklidir. @__alice__ "mezhep" lafindan anladigim şu; ayni dinin farkli yorumlanmasi yaşanmasi. Merakin giderildi umarim. Üstelik anladin umarim ayni seyi defalarca izah ediyorum.

• Anlamayan sensin canım hala da anlamamakta devam ediyorsun =)
      İyi geceler bir tanem ;)

• İbadet şekilleri farklı ve onlar Sünnet'e uymuyorlar diye biliyorum.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Birisinde için şekil diğerinde içerik önemlidir.. Birisinde Allah korkusuyla yaşanırken diğerinde Allah sevgisi ile yaşanır

1|2
    1|0
  • Açıkçası kıyaslama yanlış.

Alevilik bir din değildir. Bir mezhepte değildir. Şii lik ve sunninlik vardır.

Alevilik türklerin adetlerine uygundur.

Tavsiyem bu onu hakkında bişgi edinmek için.
    Türklerin en eski inanç biçimi ve cem törenleri hakkındaki benzerlikleri okuyun
    Kuran okuuyun.

Şii sunni ne demek onu araştırın.

Sizin kıyasınız şii lik ve sunnilik olabilir. Ayrı kulvarlar arasındaki farkı arıyorsunuz. Zaten başlı başına fark var

0|0
    0|0
  • Alevilikte hayat dini kısıtlar, sunnilikte din hayatı kısıtlar

1|0
    1|0
Yükleniyor...